Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся работа в чужбина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Търся работа в чужбина

    В IT сектора има МНОГО обяви за търсене на специалисти, освен на "гигантите" в бранша, има много малки фирми и фирмички, които търсят всякакви мрежови, програмни и др. специалисти...
    Но обявите-местата примерно в Германия/Австрия са на немски, и съответно се изисква този език, за Франция - френски и т.н. да знам, че езика на IT сектора е английския, но... Е, с повече късмет и CV-то и интервюто може да минете на английски, но после...
    за това с английски се ориентирайте към UK, докато още не е късно - само в Лондон, са десетки, да не кажа стотици БГ IT специалистите... Но там се започва с едни сертификати, кетапи и т.н. предполагам знаете...

    Коментар


    • #17
      От: Търся работа в чужбина

      Аз мисля, че за Англия е късно, затова и не съм я посочил като дестинация. Даже и сега да се уреди нещо, след година като реша да взимам децата, кои знае какви пречки ще има.
      За езика също ми е ясно, затова идеалния вариант ще е някакво "сервизче" в което да върша "черната работа" и да не общувам директно с немскоговорящи клиенти като за начало...

      Коментар


      • #18
        От: Търся работа в чужбина

        Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
        Аз мисля, че за Англия е късно, затова и не съм я посочил като дестинация. Даже и сега да се уреди нещо, след година като реша да взимам децата, кои знае какви пречки ще има.
        За езика също ми е ясно, затова идеалния вариант ще е някакво "сервизче" в което да върша "черната работа" и да не общувам директно с немскоговорящи клиенти като за начало...
        Колко пари ти е санитарния минимум на месец/седмица?

        Май ще пусна нова тема - КАКВО ви кара да напускате родината и търсите късмета в чужбина, отговорите ще са безброй ама има едни основни параметри, които са общовалидни навсякъде и за всеки и е хубаво да се избистрят преди да се вземат самолетни билети и да се подаде молбата за напускане!
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #19
          От: Търся работа в чужбина

          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          ....
          Май ще пусна нова тема - КАКВО ви кара да напускате родината и търсите късмета в чужбина.........
          Тъкмо мислех да пиша,ще изчакам да пуснеш твоята тема.
          Дизелов Jeep, не е Jeep.

          Коментар


          • #20
            От: Търся работа в чужбина

            Ами зависи от много фактори локацията също. Най-вероятно стандартния наем на двустайно жилище х 2.
            А какво ме кара... Незнам в Бг ли живееш, но ако иначе не виждам смисъл да задаваш такъв въпрос. Факта, че освен мен още някоклко човека се от темата се оглеждат да се махат си е доста показателен.
            Да изброявам всички проблеми в Бг просто е излишно. В другата ми тема бях споменал за една класация на различните държави по различни показатели, като всичко това се обединява в един показател - качество на живот.

            Коментар


            • #21
              От: Търся работа в чужбина

              Не случайно ти препоръчах да почетеш по форумите мнения на хора които живеят еди къде си.
              Дори много от тях спестяват някои неприятни факти,тоест не очаквай че в чужбина всичко е щастие и любов.

              Коментар


              • #22
                От: Търся работа в чужбина

                Ето нова тема от мен - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=219864
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #23
                  От: Търся работа в чужбина

                  Първоначално публикуван от roki77 Преглед на мнение
                  Не случайно ти препоръчах да почетеш по форумите мнения на хора които живеят еди къде си.
                  Дори много от тях спестяват някои неприятни факти,тоест не очаквай че в чужбина всичко е щастие и любов.
                  Да ще ги прочета.
                  Само още няколко думи да кажа, понеже за някои това "това качество на живот" е много общо понятие и празни приказки.

                  Та @BatGeorgeone какво на мен не ми харесва конкретно...
                  1.Тука в България трудът не се оценява, без значение дали оправяш компютри или снимаш накрая взимаш някакъв минимум а в някои случай хората и за него се циганят, "какво си направил за да искаш толкова пари"... В чужбина цената на същата услуга е минимум същата но в евро.
                  2.Понеже идвам от частния сектор - тука в България бизнес да правиш, ако не си човек на някои, нямаш протекции или не си склонен да плащаш под масата забрави... Всичко се взема от "нашите" хора.
                  3.В България сигурност няма. Не говоря за атентати и т.н. Говоря за лична сигурност и битова престъпност. Както добре е известно в София няма апартамент дето не е обиран. Разни индивиди действат даже когато си вътре, пускат ти газ, тровят ти кучето и какво ли не. За селата пък да не говорим...
                  4.Образование има някакво. Имаме и някакви университети, ама добре отиваш завършваш Софийския и к'во, къде ще се реализираш, в коя "бяла държава" ще кажат а "браво на тебе завършил си Софиския идвай да бачкаш при нас..."
                  5. Понеже вече съм на възраст се замислям и какво следва ако се пенсионирам тук с 280 лв пенсия? Колко взимат "фалиралите" гърци 600евро минимална...

