Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Семейно планиране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Семейно планиране

    Интересно ми е да споделите колко от Вас са планирали по време кога и колко деца да имат?

    Пускам темата с молба за сериозно отношение, нека се въздържаме от неуместни коментари.

    Ще помоля някой от модераторите ако може да направи и анкета
    Предложения за отговори

    1. Да, определено нещата се развиха както бяхме решили
    2. Да, но уж планирахме едно, ама работата стана друга
    3. План в ход (жената забременя и сега го мислим)
    4. План - изненада (скъпи, бременна съм в 3тия)
    5. Никъкъв план - днес сме на прасе - утре ще го мислим
    49
    Да, определено нещата се развиха както бяхме решили
    51.02%
    25
    Да, но уж планирахме едно, ама работата стана друга
    10.20%
    5
    План в ход (жената забременя и сега го мислим)
    8.16%
    4
    План - изненада (скъпи, бременна съм в 3тия)
    12.24%
    6
    Никъкъв план - днес сме на прасе - утре ще го мислим
    18.37%
    9

    Анкетата е изтекла.


  • #2
    До: Семейно планиране

    Май най-важното е с половинката наистина да сте семейство, а не някакво си ООД.
    Да си наясно може ли аджеба да се разчита на това същество, може ли да възпита детето, може ли да се грижи за теб и семейния уют.
    Тия с "бременна съм в третия месец, четито" е тотална безотговорност за мен. Ами, ако и двамата не сте готови, не обричате ли и детето да се мъчи? Е, има и криминални аборти, ама съм толкова против, че по- добре да не зачеквам тая тема.
    Другото важно е да си достатъчно финансово стабилен. Скъпо е вече за възрастен да живее, камо ли за дете - памперси, кашички, пюренца, дрешки, обувки....

    Контрацептивите не са измислени случайно....
    Daddy's girl! Always & Forever!
    Сбогом, Макс, страшно ще ни липсваш, приятелче..!

    Коментар


    • #3
      До: Семейно планиране

      От мен - отговор № 2, с лека уговорка.
      Първоначално, с Люси възнамерявахме да имаме само едно дете.
      Но, с течение на няколкото години растеж на Косьо, идеята - семейството да се "разшири", ни се стори хубава и приятна, т.е. и второто дете си беше съвсем "по план".
      И ето ни сега - щастливи родители на комплект малчугани с почти 5 г. разлика във възрастта.
      proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
      NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
      Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

      Коментар


      • #4
        До: Семейно планиране

        Твърдо вариант 1.
        Даже малко се увлякох в планирането
        Първо сватбата, после морето, после спрях цигарите за три месеца, после дата подходяща за зачеване за да се роди пролетно бебе...и всичко по план-график до тук. За съжаление по график трябваше да има и второ...но се размина...

        Коментар


        • #5
          До: Семейно планиране

          Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
          после спрях цигарите за три месеца
          Toва и аз съм го предвидила....като му дойде времето
          Но...хубаво е да се планира. Желателно е.
          Аман от захвърлени деца по домовете! Аман от кухи лейки, които заради 10 мин. удоволствие провалят живота на един човек!
          Аман от "Нямам 2 лв. в джоба да си нахраня едното дете, ама понеже сме планирали...."
          Някога чух, че можеш да планираш второ дете, едва след като си заделил и за колеж на първото.
          Да, знам, че съм малко крайна и рязка в мненията си, но се нагледах на мои съученички женени и разведени с по едно или две деца, на които още им се бръмчи по дискотеки. Оставят детето на мама и газ с 200 из заведенията. Веднъж да ти се случи в месеца...два пъти, ама постоянно- за мен си е безотговорност.
          Докато не ти узрее акъла за деца /т.е. докато ти самият си дете/, не си прави труда да даваш живот!
          Наказваш най-вече детето. А в живота нямало поправителни. Когато се сетиш, че имаш ангажименти и отговорности към това дете може и да е прекалено късно..
          Daddy's girl! Always & Forever!
          Сбогом, Макс, страшно ще ни липсваш, приятелче..!

