Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За кучетата в парка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: За кучетата в парка

    Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
    Въпроса е подвеждащ. Най вероятно всред писъци , викове и др. стресиращи фактори ще използваш чепиците и груба сила .А после от адреналина така ще ти треперят ръцете , че няма да уцелиш и къща.Ако преценката не ми е вярна и ти си много държелив имай предвид че кучетата са много здрави животни и да не се окаже много малък пълнителя на Аркуса.
    Абе не са толкова здрави . Някъде до към 1994 - 95 година регулацията на популацията на бездомните кучета я вършехме ловните дружинки .Три четири пъти в годината рано сутрин десетина човека ловджии една газка от БКСто и кварталния за цвят и законност . Такова мероприятие докато ги имаше не съм пропускал .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #47
      От: За кучетата в парка

      Това е съдбата на всяка такава дискусия ,когато се говори на тема кучета. Говори се на различни езици и никой не иска да разбере другия кучето ли е виновно ,че ухапало детето дето бяга безцелно из парка или детето е виновно ,че бяга край кучета. Май нито детето нито кучето а?

      А всичко може да бъде толкова просто-спазват се правилата от граждани и институции и всичко се нарежда-няма да има изоставени кучета,няма да има некастрирани плодящи се мастии дето им хвърлят кокали през терасата, няма да има неваксинирани и необезпаразитени любимци дето сеят ехинококоза по пясъчниците ,да не говорим че няма да имат достъп до пясъчниците ,а тротоарите ще са чисти ,щото лайната ще се обират от стопаните. Кучетата ще се водят на повод по тротоарите и ще се пускат на определените места. И няма да има смисъл от такива философски спорове кой е по-виновен кучето или детето.

      Коментар


      • #48
        От: За кучетата в парка

        Първоначално публикуван от Fraxinus Преглед на мнение
        Това е съдбата на всяка такава дискусия ,когато се говори на тема кучета. Говори се на различни езици и никой не иска да разбере другия кучето ли е виновно ,че ухапало детето дето бяга безцелно из парка или детето е виновно ,че бяга край кучета. Май нито детето нито кучето а?

        А всичко може да бъде толкова просто-спазват се правилата от граждани и институции и всичко се нарежда-няма да има изоставени кучета,няма да има некастрирани плодящи се мастии дето им хвърлят кокали през терасата, няма да има неваксинирани и необезпаразитени любимци дето сеят ехинококоза по пясъчниците ,да не говорим че няма да имат достъп до пясъчниците ,а тротоарите ще са чисти ,щото лайната ще се обират от стопаните. Кучетата ще се водят на повод по тротоарите и ще се пускат на определените места. И няма да има смисъл от такива философски спорове кой е по-виновен кучето или детето.

        Звучи чудесно,но институцийте определено липсват от родната картинка и всичко е оставено на самосъзнанието на людете...
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #49
          От: За кучетата в парка

          Ами те и институциите са човешка направия като не стават сменят се. Но изхода е да се спазват законите и наредбите без излишни емоции и противопоставяне.

          Коментар


          • #50
            От: За кучетата в парка

            Вървя си с детето по улицата, тръгваме да пресичаме на зелен светофар, поглеждам на дясно и о Боже! 18 годишна руса пикла приближава бавно пешеходната пътека с S-Class AMG 6,3 Biturbo! Дали ще спре или ще ни сгази..?!! Ами ако в последният момент и звънне телефона или реши да си освежи червилото..?!! На мен - майната ми, но детето...?!! Вадя пистолета и надупчвам първо двигателя на колата, а после и русата кифла зад волана на звяра! Иначе си падам по руси кифли и изделията на AMG...

            За справка - в малък двустаен апартамент, освен детето, жената и аз, съжителстваме и с една прекрасна ам-стафка на 2,5 години, която общо взето е 35 кг. мускули и зъби (в монета щастливо похърква и попръцква спейки в краката ми)... Това е най-нежното, деликатно, влюбвеобилно и дружелюбно животно което съм имал. Безприкословно изпълнява командите ми, дори и ако има котка под носа и! Децата от целият квартал са луди по нея и я скъсват от игра. Проблеми с други кучета - никакви...

