Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дървени покриви и покривни и конструкции

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

    Благодаря. Ще потърся същите, но да са малко по-дълги. Трябва ли да слагам допълнително планка под шайбата или няма смисъл.

    Коментар


    • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

      Първоначално публикуван от mybabybook Преглед на мнение
      Благодаря. Ще потърся същите, но да са малко по-дълги. Трябва ли да слагам допълнително планка под шайбата или няма смисъл.
      Стига само си разпитвал ами почвай и пускай снимки да видим как се случват нещата !!!

      Коментар


      • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

        Още не съм почнал, чакам материала да дойде, и през това време събирам допълнително инфо.

        Коментар


        • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

          Здравейте,

          Имам дилема с материал за покрив. В момента строежът е на етап малко преди първа плоча, т.е. покрив ще се почва евентуално след 2 месеца.

          Изпълнителя казва да поръчаме материала, за да дойде и да съхне. Поражда се въпросът колко точно ще изсъхне за два месеца...и още по-важният въпрос, ами ако се изметне? На много места чета за ниското качество на дървесината, която се продава, как повечето греди имат сърцевина и се измятат по надлъжната си ос. Как след това се докарва геометрия на четирискатен покрив с посукани греди?

          Един колега ми казва, че като се наредят правилно и се чемберосат на пачка, за да съхнат няма да се изметнат....звучи логично, ама...

          Не е ли по-малкото зло да се прави покрива с мокра дървесина и да си съхне на място...ще стане напрегната конструкция

          Въобще моля дайде някакви мнения, защото предстои да поръчваме тези дни и се опасявам да не допуснем грешка, защото материала е 14 кубика...т.е. не е лесно и бързо нито да се преработи, калиброва и т.н., за бракуване да не говорим. А покривът не е малък, т.е. важно е да стане добре.

          Благодаря предварително!

          Коментар


          • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

            Това връзване "на пачка" го правят гатерите, ама за мен си е живо главоболие. Защото, като го редят, слагат съвсем тънички летвички между редовете и няма достатъчно вентилация. Влажен материал + недостатъчна вентилация = гъби и плесени.
            Мене ако питаш - викай го материала. Колкото изсъхне за 2 месеца - толкова. Освен това можеш да използваш времето да направиш малко обработка. Все ще ти бутнат някъде греди и дъски с остатъци от кора, които трябва да се почистят. А най-добре преди монтажа да направиш обработка против буби. Че после, като ги метнат горе, ще е по-трудно.
            Играх го този филм и 11 кубика ми минаха през ръчичките - първо с лентовия шлайф, после с баданарката Бохемит.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

              При теб в крайна сметка имаше ли усукани греди и какви мерки си взимал против това?

              Понеже нашия строеж е на село, където трудно, да не кажа невъзможно, да намеря мотокар, те дори да дойдат на пачка вероятно ще ги отваряме и ще ги разтоварваме греда по греда. Пък аз после мога да си сложа и големи летви между тях. Има откъде да взема и чембер машинка, въпросът е цялото това нещо дали ще помогне.

              И всъщност колко голям проблем е за направата на покрива да има някакво усукване на гредите? Те за 2 месеца, че няма да изсъхнат толкова, че да станат на панделка е ясно, но все пак ще се поизметнат...

              За Бохемита и аз съм се приготвил още отсега психически, че ще обработвам...само че с компресор и пистолет, нямам нерви за четка

              Коментар


              • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                Моят си преседя там някъде - към 2 месеца. Около месец в гатера (вързани) и още толкова на обекта - свободно лежащи. Специални мерки против усукване не съм взимал. Така или иначе ги премятах насам - натам. Първо - за да почистя от плесени и после - за обработка с Бохемит. Гредите и по-голямата част от дъските за обшивката ги правих на ръка с четката. Част от дъските и летвите за скарата - с ръчна пръскачка, ама много хвърчи наоколо при пръскането.

