Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за дърти родители..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тема за дърти родители..

    Всички под 45 години - кръгом и ходом марш!

    Майтап..

    Какво да ги правим младите, набори?!

    Да им помагаме ли или да им бием шута?

    Да живеят ли с нас и техните семейства или да се виждаме 5 пъти в годината?

    Да им спестяваме ли съвети, с който да си направят живота по-лесен или да ги оставяме да залагат на карта всичко, но да натрупат опит...

    На първо четене, да строим ли къщи да живеят до нас, ей така за наш кеф, да са ни наблизо?

    Не бързайте да го отричате, защото има голям бонус и в близкофамилните отношения! Става нещо като "коза ностра" и има огромен потенциал...

  • #2
    До: Тема за дърти родители..

    Шута. Да се спасяват. Иначе ти се качват на главата и рано или късно ти набиват шута на теб. Личен опит.

    Коментар


    • #3
      До: Тема за дърти родители..

      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
      Всички под 45 години - кръгом и ходом марш!

      Майтап..

      Какво да ги правим младите, набори?!

      Да им помагаме ли или да им бием шута?

      Да живеят ли с нас и техните семейства или да се виждаме 5 пъти в годината?

      Да им спестяваме ли съвети, с който да си направят живота по-лесен или да ги оставяме да залагат на карта всичко, но да натрупат опит...

      На първо четене, да строим ли къщи да живеят до нас, ей така за наш кеф, да са ни наблизо?

      Не бързайте да го отричате, защото има голям бонус и в близкофамилните отношения! Става нещо като "коза ностра" и има огромен потенциал...

      Да проблема е съществен. Аз съм на 52, булката на 47. Щерката на 20.
      Още учи и е надалече -в Германия, ама като тръгне да се задомява няма да и строя къща. А за съвместно съжителство - забрави. Аз изкарах няколко месеца, след свадбата, с майка ми и булката. Просто не става. Бяхме като за пред развод.
      А за наблизо живеещи родители, май имаше някакъв американски сериал!

      Коментар


      • #4
        До: Тема за дърти родители..

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        А за наблизо живеещи родители, май имаше някакъв американски сериал!
        Мхм.....Всички обичат Реймънд. Култово. Шутаааааааааааааааааа.......

        Коментар


        • #5
          До: Тема за дърти родители..

          ами ... като в природата - всичко с мярка и баланс.

          За живеенето - отделно моля (нямам предвид в съседната къща)! Айде нема нужда дъртото да се самопоканва и да навестява през час кога й скимне. Дори и да иска чистосърдечно да помогне. Повече от една стопанка у дома ....и почва мачкането на сутиените. Или да ми се мъкнат "младите" с келемето сека вечер на софра.

          Иначе както по-горе е казано - семейството (в разширения му вид) заедно е голяма сила. За жалост рядко срещано на днешно време.

          В крайна сметка май е по-добре всяко семейство (млади и стари) да са си отделно, но това не значи нито да се виждате веднъж на високосна, нито всяка вечер да се прави разбор на новините със салата в къщата на старите. И едните и другите си имат свой живот и имат нужда и време съпрузите да са заедно....

          Баланс и умереност един вид.

          Коментар


          • #6
            До: Тема за дърти родители..

            Много добре...

            Точно това е номера, как да се намери баланса за който говориш..

            Напоследък се убедих колко мощна може да бъде задружна фамилия и колко нещастен е всеки "Сам бор не е гора!"..

            А сега се виждат нещата - като на рентгенова снимка!
            Като мине кризата и започнем да се замеряме с кюфтета, всички ще се обичаме!

            Коментар


            • #7
              До: Тема за дърти родители..

              Първо им биеш шута, че е най-лесно и много възпитателно
              После звъниш и питаш "Как си, не се обаждаш месеци вече, не ме питаш как я карам, не идваш"
              Каквото и да направиш - все ще си сгрешил Но ще го осъзнаеш после

              Коментар


              • #8
                До: Тема за дърти родители..