            Много глупости има изписани в тази тема....

            Коментар


            • #51
              От: За кучетата в парка

              Всъщност, нещата биха били по-прости ако собствениците на кучета понасяха отговорност за действията на питомците си.

              Преди няколко месеца бях ухапан от нещо малко, бяло и къдраво (болонка май, не знам) в задната част на крака, докато си носех на конче едногодишната си дъщеря.

              Собственичка на кучето беше възрастна дама, която нервно ми обясни, че съм лош човек (което дори и вярно, не дава право на възрастни дами и кучетата им да се саморазправят с мен) и какво толкова. Ами нищо, просто ходих пет пъти да ме инжектират против бяс и веднъж - против тетанус. Сумарно загубих ок. 6-8 часа време плюс неудоволствието инжекционно да ми вкарват разни ваксини.

              Ако имаше стройна организация на компетентните органи, която да накажат чрез акт възрастната дама примерно с 200лв. глоба, убеден съм, че кучето й нямаше да помирише разходка без каишка.
              Аналогично, като нахапе по-сериозно човек, действа се по ред идентифициращ собственика на кучето като деец. Средна телесна повреда - собственикът си отива на съд, плюс граждански иск и всичко е ок. Постоянство в няколко подобни казуса и всеки собственик ще започне да си прави сметката далеч по-добре.

              Както аз си я правя когато карам кола, например, опитвайки се да не съм опасен за околните.

              Коментар


              • #52
                От: За кучетата в парка

                Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                Всъщност, нещата биха били по-прости ако собствениците на кучета понасяха отговорност за действията на питомците си.

                Преди няколко месеца бях ухапан от нещо малко, бяло и къдраво (болонка май, не знам) в задната част на крака, докато си носех на конче едногодишната си дъщеря.

                Собственичка на кучето беше възрастна дама, която нервно ми обясни, че съм лош човек (което дори и вярно, не дава право на възрастни дами и кучетата им да се саморазправят с мен) и какво толкова. Ами нищо, просто ходих пет пъти да ме инжектират против бяс и веднъж - против тетанус. Сумарно загубих ок. 6-8 часа време плюс неудоволствието инжекционно да ми вкарват разни ваксини.

                Ако имаше стройна организация на компетентните органи, която да накажат чрез акт възрастната дама примерно с 200лв. глоба, убеден съм, че кучето й нямаше да помирише разходка без каишка.
                Аналогично, като нахапе по-сериозно човек, действа се по ред идентифициращ собственика на кучето като деец. Средна телесна повреда - собственикът си отива на съд, плюс граждански иск и всичко е ок. Постоянство в няколко подобни казуса и всеки собственик ще започне да си прави сметката далеч по-добре.

                Както аз си я правя когато карам кола, например, опитвайки се да не съм опасен за околните.
                Съгласен съм написаното, но имам няколко въпроса! Защо не се обадихте на 112 и да повикате полиция..?! Защо не отидохте до болницата и не си извадихте медицинско..?! Защо чакате държавата да глоби собственичката на кучето, а не я осъдите вие - "глобата" със сигурност ще е повече от 200 лева..?!! Те такива неща.....

                Коментар


                • #53
                  От: За кучетата в парка

                  Всъщност, жена ми се обади на 112, които като разбраха, че ще живея я отсвирили, според нея - с ирония.

                  Не мога да осъдя собственичката, защото не я познавам - действието се развива в паркчето при старата част на кв. Овча Купел, където съм за първи (и за момента - за последен път) с малката. Не очаквам успех в дело срещу неизвестен извършител, освен евентуално привличането на професионален психиатричен интерес към мен (уви, така мислим).

                  Възрастната дама ми се обиди много, че застанах в зъбите на кучето й и не пожела да ми съдейства примерно с телефон, за да видим дали кучето е ОК, като вместо това с достойнство, клетви и завидна скорост се изнесе от мястото на деянието.