                Нямам впечатления покриваджиите да са имали проблеми с усукани греди. С времето след монтажа някои обаче се напукаха. Те и докато си чакаха реда изпукваха доста яко от време на време.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                  Слушай Чавдар - трябват ти по-рано поне заради антисептична обработка и чистене,евентуално профилиране на стреха.
                  Усукването зависи от % влажност , с който ще дойдат при теб най-вече и сечението. Голямо измятане има само ако са прясно добити. Иначе след обработката си ги притегни и сложи нещо по-тежичко отгоре.
                  Ако можеш да наместиш наличен преседял дървен материал с твоята схема най-добре.

                  Коментар


                  • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                    Да престоят на проветриво място и не на пряка слънчева светлина.
                    Според мен връзването е излишно.
                    След като покрива ще е четирискатен ще има доста къси греди което ще позволи да се ползват усукани дълги.
                    Все пак и майсторите знаят как да се справят със материала.
                    За тоя Бохемит не е ли необходимо гредите да са рендосани.? Май ми се струва че цената отива по 2.

                    Коментар


                    • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                      При поръчка на 11 кубика материал направи директна договорка да ти дадат материал без сърцевина /това е условие да е материал 1-во качество/. След това редиш като гледаш гредата да е с дъгата в средата надолу, за да може горните греди като притиснат да се изправи. След месец пренареждаш и отново гледаш да слагаш дъгата надолу и си готов. А гредите се пукат и осукват защото са със сърцевина!
                      HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                      VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                      Няма да е все така!
                      Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                      Коментар


                      • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                        Добре си е полека-лека да се приготвяш с материала и обработката му, както споделиха по-нагоре. Аз ползвах Резистол, идва по-тънко от Бохемита като цена, а резултата... времето ще покаже, но за 4г от ремонта, по видимите части не съм видял нещо смущаващо.
                        От приятел, който се занимава с покривни конструкции съм чувал, че с влажен материал се работи по-лесно и като се опаянти, закове, заскоби и тн няма къде да мърда. Така че, за месец-два колкото толкова.

                        Коментар


                        • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                          Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                          ... За тоя Бохемит не е ли необходимо гредите да са рендосани.?
                          Не е задължително. По принцип препоръчват материалът да се пипне с оглед намаляване на разхода на препарат. Аз моя преди мазане го минах с лентовия шлайф с едра шкурка. Щото беше така

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100706.JPG
Прегледи:1
Размер:227.8 КБ
ID:5796109

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100703.JPG
Прегледи:1
Размер:218.4 КБ
ID:5796108


                          За да стане така

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1100732.JPG
Прегледи:1
Размер:208.1 КБ
ID:5796110
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                            Перфектно си го направил,обаче аз нямам такива нерви.
                            При мен ги почистих със четката и рендосах със ръчно ренде краищата които се виждат на съчака и тях вече импрегнирах и лакирах.
                            Не мога да кажа дали чамовия материал го предпочитат дървоядите но за бука съм сигурен на 100%.
                            Старата ми къща гредите бяха като дупчени със бормашина-букови !

                            Коментар


                            • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                              Благодаря ви на всички за помощта, ще взема съветите под внимание!

                              Чавдаре, а ти с кой Бохемит си ги мазал? Станали са много хубави.

                              Аз досега използвах един модел на име Естетик, в метални кутии и с налични няколко различни цвята, обаче съм го използвал за една барака, една маса, ей такива дребни неща. Предвид неприятната му цена като сметна колко от него ще ми трябва за целия покрив ме избива леко студена пот

                              Идеята ми е, че предпочитам това, с което ще обработвам да има някакъв отенък.

                              Коментар


                              • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                                Първоначално публикуван от гоше Преглед на мнение
                                От приятел, който се занимава с покривни конструкции съм чувал, че с влажен материал се работи по-лесно и като се опаянти, закове, заскоби и тн няма къде да мърда. Така че, за месец-два колкото толкова.
                                И това е вярно , споделял съм го преди тук. Същинският проблем идва при антисептичната обработка на влажен материал.И без това повърхностното нанасяне пропива до 2 мм. което не е особено много, като сложиш и фактора влага над 10-12% КПД на идеята спада драстично. Затова се препоръчва второ нанасяне с пръскачка на монтираната конструкция.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X