Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся-Предлагам работа

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Търся-Предлагам работа

    Алекс, визирам последните 2 поста, май не са по темата. Така описани нещата в последните 2 поста са за външна фирма. Или занаятчия, да му дадеш задача и да каже цена и срок. Заплатаджията обикновено има нужда от надзирател, освен това какво е качествено изпълнение е философска задача подобна на религията. МРЗ предполагам визираш минимална работна заплата, нещо като 450 лева остават за тоя дето идва всеки ден в определеното от теб време, нещо като 20 лева надница. Толкова струва най-евтиния сандвич по летищата на белия свят. Или возене на такси между кварталите на София, ама не между баш крайните. Ако тоя работник отиде да обядва в близкото капанче, таман 1/4 от надницата заминала. Ако си носи да мишкува е малко по-евтино, ама храната не е без пари. Може би не разбирам заглавието на темата какво означава.

    Коментар


    • От: Търся-Предлагам работа

      [QUOTE=ALEX_Z;3507631.....
      По-брутално казано , за възнаграждението на една труженичка/труженик в най-древната професия има ли решаващо значение колко пъти за единица време изпълнява необходимите маневри ?.... .[/QUOTE]
      Ами всъщност има. Ако е оборотна и търсена и и се плаща за свършена работа, ще заработва повечко. Ако и се плаща за присъствие, то тогава няма значение и ще се скатава
      Май за едно също говорим, ама с различни думи. Мисълта на мен ми беше, че тая практика да се постват обяви от типа - заплащане, спред резултатите отдавна е показала, че не води до подбора на по-качествен персонал. В смисъл работодателя (освен ако не е някой мутреещ се дебелак, дето се прави на бизнесмен и превърта някакви кинти с неясен произход ....), със сигурност е наясно колко му струва труда в единица обем извършена работа. Примерно колко е за метър налепен фаянс, В и К и прочее. Ми като се търси фаянсаджия, какво пречи да се каже - 3 лв., 5 лв. или колкото там на квадратен метър примерно, като се уточни предварително дали се наема за единичен обект и постоянна заетост. Както навсякъде по света (освен у нас), труда се заплаща на час или при частните предприемачи - за свършена работа. Кандидатстваш, обявява ти се заплащане и изисквания и ако се договорите получаваш това, за което сте се договорили. Няма сърдити, няма изненадани. Вече си е грижа на работодателя да уплътни работното време на работника така, че да е ефективен и да му носи печалба. А не, договорил съм се за 1500 лв. примерно и на втория месец получавам 700, щот' немало клиенти.... Ми не е мой проблем това, аз каквото се е искало от мен съм го правил качествено и в срок. От тук идва и недоверието към частните работодатели у нас и драпането за държавна служба. Не визирам и не обвинявам никого, просто в болшинството от случаите така става, затова е текучеството и липса на кадри и затова болшинството от хората, които поне не ги мързи предпочитат да идат в чужбина не, че не могат да се изкарват някакви прилични пари и у нас.
      Последно редактирано от kuzdov; 18-10-19, 15:33.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • От: Търся-Предлагам работа

        Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
        Алекс, визирам последните 2 поста, май не са по темата. Така описани нещата в последните 2 поста са за външна фирма. Или занаятчия, да му дадеш задача и да каже цена и срок. Заплатаджията обикновено има нужда от надзирател, освен това какво е качествено изпълнение е философска задача подобна на религията. МРЗ предполагам визираш минимална работна заплата, нещо като 450 лева остават за тоя дето идва всеки ден в определеното от теб време, нещо като 20 лева надница. Толкова струва най-евтиния сандвич по летищата на белия свят. Или возене на такси между кварталите на София, ама не между баш крайните. Ако тоя работник отиде да обядва в близкото капанче, таман 1/4 от надницата заминала. Ако си носи да мишкува е малко по-евтино, ама храната не е без пари. Може би не разбирам заглавието на темата какво означава.
        Всеки има нужда от "надзирател", освен ако не си е сам шеф и работник. Примерно работил съм в производство. Имам да свърша еди-какъв си обем работа. Да ама, че мотокариста го няма никакъв и не ми е доставил нужните материали, аз какво съм виновен? Стоя и чакам, машината бездейства, а надницата си ми върви. Съобщил съм на "надзирателя" - супервайзър, той да се оправя с мотокариста. Миналата година се занимавах с ремонт на пътища. Ама вали и не може да се работи на мокра повърхност .....сори, не зависи от мен. Получавам си надницата за 8 часа нищо, че не съм свършил за 1 пени работа. Тия неща трябва да са планирани и предвидени от работодателя. Ако ли не и почне да се усуква, значи проблемът е в него и му куцат организационните умения. И те така, примери много ...
        Последно редактирано от kuzdov; 18-10-19, 15:57.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • От: Търся-Предлагам работа

          Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
          Алекс, визирам последните 2 поста, май не са по темата. Така описани нещата в последните 2 поста са за външна фирма. Или занаятчия, да му дадеш задача и да каже цена и срок. Заплатаджията обикновено има нужда от надзирател, освен това какво е качествено изпълнение е философска задача подобна на религията. МРЗ предполагам визираш минимална работна заплата, нещо като 450 лева остават за тоя дето идва всеки ден в определеното от теб време, нещо като 20 лева надница. Толкова струва най-евтиния сандвич по летищата на белия свят. Или возене на такси между кварталите на София, ама не между баш крайните. Ако тоя работник отиде да обядва в близкото капанче, таман 1/4 от надницата заминала. Ако си носи да мишкува е малко по-евтино, ама храната не е без пари. Може би не разбирам заглавието на темата какво означава.
          Така както съм описал нещата , са за служители/ работници които искат и могат да изкарват пари.
          Какво е качествено изпълнение , в строителната сфера няма допир с религията , а с нормативни документи /конкретно ПИПСМР/ + изискванията на пазара.
          За МРЗ се обърни към колегата ak101.Той си я пъхна ей така в разговора.В интерес на истината има и подвариант - сигурен доход срешу определени ангажименти + правила за надплащане , когато има за какво. Но, първо служителя трябва да докаже , че става за сигурният доход и покаже интерес за надграждане. Тук базата определено не е МРЗ.


          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
          Ами всъщност има. Ако е оборотна и търсена и и се плаща за свършена работа, ще заработва повечко. Ако и се плаща за присъствие, то тогава няма значение и ще се скатава
          Май за едно също говорим, ама с различни думи. Мисълта на мен ми беше, че тая практика да се постват обяви от типа - заплащане, спред резултатите отдавна е показала, че не води до подбора на по-качествен персонал. В смисъл работодателя (освен ако не е някой мутреещ се дебелак, дето се прави на бизнесмен и превърта някакви кинти с неясен произход ....), със сигурност е наясно колко му струва труда в единица обем извършена работа. Примерно колко е за метър налепен фаянс, В и К и прочее. Ми като се търси фаянсаджия, какво пречи да се каже - 3 лв., 5 лв. или колкото там на квадратен метър примерно, като се уточни предварително дали се наема за единичен обект и постоянна заетост. Както навсякъде по света (освен у нас), труда се заплаща на час или при частните предприемачи - за свършена работа. Кандидатстваш, обявява ти се заплащане и изисквания и ако се договорите получаваш това, за което сте се договорили. Няма сърдити, няма изненадани. Вече си е грижа на работодателя да уплътни работното време на работника така, че да е ефективен и да му носи печалба. А не, договорил съм се за 1500 лв. примерно и на втория месец получавам 700, щот' немало клиенти.... Ми не е мой проблем това, аз каквото се е искало от мен съм го правил качествено и в срок. От тук идва и недоверието към частните работодатели у нас и драпането за държавна служба. Не визирам и не обвинявам никого, просто в болшинството от случаите така става, затова е текучеството и липса на кадри и затова болшинството от хората, които поне не ги мързи предпочитат да идат в чужбина не, че не могат да се изкарват някакви прилични пари и у нас.
          С първата половина не съм съгласен , с втората е ОК.
          Ако се търси само фаянсаджия , искаш ли да ти изредя колко фактора влияят на цената- поне 20. А ако фаянсаджията , не е само такъв/както е често срещано/ , факторите може да стигнат 50.Тези неща се записват на листчето , за което говорих .
          За хипотезата " няма клиенти " си прав , че не е решение рязане на заплата. Работодателя трябва да има резервни варианти или коректно да каже дотук съм/няма ме 1 месец или нещо подобно.
          Обаче , обратният случай- много бачкане , висока производителност, увеличаване на финансовият поток? Работника се скъсва да работи , но кинтите му не се увеличават. Дали не поражда напрежение?
          За почасовото заплащане в чужбина- може да споделиш дали не е обвързано с определени резултати, и дали бая народ в тази връзка не ги поизгониха и в Германия , и Австрия и Холандия , щото си мислеха нашите ,че ще таковат гявола у въздуха .Демек , си търсеха комунизма на запад, ама ядец.
          Съгласен съм и че най-големият ни проблем е с кризата на доверие у нас.Тарикати бол и от двете страни. Но не само.
          П.п. Айде, че отивам и аз да си бачкам на кирпиченото предизвикателство. Пък , дано ги измислите заплатите при капитализЪма/социализЪма , кой каквото го кефи.