                  Мога още много да изброявам, но за мен това са основните причини. България в момента е батак, и вместо да се оправя се забатачва все-повече. Не знам как изглежда от вън, но от вътре това е положението. Правителството се клати, днеска го има утре го няма. Тези дето се успели да влязат, гледат да се нагушат набързо, щото утре няма да са там. Даже напоследък забелязвам и друга тенденция - връщат се мутренските години. През ден бият някои къде по пътищата, къде къде в центъра на града...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Търся работа в чужбина

                    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                    Ами зависи от много фактори локацията също. Най-вероятно стандартния наем на двустайно жилище х 2.
                    А какво ме кара... Незнам в Бг ли живееш, но ако иначе не виждам смисъл да задаваш такъв въпрос. Факта, че освен мен още някоклко човека се от темата се оглеждат да се махат си е доста показателен.
                    Да изброявам всички проблеми в Бг просто е излишно. В другата ми тема бях споменал за една класация на различните държави по различни показатели, като всичко това се обединява в един показател - качество на живот.
                    Формулата за минимален приход на месец според мен е проста и е нещо от този род:

                    Всички неотложни разходи(заеми, наеми, сметки, договори и т.н.) + пари за семейство(деца + жена + родители + близки) в РБ + в чужбина (наем + данък имот + телефон + Интернет + храна + здравна застраховка + транспорт(кола + преглед + данък + застраховка + гориво / билети) + Други (дрехи + цигари + алкохол + заведения + много други)) извадено от СУМАта след данъци и осигуровки.

                    Накрая е хубаво да си науми човек една сума, която да му остава за черни дни, за някой това са 100 кинта за други е четири цифрена сума, всеки си решава и се вижда кое как изглежда, реално и прагматично.

                    Аз съм на острова на юго-запад от Лондон, наемите тук са от около 4-500 за стая със сметки + 150-200 храна + 50(Инет и телефон) + транспорт от 200-300 до четири цифри на месец и т.н.

                    Като за начало ако не е умна схемата приход от 1500-2000 чисти на месец може да означава и под 100-200 спестени, ако е по-сложна схемата и включи мислене и компромиси, спестяването може да стигне лесно четири цифри при същия приход...
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Търся работа в чужбина

                      Ей в този форум на българите в Англия съм чел и писал година и половина та все едно съм живял там,макар че не съм и стъпвал в Англия и нямам и намерение да стъпвам.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Търся работа в чужбина

                        Първоначално публикуван от roki77 Преглед на мнение
                        Ей в този форум на българите в Англия съм чел и писал година и половина та все едно съм живял там,макар че не съм и стъпвал в Англия и нямам и намерение да стъпвам.
                        И какво стана, отказаха те?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Търся работа в чужбина

                          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                          И какво стана, отказаха те?
                          От нищо не са ме отказвали.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Търся работа в чужбина

                            Фактите дори ако не гледаме другите параметри а само икономическите са, че дори най-обикновен работник, успява да спести от това което получава достатъчно, че да си купи имот в БГ. В Бг с нормална заплата да спестяваш е абсурд. А тези дето купуват жилища ги купуват с 20 годишна ипотека...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Търся работа в чужбина

                              А на запад как са фактите с техните заплати,кеш ли си купуват жилища или стават и те роби на банките?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Търся работа в чужбина

                                Първоначално публикуван от roki77 Преглед на мнение
                                А на запад как са фактите с техните заплати,кеш ли си купуват жилища или стават и те роби на банките?
                                Роби на банки ? Това са търговски отношения - те предлагат продукт , клиента плаща дяволъка . Условията на банките в по стара Европа са повече от добри . Ипотечни кредити се финансират между 1,5 до 2,15 процента лихва . Под тези проценти слизат доказали се на пазара , и по големи играчи .Като няма нито лев допълнителна такса за банката . Въпреки това има клиенти които не са си сметнали правилно забавата , и съответно ипотекираното отива на пазара .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X