                "Българският модел", за съжаление предполага помощ от родители - поне малко такава при отглеждане на малките деца - лично участие или някаква материална подкрепа. Времената са такива (а и винаги са били, че все по-лоши май ще бъдат), че и двамата родители по правило трябва да бачкат, не могат да си позволят дълги отпуски по майчинство / бащинство, трудно се намират места в детските ясли и градини по големите градове. Сама млада майка с новородено на... етаж в някакъв блок, лично аз не мога да си представя... а таткото трябва пари да изкарва. Първокласник да ходи сам и да се връща от училище, докато родителите му са на другия край на града - също (ставаше, ама когато АЗ бях в първи клас - с ключа на врата... някои от нас помнят) Да са ми живи и здрави тъста и тъщата че помагаха... Това е положението - живеем в "зоната на бозата"
                Опа ! Темата май беше какво да правим с НАШИТЕ дърти родители - ами ще си им помагаме, ако трябва с пари за болногледачки и медицински сестри, хосписи и пр. Как така да им "биеш шута" ?!
                Последно редактирано от Bogoljub Gagic; 19-01-10, 19:51.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #9
                  До: Тема за дърти родители..

                  Не само в България са така родителите.

                  а рецепта няма, но ключа спроед мен се крие някъде .... в първите седем години !

                  Коментар


                  • #10
                    До: Тема за дърти родители..

                    Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
                    Мхм.....Всички обичат Реймънд. Култово. Шутаааааааааааааааааа.......
                    Шута,думаш-добре,всеки има решение според ситуацията.Тя апропо за да е докарана до "шут" в ранна зряла възраст,от какво е била породена/отсреща като реакция/ в детска и тинейджърско-комсомолска такава?
                    От "улицата","обществото" и още ред оправдания за родители?
                    На мнение съм,че детето ми при желание за собствен социален и семеен живот,трябва да живее отделно,с всички производни от това.Така е по цял свят и видях,че е за добро при тях-топлата вода няма да я откриваме,има си я.
                    Отделно,ако говорим и за семеен живот/или подобни нему конфигурации/,не става въпрос само за нашето дете,а и за още едно.Та нашето да се приспособява с партньора и евентуално детето им или да съблюдава традициите на къщата,от където е излязло?
                    Дали са наблизо или не е без значение-тъщите,свекървите и телефоните са създателите на цунами,"Катрина" и други дреболии.
                    Гореописаното се опитвам да му придам практическа форма-дали съм успял,ще видя след време...,когато-тогава/визирам частта с унуките ,зетя и тъщата от моя страна-да не си вре гагата навсякъде при тях,не че ще има шанс като гледам,ама знае ли човек-жени/.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Тема за дърти родители..

                      Децата като малки са толкова сладки,че ти идва да ги изядеш,а като пораснат си казваш: Мамка ти,защо не те изядох. На 20 год. да се спасяват и да се оправят сами,защото някой си мислят ,че трябва да сучат цял живот. Също - личен опит.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Тема за дърти родители..

                        Помощ от родител ?

                        1. вариант - "Имущество". Води до желание в младите, по-бързо да се появи някой рак на панкреаса...

                        2. вариант - "Съвети". Ако не си доказал, че си по-наясно с нещата в момента си клоун...застаряващ клоун...

                        3. вариант - "Тихо присъствие в сянката" излизаш като дух от бутилката тихо, оправяш нещата и изчезваш обратно...

                        Трябва да търсим отговорите в традициите! Навремето младите са започвали съвместния си живот, затиснати от досадните старци, но явно като дойде времето на слабостта на дъртия, идва силата на младия и някак нещата са се преливали!

                        Затова сега имаме фамилни имена - "Петров", на Петър котилото, "Клатибаджаков"....

                        Коментар


                        • #13
                          До: Тема за дърти родители..

                          Най-голямата грешка е да им отнемеш избора сами да решат къде искат да бъдат. Или подмолно да ги насочваш в избраната от теб посока

                          Коментар


                          • #14
                            До: Тема за дърти родители..

                            Никак няма угодия... Зор децата да са отделно - много добре, но до време. После, уж на гости през празник, а сега - нема отърване!
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #15
                              До: Тема за дърти родители..

                              Гаврата на живота е че получаваш всичко, когато вече не ти трябва!

                              В този смисъл, ако се работи прецизно, може да се прехвърли силата на опита на стария, за да се събере с атомната енергия на младия...

                              Обикновенно младите започват сами и щастливи, работят 10 години за да си купят гарсониера, после още 10 за да се стабилизират и мандата отече...

                              За чий са тия крайности, ако може някой да надстроява основите, както Пиетро Берета вече 500 години са фамилна фирма?!

                              В Европа имат и друга практика... За съжаление си от нашата кръв и ще трябва да си тука...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X