Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сравнение между бебе и родител :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Сравнение между бебе и родител

    Благодаря колега,подкрепям напълно написаното от теб.....
    SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

    Коментар


    • #77
      До: Сравнение между бебе и родител

      Първоначално публикуван от BOBI_27M Преглед на мнение
      Благодаря колега,подкрепям напълно написаното от теб.....
      Ама не ми каза познах ли?

      Коментар


      • #78
        До: Сравнение между бебе и родител

        Има по нещо вярно но нещата които си изброил ги могат и голямите,а това което конкретизирах не го могат възрастните.Поне така мисля аз де...
        SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

        Коментар


        • #79
          До: Сравнение между бебе и родител

          Бебетата могат да плуват , да дишат докато пият . Без думи получават всичко което им е нужно, могат да ви накарат да станете и в 3 и в 6 часа сутринта , да пеете и да танцувате , както никой друг.Главата на бебето се нанася 4 пъти на тялото - (такива росители с такива пропорции няма ) Бебетата могат да не пият вода , да не ядат пържолки , кебапчета , и.т.н. , задоволяват се с майчиното мляко - много възрастни не харесват вкуса на Човешкото мляко и не могат да го пият . Бебето може да спи 16-18 часа всеки ден - малко възрастни го могат , както и за 3 месеца- да удвоят теглото си- (някой от вас може ли - аз не) Бебетата регенерират отлично за реазлика от възрастните (ако се одраска - на другия ден го няма) Могат да повръщат безброй много пъти ... могат де хващат и с ръцете и краката си - доста здраво при това . Могат да си лапнат цялата ръка , както и всичко което докопат . Вашето бебе е момиченце може и ще може да прави всички женски неща които мъжете не ги бива да правят .

          За гърдите веднага след раждането ако кърменето боли има едно мазило ГАРМАСТАН - синьо на цвят - прави чудеса но и с мазило за изгаряния става .

          Изцеждането с помпа е супер неприятно , разваля зърната , стимулира свръх производство на мляко , като се намалява качеството - за сметка на количеството, както и изтощава майката ( и като време , безсъние , полезни вещества. Кърменето е най-добрия вариант , важно е и майката да се храни разнообразно - а не с диети да се опитва да отслабне веднага ...

          За добър сън с малко бебе - бебето плаче когато е гладно , напишано/наакано , когато му се спи ...
          Не си говорете с бебето - детето през ноща ( разсънва се) , дайте му да яде колкото пъти иска - не го лъжете с вода ... след няколко седмици или месец само ще започне да проспива нощните хранения. Ако бебето спи до майка си е най-лесно нощното хранене( не се налага вдигане , носене , разсънване ) при нощно хранене недейте да оригвате бебето , просто го оставете да си спи .

          Пазете родилката - да не вдига тежко - вкл. бебето за дълго , да не мие чинии , да не шофира дълго време .
          И в никакъв случай да не носи бебето с кенгуру ... ( и аз мислех че са бабини деветини , ама не е така)
          Костите на таза , разхлабени от раждането имат нужда от време за да се наместят ( Стегнат) . Поне 40 дни след раждането ( с първото дете не го изчаках този срок , но в последствие почти бях започнала да куцам , не можех да нося раница , да ходя дълго време , да бягам , и да спя по гръб не можех - схващах се) , след раждането на второто дете се отдадох на месец и половина мързелуване с леки разходки ... и сега нямам никакви болежки както преди ...
          Последно редактирано от iai-bg; 22-04-08, 20:31. Причина: допълнение
          Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

          Коментар


          • #80
            До: Сравнение между бебе и родител

            Много е важно веднага (5- 10мин.) след раждането да се даде на бебето да суче- получава се и то много добре - както навсякъде в природата. В родилните отделения обикновенно изчакват 6 - 9 часа и за това време - бебето се скъсва да реве , после трудно започва да суче , междувременно не се стимулира отделянето на мляко - става по бавно и по по малко . Накрая докато майката се опитва да се изцежда - хранят бебето и с изкуствено мляко вместо с безценната коластра ... и всичко се забатачва (докато обясняват на майката че така е най добре за нея и за бебето и .
            Колкото по далече бягаме от природата , толкова повече бягаме от себе си .


            Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

            Коментар


            • #81
              До: Сравнение между бебе и родител

              Здравейте,

              Много се радвам, че и тук има фенове на кърменето. Ние също сме от тях.

              Малката ми щерка е на 1г и половина и още е основно на кърма. Хапва и други неща, но по-скоро, като допълнение.

              Да чукам на дърво, здраво си е хайванчето! Пу-пу!



              Само мога да съм благодарен на жена ми, че не се оплаква и продължава да бъде "високо ефективно зарядно"... Мислим и като тръгне на ясла и градина пак да си цоцка сутрин и вечер или, когато има възможност... Но каквото сабя покаже!
              Поздрави от Lincoln, UK! :)

              Mitsubishi Pajero II 2.8 TDI GLS '95 (дълга база)

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X