Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся някой, дето разбира от Ауридно и програмирането му.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся някой, дето разбира от Ауридно и програмирането му.

    Работата е единична за една джаджа. Джаджа за следене на 4 нива в сондаж. Да се върже към ардуино за следене и запис на данните и за управляване на помпа. Хардуера е наличен.

  • #2
    Имаше един колега от Варна, ако не се лъжа. Как му беше ника? той имаше теми тук за програмиране на ардуиното.

    https://offroad-bulgaria.com/member/98303-traqn-savov

    ето го колегата, ако не се лъжа
    Последно редактирано от KingofROAD; 02-09-23, 22:50.
    -Чем занимаетесь по жизни?
    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

    Коментар


    • #3
      Покорно благодаря!

      Коментар


      • #4
        Ааааа Веселине аз също правих нещо подобно....
        Не съм в час с ардуиното но трябваше да направя на един мой обект защита от наводняване....
        И след дълго умуване и проучване реших да използвам руския похват с "многоешелонна" защита (да се застраховам) вместо една проектантска скъпа система...
        Използвам 2 "релета" стандартни за управление на помпи(от екофлуид - управляваща електроника във вид на стандартен автоматичен бушон с потенциометри за настройки)
        Всяко реле има 3 датчика - общ на дъното, минимално и максимално ниво... абе стандартна конфигурация дето се ползва навсякъде --- масово
        Е мойта идея беше същото това но го умножих по две
        Идеята е първото реле управлява една помпа както е описано...
        Второто реле същото но с втора помпа и датчиците са разположени на друго водно ниво спрямо първото.
        И по този начин получих 4 различни нива ...съответно различни действия
        Ако едното не сработи - то ще се задейства второто...Ако и двете се осерат трета система имам...
        Просто прецених че всяка система с релета и помпа струва около 300-400 лв а охраняват скъп склад...3 системи са не повече от 1500 лв а сигурността е тройна(за мен)
        По този начин избегнах ардуиното....
        П.П
        Тествах многократно системата - работи 3 години вече... От 100 включвания (долу горе) 95-96 са на първия ешелон. 2 пъти се включи втория ешелон и третия още не се е включвал...
        П.П2
        Релетата на екофлуид имаха настройка на чуствителност на датчика - и установих че на пробите с чешмяна вода е около 20-30килоома докато за дъждовна вода трябваше да увелича чуствителността над 100к. Не очаквах такава голяма разлика между водите...

        Разказах всичко просто с цел може да ти подскаже някоя идея...Понякога простата идея е по ефективна от скъпи и трудоемки решения

        Коментар


        • #5
          Какви 300-400 лв?!? При мен няма никакво значение дали нямало да сработи някога. Джаджата за регистриране на нивото с 8 датчика е десетина лева. Намери се един човек, който ми препоръа да не взимаме ардуино, че 8 битово, а ESP32 - 32 битово с WiFi, че и с дисплей намерих за 35 лв - https://vi.aliexpress.com/item/1005004632953455.html И едно 40 амперово реле за 8 лв - https://vi.aliexpress.com/item/10050...yAdapt=glo2vnm

          Коментар


          • #6
            За това което си изброил като функции е без значение дали MCU е 8 или 64 битово.
            Ако с това реле ще управляваш помпата, на твое място бих проверил дали е подходящо за индуктивен товар.

            А за китайските много качествени стоки, на символични цени съм писал и друг път...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X