Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ветрогенератори с вертикална ос на въртене?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Ветрогенератори с вертикална ос на въртене?

    Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
    В тази връзка имам информация, че в България и сега се произвеждат панели за един парк. Интересното е, че и до стената на производствените помещения да застанеш по нищо не можеш да разбереш, че има такова нещо. Никъде по нищо не си личи, а е факт.
    Ще да е доста голям този парк, защото въпросната фирма се рекламира от две години, а освен няколкото панела, които разнася по изложения, друго не сме видели. Аз съм правил проучване за производствени линии и най-ниско производителните, щяха да оборудват всички проекти в България (та и отгоре) за тези две години . Дано "тишината за стените" да не е това, от което се опасявам! Но дори и да е, евала им на хората, че поне шум вдигнаха, та дано "повлекат крак". Винаги съм твърдял, че България е рай за соларни инсталации - както за ползване, така и за производство. Все още има специалисти от "старата школа", които са на световно ниво. Не е случайно, че фирми като Steca изнесоха производство тук. Българските "Интиел" пък са едни от най-качествените управления (за слънчеви колектори) в бранша - ако и да не вадят особен фасон. За съжаление, на един читав се падат десет шмекера на дребно. Добре, че повечето са се събрали в една БАНичарница, че да знаем къде да не стъпваме.

    П.С. Що не си преместим лафа в темата за "Фотоволтаични системи"?

    Коментар


    • #47
      От: Ветрогенератори с вертикална ос на въртене?

      Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
      Моля, не се хабете с разни факти, кой къде ги прави, на кой панел къф му бил проблема и тн. Моя сучай е приключен аз си поръчах системата и си изкарах разрешително за присъединяване.
      Честито! Доходна и безаварийна да ти е! И дано има повече като теб!

      Коментар


      • #48
        От: Ветрогенератори с вертикална ос на въртене?

        Първоначално публикуван от Kamen13 Преглед на мнение
        Ще да е доста голям този парк, ...
        Малко над 30 МW.
        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

        Коментар


        • #49
          От: Ветрогенератори с вертикална ос на въртене?

          Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
          Малко над 30 МW.
          При обща инсталирана мощност до момента под 5 MW - на това се казва да действаш с "размах". Но иначе обяснява защо не мога да си купя от техните панели.

          Коментар


          • #50
            От: Ветрогенератори с вертикална ос на въртене?

            Първоначално публикуван от Kamen13 Преглед на мнение
            При обща инсталирана мощност до момента под 5 MW - на това се казва да действаш с "размах". Но иначе обяснява защо не мога да си купя от техните панели.
            В момента консултирам 3 проекта с обща мощност 240 MW, но инвеститорите ще си докарват "отвън" техниката...
            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар


            • #51
              От: Ветрогенератори с вертикална ос на въртене?

              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
              В момента консултирам 3 проекта с обща мощност 240 MW, но инвеститорите ще си докарват "отвън" техниката...
              Е, аз си пожелавам днес да "консултирам" 5 проекта с обща мощност 5 кВт и до вечерта да ги изпратя по куриер . Важното е да са консултирани хората!

              Коментар


              • #52
                От: Ветрогенератори с вертикална ос на въртене?

                Между другото от повече от година си кореспондирам с фирмата, чийто линк бях дал по-горе и все не можем да намерим правилното поле за взаимодействие на наша почва. Продукта им е хем нищо ново, хем иновативен - имат си свой развоен център (ако мога така да се изразя). Много е тих наистина. И идва лошата новина - никак не са евтини, на фона на някои китайчета...
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • #53
                  От: Ветрогенератори с вертикална ос на въртене?

                  Да! Иамам монтиран в офиса - 3 киловата.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X