Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Семейно планиране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Семейно планиране

    Първоначално публикуван от ArSey Преглед на мнение
    Децата никога не могат да бъдат излагация.
    Малък оффтоп:
    Едно време имах едно гадже, трето дете в семейството. Сестра й и брат й бяха с разлика от 5 години помежду им, а тя се беше родила още 18 години по-късно след брат си. Родителите й разправяха,че са решили да си я направят след като другите пораснали и излезли от къщи, така да се каже, за да си дундуркат някой,да не са сами. Винаги са обикаляли по походи,пътувания- не са си отказвали. Когато се запознах с тях, те вече си бяха на възраст(и двамата около 70-те), но нивгаж няма да им дадеш тия години. Плуваха по 3 километра свободен стил, пъргави като младежи. Думата ми е,че късните деца подмладяват родителите си. Възрастта не е пречка за деца. Ей на, вчера показаха една леля - родила близнаци на 62 години!
    ...лелята имах предвид,колежке,и нейната тотална безотговорност,понеже ми е градска,мимоходом я упоменах в поста си.
    Да го родиш е най-малката и първа стъпка в живота на едно човече.Едно на ръка,че не се знае дали и двете деца ще оцелеят-тя до абитуриентски бал ще ги изгледа ли или ще е гушнала босилека доста по-рано?
    За опити си има бели мишки,това е откачена перверзия за мен!
    п.п.-да и имам червилото по джуките-болна история...

    Коментар


    • #17
      До: Семейно планиране

      Жената бременна 7ми месец. Планирано и плана изпьлнен от раз. И аз един пьт да свьрша нещо по план!
      Колежа ще му е $200 000. Ако чакам докато ги сьбера- някой ще трябва да помага после за второто /де кьсмет, де!/. Що годе стабилни доходи-да, ама чак всичко да ни е наред- това няма да го дочакам!
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #18
        До: Семейно планиране

        Синът ми се роди 5 месеца след свадбата.
        Дъщеря ми трябваше да изчака да се дипломираме ама избърза.
        Вече 24 години дори и не бих си помислил живота ми да се беше стекъл по някакъв друг "планиран" сценарий.
        Единствено съжелявам, че кризите през 90-те ни уплаши и "планирахме" да се въздържим от 3-то дете.
        О899 2б2 1З2

        Коментар


        • #19
          До: Семейно планиране

          Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
          Няма такова нещо. Докато чакаш и то живота си минава. Ако се замислиш ще се изненадаш за колко безполезни неща даваш пари.
          А преди 30г. не знам как са гледали деца. Пране и гладене на пелени по цял ден. А сега махаш, изхвърляш и слагаш чистичък.
          +1
          Не приемам, че финансите могат да са причина за отлагане на детето!
          От както имам семейство, което издържам основно аз(5г.), разходите са ми на половина в сравнение с ергенския живот.
          VARADERO SD2

          Коментар


          • #20
            До: Семейно планиране

            Първоначално публикуван от rosslan Преглед на мнение
            +1
            Не приемам, че финансите могат да са причина за отлагане на детето!
            От както имам семейство, което издържам основно аз(5г.), разходите са ми на половина в сравнение с ергенския живот.
            Мисля, че Зори в случая има предвид, семейства, които наистина не могат да гледат дете. Нагледали сме се наистина по телевизията на дечица, които са на ръба на оцеляването, оставяни по домове и живеещи в крайна мизерия.
            Семейства със среден доход(сигурен), винаги биха могли да се организират така, че да отгледат едно дете.
            Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
            A2 (+)

            Коментар


            • #21
              До: Семейно планиране

              Първоначално публикуван от Zorka Преглед на мнение
              Toва и аз съм го предвидила....като му дойде времето
              Но...хубаво е да се планира. Желателно е.
              Аман от захвърлени деца по домовете! Аман от кухи лейки, които заради 10 мин. удоволствие провалят живота на един човек!
              Аман от "Нямам 2 лв. в джоба да си нахраня едното дете, ама понеже сме планирали...."
              Някога чух, че можеш да планираш второ дете, едва след като си заделил и за колеж на първото.
              Да, знам, че съм малко крайна и рязка в мненията си, но се нагледах на мои съученички женени и разведени с по едно или две деца, на които още им се бръмчи по дискотеки. Оставят детето на мама и газ с 200 из заведенията. Веднъж да ти се случи в месеца...два пъти, ама постоянно- за мен си е безотговорност.
              Докато не ти узрее акъла за деца /т.е. докато ти самият си дете/, не си прави труда да даваш живот!
              Наказваш най-вече детето. А в живота нямало поправителни. Когато се сетиш, че имаш ангажименти и отговорности към това дете може и да е прекалено късно..
              Зори,много си права в някои аспекти.В други малко грешиш.Аз станах баща в трудната '99.Бях млад,неопитен,но не ме мързеше.И аз и жена ми бяхме деца.Минахме през много изпитания.Но сега имам прекрасна млада госпожица в къщи.А още сме сравнително млади с жена ми,сега има шанс да се гради кариера и т.н.
              Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение
              Мисля, че Зори в случая има предвид, семейства, които наистина не могат да гледат дете. Нагледали сме се наистина по телевизията на дечица, които са на ръба на оцеляването, оставяни по домове и живеещи в крайна мизерия.
              Семейства със среден доход(сигурен), винаги биха могли да се организират така, че да отгледат едно дете.
              Точно това ни отличава от римляните!Аз искам 10 деца,ама...
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • #22
                До: Семейно планиране

                Моят отговор го няма в тази анкета.
                Планиране ... Да имаше!
                И когато вземеш решението и си финансово стабилен, и си се реализирал професионално, и вече си готов ... се оказва, че "то" - детето не е готово да дойде.
                Сега съжалявам, че толкова време съм постъпвала егоистично и съм искала първо да осигуря себе си, а след това всичко останало.
                Какво значи планиране?
                Винаги ще се намери храна на масата за още един.
                Съжалявам, че постът ми е разхвърлян и объркан, но и аз се чувствам така
                Дано всеки успее да планира!

                П.С. Добре е да знаем кое е смисълът и целта на живота ни, за да може той да продължи...
                Не се сбъдват само онези мечти, от които човек се отказва.

                Коментар


                • #23
                  До: Семейно планиране

                  Двечки, момче и момиче, с разлика от 1г.и 9 месеца. Съвсем по план, защото одъртяваме...Да са живи и здрави, голям зор е с две бебета, но това е най-хубавото нещо в живота.
                  Животът е харизан кон според мен...

                  Теди

                  Коментар


                  • #24
                    До: Семейно планиране

                    Аз моите две щерки с разлика две години нито мислено нито нищоСве от ГосподаНо има едно огромно НО ние не сме етнически чиста държава и наще съквартиранти създават без да се замислят и грам за утревсяка година по едно дете без да мислят какво ше стане с него те чакат на държавата да им помага а защо и докога
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • #25
                      До: Семейно планиране

                      Синът ми беше планирано бебе, второто дете(пак момченце) също е планирано. Живот и здраве ще се роди през септември.
                      Относно финансите - никога няма да имаме достатъчно пари, за да не чувстваме липсата им... Разликата между 2 и 12 деца е в начина(липсата) на възпитание и степента на сиромашия(мизерия) .

                      Коментар


                      • #26
                        От: Семейно планиране

                        И моят отговор го няма в анкетата.Планирахме го веднага след като станахме семейство,преди 13 години,но за съжаление - 6 неуспешни IVF.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X