Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да завършиш Софийски Университет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да завършиш Софийски Университет?

    Простете за невежеството, но ми е интересно какъв път поемат успешно завършилите СУ, по специално направленията "География" и "История" .

    Имам впредвид реално развитие по специалността, примерно освен преподавател, какви други възможности има?

  • #2
    До: Да завършиш Софийски Университет?

    Тези, които съм виждала досега с повечко късмет може и да станат учители...
    Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
    A2 (+)

    Коментар


    • #3
      До: Да завършиш Софийски Университет?

      При добро стечение на обстоятелствата, може и друго.

      Завършили специалност "География", например са:

      Станислава Трайкова - водеща на времето по bTV.
      Дора Янкова - кмет на Смолян.

      "Историците" са много по-многобройни.
      proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
      NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
      Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

      Коментар


      • #4
        До: Да завършиш Софийски Университет?

        Разговарял съм с блестящи политолози, разузнавачи, анализатори, на друг щат, с такива дипломи.
        ИМХО - отлична подготовка, за мислещ човек, който се кани да живее като, хм, фрий лансър. Или да се зарови в блатото, но също успешно. Макар че това трябва да е решение на по-зряла възраст.

        Коментар


        • #5
          До: Да завършиш Софийски Университет?

          Даже и президент.
          Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
          "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
          "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

          Коментар


          • #6
            До: Да завършиш Софийски Университет?

            Въпросния случай е пример за залез на кариера, за сметка на мигновенно проблясване. Не разглеждаме случаите на персонална глупост.

            Коментар


            • #7
              До: Да завършиш Софийски Университет?

              Volk,иска примери за успешно поели ,други възможности,никъде не иска къде и как са свършили.
              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

              Коментар


              • #8
                До: Да завършиш Софийски Университет?

                А какво значи "успешно"? Да имаш много кинти? Да си много известен? Да си много умен? Да знаеш какво всъщност става? Да си голям началник? Да си независим? Да ...
                А?

                Коментар


                • #9
                  До: Да завършиш Софийски Университет?

                  Моя позната завърши География в СУ. Сега бори магиструра. Реализира се във водеща фирма, някаква карти правят. В момента е ръководител на екип. На 27-28 години е.
                  Аз не вярвам в чудеса!
                  Разчитам на тях!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Да завършиш Софийски Университет?

                    Въпреки тоталната девалвация на образованието у нас, за мен СУ си остава най-доброто. В подобно училище, целта е да те научат да мислиш рационално, развитието и реализацията са индивидуални, взависимост от амбициите и най-вече от ценностната система, изградена през първите 7...
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Да завършиш Софийски Университет?

                      Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                      В подобно училище, целта е да те научат да мислиш рационално, развитието и реализацията са индивидуални
                      Рационално мислят и циганетата по кръстовищата, образованието, а най-вече висшето, трябва да те направи специалист и то фундаментален в някаква област! Поне аз така си мисля...

                      Та примерно историята ще те направи, а после - какво? Директор на музей или чиновник в министерството на Вежди или Стефан Данаилов?

                      В най-добрия случай - на археологически разкопки и то само ако си преподавател на стажантки!

                      Класиката - завряно CV в куп кандидатури за кол-център с "образование - висше, история"!

                      Имам един кандидат историк, запален, та сега се чудя какво да правя?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Да завършиш Софийски Университет?

                        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                        ... Имам един кандидат историк, запален, та сега се чудя какво да правя?
                        Ами насърчи го!
                        Аз така бих постъпил...
                        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Да завършиш Софийски Университет?

                          Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                          Рационално мислят и циганетата по кръстовищата, образованието, а най-вече висшето, трябва да те направи специалист и то фундаментален в някаква област! Поне аз така си мисля...

                          Та примерно историята ще те направи, а после - какво? Директор на музей или чиновник в министерството на Вежди или Стефан Данаилов?

                          В най-добрия случай - на археологически разкопки и то само ако си преподавател на стажантки!

                          Класиката - завряно CV в куп кандидатури за кол-център с "образование - висше, история"!

                          Имам един кандидат историк, запален, та сега се чудя какво да правя?
                          В сферата на туризма мисля че има най-голяма вероятност за интересно и успешно бъдеще.
                          Има много опити за туризъм, но разработването на образователен продукт с по-задълбочена концепция може да се реализира на пазара по-успешно от псевдо-туризма който съществува в момента .. Възстановки на реалният бит и възможността туриста да "се върне във времето" ... И вече в зависимост от това - на кое историческо време ще наблегне историка - развиване на концепцията ...
                          А по нашите земи пластове колкото искаш... Може и като туристически пакет - обиколка на България с потапяне в спецификата на отделните фолклорни области .. специализиран туризъм - насочен към определена група туристи ...
                          И без чергички по стените и украса от колела на каруци ... и фаянсови камини ...
                          Кирпичените строежи също са - възможност за реализация - няма по- еко материал от кирпича , с по-добри топло изолационни показатели - възстановки на древни селища огнища и пр.
                          Има и вариант за сформиране на частно училище далеч от града - например в близост до историческа забележителност ... , с уклон към изучаване на историята..
                          Също и организиране на посещения на Музикални събори и обичаи из страната - за чужденци. Но за това ще трябва и добра комуникативност език и визия, както и самочувствие.
                          Това са неща, които ако иска да пробие с тях, трябва да ги обмисля от първи курс още... и да търси информация - докато има откъде и от кого...
                          Последно редактирано от iai-bg; 10-10-09, 10:22.
                          Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Да завършиш Софийски Университет?

                            Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                            Ами насърчи го!
                            Аз така бих постъпил...
                            Проблема е че и аз това правя!

                            И рискувам някой ден да ми каже - " Не можа ли да ме предупредиш, че ме пращаш в задънена улица?"

                            Единствените възможни опции за развитие май са политика или политическа социология, все мръсни дейности или спешно второ висше с икономическа или правна насоченост!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Да завършиш Софийски Университет?

                              Момчето ще е младо и нахъсано или поне така се предполага след като е завършило Алма Матер.Случайно попадналите там са малко, а още по-малко и завършилите.
                              В тая шуробаджанашка БРБ археологистите работят по магазините и други места, географите - даскали с добри познания.
                              Тука споменаването на 2-3-10 имена при наличиено на много завършили дали е най-точния пример.Андреа фолк певица ама учи право в УНСС, боксьор и той не остава по-назад.Това означава фолк певиците могат да се справят в сериозна област, а също и спортистите за които има митове и легенди, че са тъпи.Развенчахме мита с 2 примера.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X