Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашен асансьор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Домашен асансьор

    По бледи спомени от лекциите по подемно-транспортни машини и съоръжения, такива, които ще возят хора се преизчисляваха 6, ако не беше дори и 8, пъти. Преди 5-6 години ми предложиха да конструирам асансьор за автомобили, но като разбрах колко и какви суми трябва да платя, за съответните лицензи, се отказах.
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #17
      От: Домашен асансьор

      Пневматичния асансьор ми хареса, много е елегантен!

      Пространството, предвидено за вътрешно стълбище от предишния собственик на къщата представлява паралелепипед с размери:
      -дължина 2,25м
      -ширина 0,85м
      -височина 2,56м
      Е в това пространство умувам какво стълбище да сложа. Вече ми е ясно, че аз ще си го правя, защото майсторите казаха, че не е възможно да се направи нормална конструкция.
      Относно височината-кота нула е пода на първия етаж, а на 2,56м е пода на вторият.
      Не мисли като човек!

      Коментар


      • #18
        От: Домашен асансьор

        Първоначално публикуван от Еднорог Преглед на мнение
        Пневматичния асансьор ми хареса, много е елегантен!

        Пространството, предвидено за вътрешно стълбище от предишния собственик на къщата представлява паралелепипед с размери:
        -дължина 2,25м
        -ширина 0,85м
        -височина 2,56м
        Е в това пространство умувам какво стълбище да сложа. Вече ми е ясно, че аз ще си го правя, защото майсторите казаха, че не е възможно да се направи нормална конструкция.
        Относно височината-кота нула е пода на първия етаж, а на 2,56м е пода на вторият.
        Нарисувай една скица бе човек - помещението и въпросното пространство, да видим дали пък не може и да се направи някаква стълба.
        Би могло да се направи стълба с наклон 45 градуса - стъпала с ширина 27 см, застъпени по 2 см всяко (т.е. 25 см светла ширина) и с височина 25,6 см всяко. Въпроса е пред това пространство за което говориш да има още 90 см, а ако е достъпно отстрани просто ще се повие стълбата.

        http://i36.tinypic.com/mx1x8w.jpg

        Нещо такова, ей сега на пейнта го драснах, че вече е късно и ме мързи да пускам чертожните програми, а и ако не дадеш скица на помещението няма смисъл...
        Последно редактирано от axlastro; 23-08-10, 22:47.
        Александър

        Коментар


        • #19
          От: Домашен асансьор

          Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
          Нещо такова:[ATTACH=CONFIG]238468[/ATTACH]

          Може и само на една стена да се закрепи. Харесваш П-профил примерн 80мм, намираш стругар за 4 ролки. Хубаво ще е ролките да са с лагери. Двата П-профила ще ги спънеш здраво един за друг и ще хванеш получилата се конструкция здраво към стената.
          мога ли в Стара Загора да го видя някъде направен?

          Коментар


          • #20
            От: Домашен асансьор

            Първоначално публикуван от Еднорог Преглед на мнение
            Хм, замислихте ме вие ... Разбира се, не е шега работа, но какво да правя като никак не става да се направи нормално стълбище. Их, че не мога да си намеря фотоапарата, та да снимам и да ви покажа нагледно за какво иде реч. Утре пак ще го подиря.
            1.Да попитам, външно стълбище няма ли начин да се направи ?
            2.При размерите които даваш може би ще стане с права стълба с високо стъпало разделена наполовина по дължината и по 42 см ширина на стъпалото. За да стане по ясно - все едно нормално стълбище е разделено наполовина по дължина и двете половини са разместени с половин стъпало. При това положение стъпалата ще могат да се направят с двойна височина, но като са разместени с половин стъпало двете половини на стълбата, качването по средата на стълбището като се ползват и двете половини ще е нормално, а и височината на стъпалата ще може да е по малка и ще е по лесна за качване въпреки големия ъгъл. Това при положение че може да ползваш цялата дължина на клетката . Нещо такова :Натиснете снимката за да я уголемите

Име:стълба.png
Прегледи:1
Размер:5.0 КБ
ID:5646159
            Последно редактирано от piron45; 03-03-15, 21:07.

            Коментар


            • #21
              От: Домашен асансьор

              Първоначално публикуван от Еднорог Преглед на мнение
              Няма майтап, решил съм да си направя у дома вътрешен асансьор(или нещо подобно), защото в момента няма как да се кача на таванския етаж освен чрез подвижна стълба. Предвидена е някаква клетка за стълбище, но и моите, а и сметките и изчисленията на дърводелец сочат, че просто не е възможно да се изгради нормално такова. Твърде е късо разстоянието за височината, до която ще трябва да се качи стълбището.
              Вита стълба също не става, защото ширината, която мога да ползвам е 90см. И така стигнах до извода, че май ще трябва да мисля асансьор. То добре, ама като никога не съм правил...
              - Житейски ми се е налагало да решавам подобни "абсурдни" задачи ,но тази изглежда "весела".
              -Вероятно имате идея да разширите жилищната площ, чрез "заселване" на тавана (щом по план няма стълбище, не са предвидени тавански стаи). Ако е така трябва качествено решение и то ВИ е подсказано.
              Опитите за "асансьор" към тавана имат логика само, ако включват товари,но без хора. (Всички направени предложения са изпълними,като лебедката е най-евтино "решение" за епизодично ползване).
              Ако е жилищна площта, правете стълбище.
              ( Спирането на асансьора преди години ме принуди да ползвам лебедка до 7 ет. -допустими 250кг. ползвам работни-150кг.)

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X