Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашен асансьор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Домашен асансьор

    Няма майтап, решил съм да си направя у дома вътрешен асансьор(или нещо подобно), защото в момента няма как да се кача на таванския етаж освен чрез подвижна стълба. Предвидена е някаква клетка за стълбище, но и моите, а и сметките и изчисленията на дърводелец сочат, че просто не е възможно да се изгради нормално такова. Твърде е късо разстоянието за височината, до която ще трябва да се качи стълбището.
    Вита стълба също не става, защото ширината, която мога да ползвам е 90см. И така стигнах до извода, че май ще трябва да мисля асансьор. То добре, ама като никога не съм правил...
    Видях тази лебедка Тук , може би да ми свърши работа за вдигане на платформата, вие какво мислите? Ще я закрепя неподвижно към тавана.
    Още не мога да измъдря как да направя платформата. Представям си я като вилицата на мотокар(нещо като буквата L), въжето на лебедката ще го вържа за най-горната част на буквата/платформата. Идва ми на ум, че въпросната платформа обаче ще трябва да се движи само нагоре-надолу и не трябва да има възможност да бяга встрани. Е тук вече я закъсах, колеги, та ако някой има идеи както по платформата, така и по задвижването, ще съм твърде благодарен!
    Не мисли като човек!

  • #2
    От: Домашен асансьор

    Ето ти някаква идея за подемник http://www.offroad-bulgaria.com/show...75#post1047675

    Ако нещо по устройството не е ясно питай или идвай да гледаш.
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #3
      От: Домашен асансьор

      Пусни два П-образни профила един срещу друг и на вертикалната част на количката сложи ролки.
      Последно редактирано от slavin; 18-08-10, 14:04.
      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

      Коментар


      • #4
        От: Домашен асансьор

        Жоро,за такъв едноколонен подвижен подемник, който и ти си видял някъде, се сетих и аз, ама верно много пари чини. А и сложничко е за моите скромни технически умения.

        slavin , забравих да спомена, че мога да използвам две стени, които са под ъгъл 90град. Но мисля, че идеята за двата П-образни профила е в сила и в този случай, нали?
        Не мисли като човек!

        Коментар


        • #5
          От: Домашен асансьор

          Нещо такова:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:scan 1.jpg
Прегледи:1
Размер:11.8 КБ
ID:5201198

          Може и само на една стена да се закрепи. Харесваш П-профил примерн 80мм, намираш стругар за 4 ролки. Хубаво ще е ролките да са с лагери. Двата П-профила ще ги спънеш здраво един за друг и ще хванеш получилата се конструкция здраво към стената.
          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

          Коментар


          • #6
            От: Домашен асансьор

            Първоначално публикуван от Еднорог Преглед на мнение
            Жоро,за такъв едноколонен подвижен подемник, който и ти си видял някъде, се сетих и аз, ама верно много пари чини. А и сложничко е за моите скромни технически умения.
            Съвсем невярно! Много трудно ще намериш по-проста за сглабяне система. Единственото по-сложничко и "вилицата". И то само в смисъл , че трябва да се работи с приблизителна точност от около 1мм. Попремисли още малко. Аз не казвам да слагаш хидравлика. Като силов агрегат пак можеш да си ползваш телфера от първия пост.
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #7
              От: Домашен асансьор

              Така е малко по ясно, надявам се.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Assem12.jpg
Прегледи:1
Размер:30.3 КБ
ID:5201203Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Assem1.jpg
Прегледи:1
Размер:31.4 КБ
ID:5201204Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Assem11.jpg
Прегледи:1
Размер:42.5 КБ
ID:5201205
              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

              Коментар


              • #8
                От: Домашен асансьор

                Колега, това което Ви трябва, по скоро се нарича платформа. В сайтовете на производителите(напр.ТРЕЗ) има доста имформация. Оттам можеш да си "откраднеш" идеи, ако цената е висока.

