Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Забравени играчки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Забравени играчки

    Каква е тая дръжка от бръснарско ножче?
    Тоя пиниз го правехме с ключ от гардероб - с аксиален отвор отпред..
    Отвора се пълни с "барут" от кибритени клечки, и пирон отпред - вързан за ключа..

    Е, познай какво стана, след като гардеробите у нас се оказаха заключени до един, и нямаше нито един, ама нито един ключ за тях у дома...

    Още ме боли, като се сетя

    Коментар


    • #62
      От: Забравени играчки

      Това, че си прибрал ключовете, мога да ти простя, но това, че са те хванали...
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #63
        От: Забравени играчки

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        Каква е тая дръжка от бръснарско ножче?
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:merkurhd.jpg
Прегледи:1
Размер:47.3 КБ
ID:5216931
        Подобен модел е ножчето. Баща ми и дядо ми ползваха такива.
        На мен пък с тях ми "взимаха врата" след подстригване.
        ПС: Май трябваше да кажа- самобръсначка...

        Коментар


        • #64
          От: Забравени играчки

          Ето такова нещо /огромно/ имах като дете но го откраднаха, след като майка ми го качи на тавана...
          http://www.prefo.de/frameset.htm
          Only after the last tree has been cut down,
          Only after the last river has been poisoned,
          Only after the last fish has been caught,
          Only then will you find that money cannot be eaten.

          Коментар


          • #65
            От: Забравени играчки

            Фосфор от кибритени глечки, примерно 2-3, внимателно понакълцан на ситно и още по-внимателно смесен с настърганата кафява субстанция от драскалото на кибрита. Щипка от това се взима между средния пръст и палеца, и в подходящия момент се правиш че щракаш с пръсти. Доста "гръмогласно" щракане се получаваше, за нещастие (дали? ) се получаваше веднъж на 2-3 пъти, след което пръстите леко търнят за минута - две.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #66
              От: Забравени играчки

              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
              И ние правехме гадни фунийки с карфица отпред - като удари "на кокъл" нема вадене...
              Sithius, моля, поясни технологията на твоята "любимата прашка".
              В 6-ти клас направих, според обясненията на Дядо ми (даскала), прашката на Давид от 3 плетени кожени върви за въртене над главата. С първия опит камъкът отлетя на 45 градуса и пробих двата джама на най-гадното бабе в махалата.
              пп. В казармата най-добрите "ластикари" (прашка с ластик) бяха от Благоев-ско. Правеха ги от един ластик, а читала - с пръстите. През зарядката зиме (5,30 часа) бегом трепаха врабчетата под стрехите. Бяха най-добрите. Като ги питах "как става", отговорът беше: у наше село все момчета - един с "Марийка", двама - на тенис-масата, а останалите - какво друго да правим?"...
              Питаш за технологията....ами избираш хубав чатал.Най добре да е от жилаво дърво-например ясен.После взимахме дърво с кръгла форма/дръжка от лопата/, което слагахме в основата на чатала.Двата края кръстосвахме и вързвахме с тел-за да обхване плътно дръжката от лопатата и да вземе формата и/ставаше като чаша/ и печяхме на огън.Махаме дръжката от лопатата и режехме с ножовка двата края на чатала.Получава се хубава чашка.После от ластична ръкавица/моята беше от "Енергото"/режехме ластици-единични,двойни и накрая "езика" от Пионерките-за държач на камъка.Е това е...

              Коментар


              • #67
                От: Забравени играчки

                Между другото някой знае ли дали все още се намират от конструкторите Мусала (Онези с многото метални части с дупки и навръзването им по различен начин)?
                Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

                Коментар


                • #68
                  От: Забравени играчки

                  Първоначално публикуван от Станислав Николов Преглед на мнение
                  Между другото някой знае ли дали все още се намират от конструкторите Мусала (Онези с многото метални части с дупки и навръзването им по различен начин)?
                  Има подобни китайски.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Забравени играчки

                    Разкошна тема!

                    Магазин "Млад Техник"...

                    Два комплекта за саморъчна сглобка на безмоторен самолет - "Юниор" и "Дая" - чешки...

                    Разкошна работа, а по днешните стандарти - кралска! Срещу 4,5 лв. и 5,2 лв. съответно..