          Коментар


          • От: Търся-Предлагам работа

            Ей току се връщам от ролята на работодател. Едни калайджии до нас, докарват го на визия като клошари. Питам ги да ми издялкат това и това от тенекия, нося им мостра да видят кво и що, не да чертая аз. Ми - обади ми 80 кинта за труд, с мои материали. Понеже щяло да му изяде ЦЯЛ ден работа. Мога да си го издялкам и сам, и то за половин ден - и бих отбой. Та, хората си ценят труда, бих казал респект. Щото аз като отида на интервю ме подкарват със задачки от най-големите и платени корпорации, и после очакват да им изрина авгиевите обори, дето са ги творили с години. Съвсем буквално имам предвид. После се прибирам в квартирата, щот нали туй ни бил стандарта, пари няма, бедни. Който може да се самоорганизира - работи бързо и качествено - става занаятчия като горекоментираните. Който няма чак толкова хъс - отива на заплатка, с идеята ден да мине самун да замине, и чорбаджиите мърморят. Един подпис ми се мярна тука - работя евтино бързо качествено, избери си 2 от трите.

            Коментар


            • От: Търся-Предлагам работа

              Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
              . Ми - обади ми 80 кинта за труд, с мои материали. Понеже щяло да му изяде ЦЯЛ ден работа. Мога да си го издялкам и сам, и то за половин ден - и бих отбой. .
              Ми направо почвай! 160 кинта на ден си е сравнително добра заработка. 3500 на месец на село - никак не е зле.

              Коментар


              • От: Търся-Предлагам работа

                Пенчо, наистина съм се замислял да фана тенекеджилъка, имам предвид ударени коли. Тука повечето го удряте на майтап, та не знам кой на какъв амин е като не ви виждам, ама за минимална работна заплата да разчиташ някой да пали гуменките да бачка по стандарти... Да не прозвучи грубо, казвам го лаконично, абе скептичен съм. За левче свирка за левче свири.

                Коментар


                • От: Търся-Предлагам работа

                  Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
                  Пенчо, наистина съм се замислял да фана тенекеджилъка, имам предвид ударени коли. Тука повечето го удряте на майтап, та не знам кой на какъв амин е като не ви виждам, ама за минимална работна заплата да разчиташ някой да пали гуменките да бачка по стандарти... Да не прозвучи грубо, казвам го лаконично, абе скептичен съм. За левче свирка за левче свири.
                  Ми то без проба - грешка няма как да се получи. Особено ако искаш да си си сам чорбаджия.

                  Коментар


                  • От: Търся-Предлагам работа

                    Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
                    Ей току се връщам от ролята на работодател. Едни калайджии до нас, докарват го на визия като клошари. Питам ги да ми издялкат това и това от тенекия, нося им мостра да видят кво и що, не да чертая аз. Ми - обади ми 80 кинта за труд, с мои материали. Понеже щяло да му изяде ЦЯЛ ден работа. Мога да си го издялкам и сам, и то за половин ден - и бих отбой. Та, хората си ценят труда, бих казал респект. Щото аз като отида на интервю ме подкарват със задачки от най-големите и платени корпорации, и после очакват да им изрина авгиевите обори, дето са ги творили с години. Съвсем буквално имам предвид. После се прибирам в квартирата, щот нали туй ни бил стандарта, пари няма, бедни. Който може да се самоорганизира - работи бързо и качествено - става занаятчия като горекоментираните. Който няма чак толкова хъс - отива на заплатка, с идеята ден да мине самун да замине, и чорбаджиите мърморят. Един подпис ми се мярна тука - работя евтино бързо качествено, избери си 2 от трите.
                    Малко бъркаш работодател с клиент.

