Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дървени покриви и покривни и конструкции

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

    Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
    Не е добре както си го подкарал на разговори въпроса,и то с условни наклонения.Най-доброто е да предоставиш на майстора работна схема ,вкл. разработени скрепителни елементи в детайли.И да си я получиш от конструктор.
    Иначе решението е от евтино/усилване на връзката с метални планки и шпилки с гайки/,до скъпо-линейно обхващане с метални профили до местата на които може да се пренесе вертикален товар , или подмяна на целият елемент.
    Тук се намесва и фактора дървото трябва ли да е видимо или може да се скриват усилванията с картон или друго.
    Би трябвало да се прегледат и преценят изобщо състоянието и сеченията и на другите дървени елементи, с оглед следващите ти въпроси.
    П.п. Точно в Елин Пелин и Мусачево съм правил с местен архитект и конструктора му много елегантни дървени конструкции.Т.е. има към кого да се обърнеш.
    Отделно провери новият покрив дали не попада в режим на узаконяване.В този регион си има зрънца, дето може да те вкарат във филм.


    Без повече подробности , засега толкова.
    Ха ха ха . Архитекти,проектанти конструктори и т.н.
    В обши линии хора които, не знаят че теслата се хваща за дървената част.
    С две думи на български.Да нахраниш някой паразит !!!

    Коментар


    • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

      Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
      Ха ха ха . Архитекти,проектанти конструктори и т.н.
      В обши линии хора които, не знаят че теслата се хваща за дървената част.
      С две думи на български.Да нахраниш някой паразит !!!
      Наздраве Джартов.
      Сигурен съм , че ще скокнеш от Габрово да помогнеш на колегата, ако го налазят баш паразитите от "незаконно строителство".Които пък, има голяма опасност да бъдат надлежно информирани от добросъвестни граждани на Елин Пелин. Реална случка.....
      П.п. Джартов, какво ти е направил/или ненаправил/ проектанта -паразит на твоята къща?

      Коментар


      • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

        Човека е дръпнал няколко салатки, не му се сърди.

        Коментар


        • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

          Ззравеите претстои ми сялостен ремонт на покрив 280 кв м ребрата сам ги закупил и оставил да исахнат да са готови за догодина (5 х10) по искане ва маистора вапроса ми е малки ли са като размер и ако са как е наи одачно да се подсили конструкцията за да се избегне искривяване слет време от тежеста на керемидите и.т

          Коментар


          • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

            Сечение 5Х10 см за ребра, е напълно достатъчно в общия случай. Стига майсторът да не реши, да ги слага през метър.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

              Първоначално публикуван от Юлиян Илиев Преглед на мнение
              Здравейте, предстои ми цялостен ремонт на покрив 280 кв. м. Ребрата съм ги закупил и оставил да изсъхнат да са готови за догодина (5 х10) по искане на майстора. Въпроса ми е малки ли са като размер и ако са как е най-удачно да се подсили конструкцията за да се избегне изкривяване след време от тежестта на керемидите и.т
              За да се отговори на поставените въпроси трябва план на помещението(ята), стени височини наклон на покрива, типа "керемиди" (битумни, керамични,...) и т.н.
              Рядко неграмотен пост! Ако познанията по граматика са такива, в областта на строителството вероятно са още по-плачевни, не се опитвай да правиш нещо сам, има шанс за жертви.
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                Пусни схема, която би трябвало да имаш от Майстора, след като си се доверил и купил това сечение.Щото тези 10 см. вече предполагат задължително солидно междинно подпиране по наклона,в зависимост от район/сняг/, керемиди,наклон, разстояние между столици.Което пък води освен до още разходи, прецаква свободно подпокривно пространство и т.н.
                Иначе,според всички издържани съвременни покривни технически решения, такива сечения не се ползват за ребра. По-добре по-яки мертеци да си беше купил.
                Разбира се, това е според Конструкторите. Според "Майсторите" всичко може.

                Коментар


                • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                  12/8 с 12 по вертикал и и през 60-80 см. най-много ,може и десетки ма не на 5 см.,снадките на ребрата са много важни,както и подпорите.Не се разчита само на пирони ,а там където трябва и е силов възел винтове с широкопериферни шайби и шпилки от 10мм. нагоре.Пироньете са си за даски.Не че едно време не са правени с пирони ма къде ти винтове или шпилки.Правих си дървено къще та гледам че си е друго като си натегнеш нещата,та на покрива същото,требе си стегане по яко и стабилно става.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                    Който си разбира от работата ще го направи и то с лекота! С това сечение лесно може да се премостят поне 7м. ако до билото има мегдан 2м. и бог Ситуаций го позволява. Ясно е, че много си зависи и от мат'ряала.

                    Както е казал колегата faster преди мен най-сигурно е да се монтира с яки винтове и,или сглобки. Не е ясно колко опорни точки има по наклона и колко метра е широко?

                    Щом сега материала съхне, може да го направите на арки, за да може след монтажа и натоварването да се "поизправи" . Начини много, резултати също.