                Коментар


                • #9
                  От: Домашен асансьор

                  Според мен дори при такъв проект "направи си сам" ще е по лесно да идеш и да си купиш 2 релси и 4-6 конзоли. Дори и плъзгачи с държачи могат да ти продадат евтино. Самата платформа вече я режи и лепи, както ти харесва.
                  Релсите стандартно са по 5м и се захващат с конзоли през 1,5-2м. Не забравяй да дублираш носещото въже с друго по-дебело или верига, желателно закачена направо за тавана или релсата.

                  P.S.
                  Най-сигурните платформи са с винтове, ама струват мама и тате.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Домашен асансьор

                    Първоначално публикуван от Еднорог Преглед на мнение
                    ......
                    Видях тази лебедка Тук , може би да ми свърши работа за вдигане на платформата,
                    подобна лебедка (на райдър) с двоен полиспаст направих в цеха. удължих полиспаста - от 6м го направих на 12 м. при нормирани 250 кг я товарих до 200 кг на третия етаж. вършеше много работа и съм много доволен (вече не съм в това помещение). към края на 6-тата година вече не вдигаше повече от 70-90 кг. 3 пъти съм сменял полиспаста. също така никога, ама никога, за тези години не съм позволявал човек да се качи и да го ползва - бе изключително и само товарен.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Домашен асансьор

                      mehudi , искаш да кажеш, че не е подходяща за целта тази лебедка? Какво би могъл да ми препоръчаш?
                      Не мисли като човек!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Домашен асансьор

                        подвигането с тази лебедка не е подходящо за хора защото не е обезопасено по никакъв начин. хора бих вдигал само инцидентно при крайна необходимост - паднали в пропаст примерно и тн. за товари е ок - ако падне товарът, ще го преживееш, но близък човек, ако падне заради тази конструкция ... . в интерес на истината, за 6 години нищо не е падало, но то белята 1 път става. мое мнение, аз се нагледах на трудови злополуки поради глупост/лоша организация/неспазване на елементарни правила и може би съм пристрастен.

                        какво бих могъл да препоръчам - не знам. бих направил обезопасена конструкция. не знам дали ще ти хареса цифрата, която ще ти кажат и дали си струва да се инвестира. нo safety first.
                        Последно редактирано от mehudi; 22-08-10, 09:12. Причина: добавяне на коментар

                        Коментар


                        • #13
                          От: Домашен асансьор

                          Първоначално публикуван от mehudi Преглед на мнение
                          safety first.
                          Така де. Може да се сещам за 1000 начина да се направи това, което иска рогатия, но съвет тук няма да му дам.
                          Тази техника неслучайно подлежи на специален контрол и ни изнудват "лицензирани" сервизи и техници.
                          Абе не е майтап работа, децата ще си возиш с това.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Домашен асансьор

                            Хм, замислихте ме вие ... Разбира се, не е шега работа, но какво да правя като никак не става да се направи нормално стълбище. Их, че не мога да си намеря фотоапарата, та да снимам и да ви покажа нагледно за какво иде реч. Утре пак ще го подиря.
                            Не мисли като човек!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Домашен асансьор

                              Колега, виждам че търсиш бюджетно решение, но все пак ще си позволя да ти покажа това : http://www.vacuumelevators.com/ , дето се казва може и да не го използваш но не е зле да си направиш проучване малко по-подробно преди да почнеш да правиш каквото и да било - това се отнася за всичко, били то проектиране на къща, асансьор или правене на туршия. Успех, и внимателно с асансьорите - особено ако има и деца в къщата - трябва да са обезопасени защото падането от 3 метра може да не е фатално, но не дай си боже да те защипе или заклещи въпросното нещо. По принцип в цеховете на работниците им се забранява ползването на такива платформи. Помисли добре за обезопасяването, живота и здравето нямат цена. Разгледай как се правя асансьори - обезопасяват се поне на два - три етапа, а въжето се оразмерява най-малко двойно на товара.
                              Затова сравнително рядко падат ако се поддържат правилно.
                              Дай няколко снимки на помещенията, опитай се да направиш и скица с размери. Може пък и да дадем някакви идеи.
                              Александър

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X