                    Коментар


                    • #70
                      От: Забравени играчки

                      Ех "млад конструктор" мечтата на всяко момче и електрическите влакчета и пистите с количките. А сега лего и разни други "ЕМО" игри.
                      Предполагам всички са играли на лимки и капачки. А "играта" с болтовете беше едно от любимите, а с прашките се съревновавахме кой колко гълаба и врабчета е утрепал и колко прозореца е счупил. Какви "изродчета" бяхме а що годе хора станахме
                      Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                      Dacia Duster 4WD

                      Коментар


                      • #71
                        От: Забравени играчки

                        По едно време ме бяха снабдили с химически комплект, нещо от рода на "Юний химик" се казваше. Това нещо в днешно време, с разните там стандарти за безопасност, няма да дадат на децата да го гледат дори през бронирано стъкло, камоли да правят опити! То бяха един куп вещества в твърдо състояние, че даже и малки бутилки с натриена основа и солна киселина! За безопасността на "играчката" допринасяха най-различни лабораторни стъкларии, както и малък спиртник с таблетки сух спирт абе, идилия, ама освен един неуспешен опит да запаля пердетата и малко петна по дрехите, не успях да направя някоя тотална щета

                        Много бяха интересни за занимавка конструкторите! Имаше едни с метални плоскости и шини с много дупки, сглобявахе се всякакви неща с болтчета и гайки. Но освен това имаше разни предавки с ластици, колела, не на последно място електромоторчета и щракалки. Доста от моделите в инструкцията бяха пълна скука, но с развинтената ми фантазия сглобявах какви ли не глупости
                        Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                        Коментар


                        • #72
                          От: Забравени играчки

                          Имаше химикалки с метален пълнител. Нагряваме го, докато изтече мастилото, пълним с "барут" от кибрит, затапваме с клечка и го пъхаме в някоя цепнатина на чина. В подходящия момент нагряваме със запалка(става бързо) и късаше чорапогащници.
                          Скобник - мини прашка от тел и ластик, стреля с телени скобки.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Забравени играчки

                            А ние пък правехме "балони". Лестове от оризова (4бр) хартия се изрязват във формата на ракета и се слепват с лепило от брашно и яйца.От долу се прави "кошница" от алуминиев тел и на него се вързва дреп напоен със спирт.Дрепа се пали ,балона се пълни с горещ въздух и се вдига на 5-600 метра. От там се почва едно гонене на балона коетопонякога стига до 20-30 км. А между другото трябва да гониш балона и на другата махала за да го плениш.Вечерта заспиваш в 9 като труп.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #74
                              От: Забравени играчки

                              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                              Имаше химикалки с метален пълнител. Нагряваме го, докато изтече мастилото, пълним с "барут" от кибрит, затапваме с клечка и го пъхаме в някоя цепнатина на чина. В подходящия момент нагряваме със запалка(става бързо) и късаше чорапогащници.
                              Скобник - мини прашка от тел и ластик, стреля с телени скобки.
                              Ей с това,пукахме балоните по-манифестациите.
                              0осем9осем7шест0осем7едно
                              Миро

                              Коментар


                              • #75
                                От: Забравени играчки

                                Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
                                За димките, страшни ставаха от линии и триъгълници! Не всички бяха подходящи, обикновената пластмаса не даваше желания ефект, но имаше едни от особена, по-тънка пластмаса, димяха перфектно! Правеха се изключително лесно. Линията /триъгълникът/ се начупва на не големи парчета. Взима се едно и се увива в станиол от цигари, с хартиената повърхност навътре. Оставя се само едно ъгълче да се подава и то се пали. Не знам каква беше тази пластмаса, но се палеше много лесно, а след секунди от станиоленото пакетче се понасяше огромен облак гъст бял дим! Удивително много дим, от съвсем малко парче. Като загасне, в станиола нямаше стопена пластмаса, а само нещо като сажди. Имам някакви спомени, че това беше начин да се прекратяват неприятните часове по Физика
                                Както каза sparkybg това става и от топчета за пинг-понг.Много добър ефект.
                                И аз съм чувал за димка от целулозна фотолента,но явно се съм попадал на такава,защото всички опити се увенчаха с неуспех,за разлика от димките от минг-понг топчета.
                                По мое време бяха доста популярни бойните прашки (със сгъваем приклад)- много мощно нещо,що керемиди сме счупили и жаби затрили

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X