          Коментар


          • #6
            До: Семейно планиране

            Планирането е отговорност и към себе си, но най-вече към живота, който създаваш. Има много лесни начини да не се стига до раждане на деца от немай къде си, елементарно е... това ни го обясниха още в първия час по биология в гимназията

            Коментар


            • #7
              До: Семейно планиране

              Според мен, във всички времена е било крайно безотговорно отношение към живота да си измисляш причини да нямаш деца. Човек така е устроен,че на някакъв етап от живота си вече е подготвен да отгледа наследник/ци. Вече дали ще го направи или не... това е личен избор,който показва поносимостта/привързанността на индивида към егото си.
              Ние с жена ми бяхме планирали 5 деца, но при нас така се получи,че всичките се раждаха със секцио - това наложи определени ограничения и в момента си имаме трички. Но нищо не е окончателно и не сме съжалили. Пожелавам го на всички от сърце! Да сте живи и здрави!
              Последно редактирано от ArSey; 12-05-10, 23:39.
              диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

              Коментар


              • #8
                До: Семейно планиране

                Номер три и за двете, даса ни живи и здрави на всички разбирасе. А на начинаещите успех.
                0898532785-КИКО

                Коментар


                • #9
                  До: Семейно планиране

                  Първоначално публикуван от Zorka Преглед на мнение
                  Май най-важното е с половинката наистина да сте семейство, а не някакво си ООД.
                  Да си наясно може ли аджеба да се разчита на това същество, може ли да възпита детето, може ли да се грижи за теб и семейния уют.
                  Тия с "бременна съм в третия месец, четито" е тотална безотговорност за мен. Ами, ако и двамата не сте готови, не обричате ли и детето да се мъчи? Е, има и криминални аборти, ама съм толкова против, че по- добре да не зачеквам тая тема.
                  Другото важно е да си достатъчно финансово стабилен. Скъпо е вече за възрастен да живее, камо ли за дете - памперси, кашички, пюренца, дрешки, обувки....

                  Контрацептивите не са измислени случайно....
                  И аз по същите причини доста дълго време отказвах да имаме деца . И сега искренно съжелявам . Човек никога няма да бъде достатъчно стабилен и достатъчно отговорен . Първата дъщеря се роди като бях на 30 г ,втората на 36 г искам и трето ама не ми стиска заради възрастта и най вече не искам отново безсънни нощи, невъзможност за пътувания ,и много други нещица които не обръщат каруцата но създават дискомфорт на пътуващите .
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Семейно планиране

                    Пробваме пък когато стане! Просто вече не се пазим!
                    LZ1ZAH

                    Коментар


                    • #11
                      До: Семейно планиране

                      Съвсем планово и двете. Исках да са с по-малка разлика, но се поразболях след първото и се наложи да почакам. По принцип имах идея и за трето, но скоро не се очертава, а по-късно вече няма да ми се занимава ( най-вероятно). Та май ще си останем с 2 госпожици ( сега са на 5.5 г. и на 3г.).
                      Женя Вълчанова 0888272565

                      Коментар


                      • #12
                        До: Семейно планиране

                        Първоначално публикуван от Zorka Преглед на мнение
                        Другото важно е да си достатъчно финансово стабилен. Скъпо е вече за възрастен да живее, камо ли за дете - памперси, кашички, пюренца, дрешки, обувки....
                        Няма такова нещо. Докато чакаш и то живота си минава. Ако се замислиш ще се изненадаш за колко безполезни неща даваш пари.
                        А преди 30г. не знам как са гледали деца. Пране и гладене на пелени по цял ден. А сега махаш, изхвърляш и слагаш чистичък.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Семейно планиране

                          Абсолютно планирани и двете! Виж плановете за третото си останаха само във виртуала!
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • #14
                            До: Семейно планиране

                            Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                            А преди 30г. не знам как са гледали деца. Пране и гладене на пелени по цял ден.
                            А,преди 30-моето си порасна с пелените и прането,22 назад,а и след него виждахме млади семейства на този хал на хигиенизация на детето.
                            А през '97 имаше опции само изваряване,без перилни препарати по технически причини...
                            По темата-едно,планирано.После аз искам,жена ми умува-тя решила,аз се замислям на база стабилни доходи и се отече...
                            А на градската откачалка да и бием рекордите тепърва-нема нужда,по-скоро сме за внуци,отколкото за излагации.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Семейно планиране

                              Децата никога не могат да бъдат излагация.
                              Малък оффтоп:
                              Едно време имах едно гадже, трето дете в семейството. Сестра й и брат й бяха с разлика от 5 години помежду им, а тя се беше родила още 18 години по-късно след брат си. Родителите й разправяха,че са решили да си я направят след като другите пораснали и излезли от къщи, така да се каже, за да си дундуркат някой,да не са сами. Винаги са обикаляли по походи,пътувания- не са си отказвали. Когато се запознах с тях, те вече си бяха на възраст(и двамата около 70-те), но нивгаж няма да им дадеш тия години. Плуваха по 3 километра свободен стил, пъргави като младежи. Думата ми е,че късните деца подмладяват родителите си. Възрастта не е пречка за деца. Ей на, вчера показаха една леля - родила близнаци на 62 години!
                              диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X