                  Опасявам се, че същата ситуация с по-сериозен от моето трагикомично преживяване край може да се случи в някой парк и наистина смятам, че кучета и деца заедно трябва да се помислят добре. Огромното мнозинство от кучетата са изключително мили, самият аз имам афинитет към тях и винаги си играем с малката, но за съжаление прекалено много са и кучетата и децата и виждам възможност за беля.

                  Преди време, жена ми беше направила забележка на млад спортен господин, явно притеснявайки се от кучето му без каишка. Отговорът бил: и вашето дете е без каишка, ако ухапе кучето ми?!

                  Коментар


                  • #54
                    От: За кучетата в парка

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    ... Безприкословно изпълнява командите ми ...
                    В интерес на истината, кучета, които са добре обучени и изпълняват веднага командите на собствениците, са много много малко по парковете. И наистина има доста келеши, повели питбули и амстафове без да са в състояние да ги гледат и възпитават нормално ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #55
                      От: За кучетата в парка

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      В интерес на истината, кучета, които са добре обучени и изпълняват веднага командите на собствениците, са много много малко по парковете. И наистина има доста келеши, повели питбули и амстафове без да са в състояние да ги гледат и възпитават нормално ...
                      Първите шест-седем месеца, съм се занимавал с кучето по 5-6 часа всеки ден! Много време и труд, но крайният резултат определено си заслужава! Все още има много виснали ченета на колеги-кучкари из Западен парк..

                      П.П. При разминаваме с малки деца и възрастни хора, въпреки обучението - кучето винаги е на повод!
                      Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 17-08-14, 10:26.

                      Коментар


                      • #56
                        От: За кучетата в парка

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        ! Дали ще спре или ще ни сгази..?!! Ами ако в последният момент и звънне телефона или реши да си освежи червилото..?!! На мен - майната ми, но детето...?!! Вадя пистолета и надупчвам първо двигателя на колата, а после и русата кифла зад волана на звяра!
                        Интересна АНАЛогия правиш Марто. Убеден съм, че си наясно, че в момента пиша не защото не осъзнавам ебавката.
                        При ситуацията, която аз дадох за пример, имаме безотговорността от страна на бащата поверявайки повода на тролейвалера на детето, без значение за колко интелигентно и възпитано счита кучето си. От друга имаме руса кифла която по принцип си е предпоставка за неприятности в комбинация с АМГ. Може би във втората ситуация следва да търсиш проблема не в кифлата а в този който я е поставил в колата. И защо ще пуцаш по колата по дяволите? С какво ще ти помогне - няма как да я спреш ако тръгне да те гази, освен ако калибъра който носиш не е...ба ли го...
                        Сега сериозно - без значение колко интелигентно и възпитано е едно куче, има фактори, които могат да го накарат да превърти. Фактори за които стопанина може да няма никаква идея, че влиаят в момента на кучето.
                        42

                        Коментар


                        • #57
                          От: За кучетата в парка

                          Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                          Интересна АНАЛогия правиш Марто. Убеден съм, че си наясно, че в момента пиша не защото не осъзнавам ебавката.
                          При ситуацията, която аз дадох за пример, имаме безотговорността от страна на бащата поверявайки повода на тролейвалера на детето, без значение за колко интелигентно и възпитано счита кучето си. От друга имаме руса кифла която по принцип си е предпоставка за неприятности в комбинация с АМГ. Може би във втората ситуация следва да търсиш проблема не в кифлата а в този който я е поставил в колата. И защо ще пуцаш по колата по дяволите? С какво ще ти помогне - няма как да я спреш ако тръгне да те гази, освен ако калибъра който носиш не е...ба ли го...
                          Сега сериозно - без значение колко интелигентно и възпитано е едно куче, има фактори, които могат да го накарат да превърти. Фактори за които стопанина може да няма никаква идея, че влиаят в момента на кучето.
                          Както се казва - щеше да е смешно, ако не беше вярно!

