Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дървени покриви и покривни и конструкции

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

    Петната не ме притесняват, ако останат, ще са само козметичен дефект. Иначе има някоя и друга дъска с кора, и ще се опитам да я изчистя преди да се качат на покрива. Ако се редят плътно, след изсъхване, фугите колко мм ще са горе-долу, ако дъските са с ширина 12-14см.

    Коментар


    • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

      Първоначално публикуван от mybabybook Преглед на мнение
      Петната не ме притесняват, ако останат, ще са само козметичен дефект. Иначе има някоя и друга дъска с кора, и ще се опитам да я изчистя преди да се качат на покрива. Ако се редят плътно, след изсъхване, фугите колко мм ще са горе-долу, ако дъските са с ширина 12-14см.
      Петната са загниване , за дървоядите са като кокал за куче. Кората задължително я премахни! В зависимост от сечението на годишните пръстени , съсъхването ще е 5-10мм.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
        съсъхването ще е 5-10мм.
        Мааалко по-малко, докъм 6 мм.
        Тази земя, по която тъпча сега,
        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
        тази земя – не е моя земя,
        тази земя, простете, е чужда.

        Коментар


        • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

          Мухъла не изчезва и черните петна си остават. Особено ако ги запечаташ с някой лак
          И не е само козметичен дефект, особено ако има малки деца наоколо - асми, алергии и знам ли какво още.
          Махал съм ги по дава начина:
          1) SAVO - пръскаш и черното изчезва. Пробвах и с белина, ама не става.
          2) шлайфане с шкурка
          Може и направо с кафявия Бихемит, ако няма да се виждат дъските
          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

          Коментар


          • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

            Първоначално публикуван от mybabybook Преглед на мнение
            Иначе за обработка на дъските в момента просто нямам възможност .
            Това го бях пропусънал. В момеънта поъне ги подреди максималъно рехаво.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

              Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
              Мааалко по-малко, докъм 6 мм.
              Толкова точно няма как да се предвиди каква фуга ще отвори, от дърво до дърво има голяма разлика , аз затова съм дал минимум и максимум.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                Първоначално публикуван от mybabybook Преглед на мнение
                Значи да не се опитвам да си играя с найлона.
                И още нещо ме мъчи, макар да ми казаха, че няма място за притеснение, но на мен си ме гложди. Взех дъски за обшивката на покрива(чам), но всички са доста мокри и повечето от тях има мухъл. Та, ще успеят ли да изсъхнат и мухъла да изчезне след като се наковат на покрива, при условие, че отдолу няма да се слага вата(поне в следващата година), а отгоре ще има фолио Брамак? Или има вероятност да почнат да гният, заради мухъла?
                Имай предвид, че ако ги оставиш да ги ковеш догодина много от дъските ти ще се изметнат.
                "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                Коментар


                • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                  Няма да се коват догодина, а след няколко дена. Още утре ще се опитам да купя 1-2 шишета Саво, и да напръвскам каквото мога, че са си 2,5 кубика, и не знам дали ще успея да напръскам всичко.

                  Коментар


                  • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                    2,5 м3 с 1-2 шишета Саво? Помисли си правиш ли нещо , или отбиваш номер.

                    Коментар


                    • Интересна и полезна тема за дървени покриви. Ще имам предвид информацията за в бъдеще!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X