                    И-и-и-и, нещо за различните позиции, за които кандидатства човек.
                    Продавач- основна заплата 500 лв, ДМС 150 лв, при оборот над 4000 лв- бонус 2% върху оборота, съвсеееем примерни числа. Малко пояснения. Тук работникът няма 100% влияние върху резултатите. Може да е калпава колекцията, ценовата политика на фирмата, мястото на магазина... от него се иска комуникативност, приличен външен вид, познаване на стоката... Съответно, заплатата има и твърда, и плаваща компонента.
                    Шивач- получаваш пари по заработка. Може би, най- близкият вариант, за който говори АЛЕКС. Имаш заработка. Прикачваш 200 джоба по 8 стотинки, двайсет маншета по 12 стинки, 95 яки по 25 стинки... можеш сам да си сметнеш. Най- обичам въпроса- добре де, не ми пробутвайте общи приказки, кажете ми колко взима най- лошата шивачка? УМИРАМ! И, що най- лошата? Що не питаш за най- добрата?
                    Технически сътрудник- получаваш твърдо 700 лв, докато трае обучението ти (в зависимост от спецификата на работа, 3-6 месеца) след този срок, сядаме и говорим за силни страни, слаби страни, отговорности и пари.
                    Средномениджърска позиция- плановете за развитие се говорят още на входно ниво, както и мнооого други неща.
                    Това, че някои работодатели наемат шофьори с тестове за средни мениджъри... техен проблем си е. НО! Изборът е двупосочен. И да, ако си знаеш цената, това личи още на втората минута. Свръхпретенциите, предлагащи насреща си НИЩО, се хващат на петнайстата, най- късно.
                    Да, далеч не е толкоз просто, както го изредих, но не смятам да пиша реферат по темата. Просто, много ограничени са случаите, в които работодателят може да каже- ще получаваш толкоз и толкоз пари, понеже "АКО-тата" след подобна декларация са твърде много.
                    П.П. Един от тези ограничени случаи е секретар- деловодител, примерно. От нея зависи да прави хубаво кафе, да пусне три имейла, да изглежда добре, да подреди входяща- изходяща поща, да поддържа класьори с документи, да ти напомня за срещите... Няма никакво отношение към оборотите, себестойностите и реализацията на продукта. Там заплатата е твърда, понеже не можеш да отговаряш за нещо, което не зависи от теб. Но-о-о-о-о, има секретарки, които решават сделки. Там е друга бира.
                    Последно редактирано от Тропчо; 18-10-19, 19:07. Причина: П.П.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • От: Търся-Предлагам работа

                      Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                      Добре де колеги !
                      Пишете ги тея заплати в цифри!
                      Минимум еди си колко, максимум еди си колко , няма нищо трудно.
                      Който му отърва , обажда се и действа по каналния ред , на който не , не си губи времето и неговото и вашето.
                      Тъй като след този пост развитието на темата тръгна в малко по-различна посока, каква заплата да
                      предложа на маникюристка, дошла да кандидатства за машинен оператор на триосна фреза с ЦПУ в цех за инструментална
                      екипировка, защото в обявата има стартова заплата? И на въпрос : "Знаете ли за какво става въпрос?" има готов отговор "Ама аз ще се науча!"
                      Чие точно време е загубено?
                      В миналото ще остане, каквито сме били...

                      Коментар


                      • От: Търся-Предлагам работа

                        Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                        Тъй като след този пост развитието на темата тръгна в малко по-различна посока, каква заплата да
                        предложа на маникюристка, дошла да кандидатства за машинен оператор на триосна фреза с ЦПУ в цех за инструментална
                        екипировка, защото в обявата има стартова заплата? И на въпрос : "Знаете ли за какво става въпрос?" има готов отговор "Ама аз ще се науча!"
                        Чие точно време е загубено?
                        И на двете страни времето е загубено, Емо.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • От: Търся-Предлагам работа

                          Някой предлага ли нещо като за втора работа в София?


                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • От: Търся-Предлагам работа

                            Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                            Някой предлага ли нещо като за втора работа в София?
                            Колко пари ще искаш?
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • От: Търся-Предлагам работа

                              Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                              Тъй като след този пост развитието на темата тръгна в малко по-различна посока, каква заплата да
                              предложа на маникюристка, дошла да кандидатства за машинен оператор на триосна фреза с ЦПУ в цех за инструментална
                              екипировка, защото в обявата има стартова заплата? И на въпрос : "Знаете ли за какво става въпрос?" има готов отговор "Ама аз ще се науча!"
                              Чие точно време е загубено?

                              За маникюристката е повече от ясно, че ще я сриташ по маникюра.

                              А колко би дал за оператор и програмист на ЦПУ фреза?
                              Работил примерно като разработчик за Фанук?

                              Коментар


                              • От: Търся-Предлагам работа

                                Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                                Някой предлага ли нещо като за втора работа в София?
                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                Колко пари ще искаш?
                                Веднага се извинявам на p-pleven за тъпия въпрос. Само се опитах да онагледя двустранния характер на отношенията работник- работодател, в духа на горните десетина поста.
                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                За маникюристката е повече от ясно, че ще я сриташ по маникюра.

                                А колко би дал за оператор и програмист на ЦПУ фреза?
                                Работил примерно като разработчик за Фанук?
                                Пенчо, въпросът за свръхквалификацията е подробно дискутиран тук и в други теми. Като си такъв суперпроф, защо не си търсиш хора, а се предлагаш, да работиш за друг, а?
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X