                          http://news7.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D...l#.U_BwGPl_uPV

                          Коментар


                          • #58
                            От: За кучетата в парка

                            Защо Руби е захапал другото куче?
                            Защо Митко е разхождал Руби, който със сигурност не го е възприемал като Алфа, както би възприел стопанина си и би се държал съобразно йерархията?
                            Каква е връзката между Митко и Руби по принцип?
                            Не става ясно Руслан в кой момент се е появил ?
                            Какво е станало с другото куче?
                            Въпроси на които статията не отговаря и настройва мненията и емоциите само в една посока за което помагат и подбраните изразни средства.
                            И на последно място - нещо за което ще изям критика най-вероятно т.к. е изстрел в тъмното - двама тинейджъри разхождат питбул, не допускаш ли леко тежкареене, "bad-boys-gangsta-shit-мада-фака-донке-ле"- синдром ?
                            Последно редактирано от slaf4u; 17-08-14, 11:46.
                            42

                            Коментар


                            • #59
                              От: За кучетата в парка

                              Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                              Защо Руби е захапал другото куче?
                              Защо Митко е разхождал Руби, който със сигурност не го е възприемал като Алфа, както би възприел стопанина си и би се държал съобразно йерархията?
                              Каква е връзката между Митко и Руби по принцип?
                              Не става ясно Руслан в кой момент се е появил ?
                              Въпроси на които статията не отговаря и настройва мненията и емоциите само в една посока за което помагат и подбраните изразни средства.
                              И на последно място - нещо за което ще изям критика най-вероятно т.к. е изстрел в тъмното - двама тинейджъри разхождат питбул, не допускаш ли леко тежкареене, "bad-boys-gangsta-shit-мада-фака-донке-ле"- синдром ?
                              Ами кучета са (е по-горе колегата го е ръфала булонка) и е в природата им, да стават такива работи помежду им! Акваристите нямат такива проблеми (предполагам имат други)... Истината е, че към определени породи вече има насадени устойчиви предразсъдъци у хората (не коментирам оправдани или не...), които постепенно се прехвърлят и върху останалите кучета. Не малка (основна бих казал) вина за това имат бездомните кучета! Истината обаче е съвсем различна - породата няма особено значение! Животните наистина стават копия на стопаните си...

                              Коментар


                              • #60
                                От: За кучетата в парка

                                Просто хората са загубили тренинга за общуване с природата, животните и т.н.

                                Болонка... Ами в момента имам такава - 5кг... Знам каква сила има този вълкодав... И ми се струва смешно някой да се оплаче, че го е захапала болонка, защото в повечето случаи 'поражението' е охлузване... И то ще нападне, ако болонката сметне, че е по-високо в йерархията от човека. Което при типичните размери на кучето и човека довежда до мисълта, че човека е имал такова поведение, че не е показал с нищо, че превъзхожда кучето... А наистина съм срещал такива хора, за които дори и болонката е неземен звяр, който може да бъде опасен (а дори и да не обичаш животните - един шут би бил достатъчен да респектираш такъв звяр).

                                При една естествена реакция да се обърнеш към кучето, то това най-малко би го възпряло и накарало да размисли...
                                Всичко е инстинкт - държиш ли се като 'жертва' и цел, ще бъдеш такава...

                                Учиш ли децата си да се държат правилно с животните, тях спира да ги е страх, и съответно намаляваш вероятността да бъдат нападнати...
                                И обратно - често в парковете срещам родители, които като видят куче, и надават ужасени писъци, стряскайки децата си и привличайки вниманието на кучето, което от обикновен интерес решава да види какво пищи толкова. И се развива лавинообразен процес - родителите пищят, детето стресирано започва да бяга, кучето в повечето случаи смята, че искат да си играят с него и хуква след детето и т.н. и т.н.

                                Та така - в парковете предпочитам кучето да е на повод, и то не толкова заради опасността да нападне някого - такава вероятност е изключена. Но понякога наистина срещаме 'пискливи' хора, а тъй-като в повечето случаи ни се радват, то кучето възприема писъка като поощрение за игра и радост и веднага тръгва към пискащия...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X