                    СЯ Ти кажъъъ мпрао Илиев, че разговорният и писменият език не са 1 към 1 . Книги за четене много и за всеки вкус.
                    Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                    Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                    Коментар


                    • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      12/8 с 12 по вертикал и и през 60-80 см. най-много ,може и десетки ма не на 5 см.,снадките на ребрата са много важни,както и подпорите.Не се разчита само на пирони ,а там където трябва и е силов възел винтове с широкопериферни шайби и шпилки от 10мм. нагоре.Пироньете са си за даски.Не че едно време не са правени с пирони ма къде ти винтове или шпилки.Правих си дървено къще та гледам че си е друго като си натегнеш нещата,та на покрива същото,требе си стегане по яко и стабилно става.
                      Здравейте,
                      интересува ме поставянето на клещи между двойките ребра, достатъчно ли е за да спре разкрачването на покрива или всичко зависи от конструкцията? И с какви размери са дъските за клещите, или и това зависи от размерите на материалите вложени в конструкцията. Също така относно връзката ребро-столица, виждал съм на повечето места да правят без зарязване с по един пирон закован от всяка страна на реброто, държащ го към столицата. Доколкото разбрах, зарязването трябва да е най-много 2см, т.е. както съм го показал на рисунката. И при греда 8х12(12 вертикал) много ли са тези 2см или е ОК. Или ще отслабят товароносимостта на реброто и неговата здравина в тази част. И как под какъв ъгъл се поставят шпилите за закрепване на реброто към столицата(ако може с картинка ще е най-добре )

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ребро.jpg
Прегледи:1
Размер:19.4 КБ
ID:5795715

                      ПП Решил съм да ползвам и ковани(цигански) скоби за връзките столици-попове, и ребра-столици(криви скоби)
                      В книга Roof Construction and Loft Conversion, 4th Edition - (Malestrom) на страница 10 в крах има една шайба. Някой знае ли как се нарича и намира ли се в България.
                      Последно редактирано от mybabybook; 02-08-18, 19:02.

                      Коментар


                      • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                        Първоначално публикуван от mybabybook Преглед на мнение
                        Здравейте,
                        интересува ме поставянето на клещи между двойките ребра, достатъчно ли е за да спре разкрачването на покрива или всичко зависи от конструкцията? И с какви размери са дъските за клещите, или и това зависи от размерите на материалите вложени в конструкцията. Също така относно връзката ребро-столица, виждал съм на повечето места да правят без зарязване с по един пирон закован от всяка страна на реброто, държащ го към столицата. Доколкото разбрах, зарязването трябва да е най-много 2см, т.е. както съм го показал на рисунката. И при греда 8х12(12 вертикал) много ли са тези 2см или е ОК. Или ще отслабят товароносимостта на реброто и неговата здравина в тази част. И как под какъв ъгъл се поставят шпилите за закрепване на реброто към столицата(ако може с картинка ще е най-добре )

                        [ATTACH=CONFIG]965246[/ATTACH]

                        ПП Решил съм да ползвам и ковани(цигански) скоби за връзките столици-попове, и ребра-столици(криви скоби)
                        В книга Roof Construction and Loft Conversion, 4th Edition - (Malestrom) на страница 10 в крах има една шайба. Някой знае ли как се нарича и намира ли се в България.
                        https://www.offroad-bulgaria.com/att...3&d=1483377359

                        Моята конструкция е така.Връзката на клещите е със винтове за дърво !Събрал съм талпи 12/6 а самите клещи са 11/5.5.
                        Ако желаеш прегледай темата на Къщата 2.

                        Коментар


                        • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                          При мене стана така , 12 г. нито се е разкрачило , увиснало и т.н. Няма нужда от зарязване . Керемидите са Брамак


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM0060-1.jpg
Прегледи:1
Размер:100.2 КБ
ID:5795722


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM0061-1.jpg
Прегледи:1
Размер:84.2 КБ
ID:5795723

                          Коментар


                          • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                            При теб е с ферми, при мен ще е по-опростен- с централни и странични попове под билната и средните столици. Това, което се вижда на втората снимка, цигански скоби ли са?
                            Междудругото имаш ли е други снимки в общ план да се вижда на какво стъпва конструкцията. Отдолу предполагам са стаи на етаж?
                            Само си ги ковал с пирони ли? И аз съм се насо1ил към брамак

                            Коментар


                            • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                              Колегите са ти отговорили напълно.Може и по- тънки за "клещи",но по две с дистанциращи трупчета,та пак същото.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • От: Дървени покриви и покривни и конструкции

                                Първоначално публикуван от mybabybook Преглед на мнение
                                При теб е с ферми, при мен ще е по-опростен- с централни и странични попове под билната и средните столици. Това, което се вижда на втората снимка, цигански скоби ли са - ДА ?
                                Междудругото имаш ли е други снимки в общ план да се вижда на какво стъпва конструкцията - БЕТОНЕН ПОЯС В КОЙТО ПРИ ЗАЛИВАНЕТО СЕ ПОСТАВЯ ТЕЛ 4 ММ ( МОЖЕ ШПИЛКИ , ПЛАНКИ ИТ.Н. ) С КОЯТО ПОСЛЕ Е ВЪРЗАНА ГРЕДАТА ВЪРХУ КОЯТО ЛЯГА ЦЯЛАТА КОНСТРУКЦИЯ . Отдолу предполагам са стаи на етаж - СЕЛСКА КЪЩА НА ЕДИН ЕТАЖ ?
                                Само си ги ковал с пирони ли? - ДА ( селски майстори ползвах ) И аз съм се насо1ил към брамак
                                ....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X