Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дете и спорт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дете и спорт

    Здравейте,

    Имам дъщеря на 4 години и започвам да се замислям за някакъв спорт или друга физическа активност (балет, народни танци и т.н.) за да и' изградим някакви полезни навици и изобщо да избегнем доколкото е възможно обездвижването и седенето пред телевизора.
    Интересува ме какъв е вашия опит в тази насока. На колко години е добре децата да започнат да се занимават със спорт? Кой спорт е подходящ за момиче? Вашите деца проявяват ли интерес? Не искам да го правим насила, а да е нещо което ще и харесва и ще прави с желание. Нямам амбиции да става спортистка или нещо подобно. Просто ми се иска да развие някакви навици за физическа активност и любов към движението и спорта.
    Мисля си за тенис от спортовете или балет от танците? Някакви препоръки в тази насока?

    Живеем в Бургас ако има значение.

  • #2
    От: Дете и спорт

    Оставете детето само да се ориентира какво го влече. За сега /на тази възраст/ е достатъчно да играе навън и да се движи и храни нормално.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      От: Дете и спорт

      Аз съм напълно съгласен с мнението на s_s1.
      А след време тя сама ще си избере какво и как да прави.... Все пак има една много хубава народна поговорка "На сила хубост, не става". Аз като бях малък много се ядосвах, че ме мъчиха с народни танци...
      Според мен, добрия вариант е, тя сама да избере какво и как да прави, може да е мъничка, но след 5 - 6 годишна възраст ще поиска все пак според мен с нещо да се занимава повече от колкото е необходимо.
      А танците, за момиче са си върха.
      Успех и много Здраве!

      Коментар


      • #4
        От: Дете и спорт

        Плуване? Няма травми и е полезно, ако не и наложително.
        Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

        Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

        Коментар


        • #5
          От: Дете и спорт

          Не става въпрос да насилваме детето. Просто събирам идеи какво да и предложа, а тя сама ще си избере. Плуването е добра идея, въпреки че майка и си е втълпила, че плувкините са с гърбове като гардероб и приличат на мъже
          Какво е положението с танците и балета? Някой има ли опит от първа ръка? Харесва ли се на толкова малки деца? И още един генерален въпрос? Дали не избързваме? Да я изчакам ли още една-две години или тогава вече битката с ТВ, Фейсбук и интернет ще е безвъзвратно загубена?

          Коментар


          • #6
            От: Дете и спорт

            Първоначално публикуван от Dobs Преглед на мнение
            Какво е положението с танците и балета? Някой има ли опит от първа ръка? Харесва ли се на толкова малки деца?

            Двете ми племеннички от пет годишни ходят на народни танци.
            0осем9осем7шест0осем7едно
            Миро

            Коментар


            • #7
              От: Дете и спорт

              Според мен изобщо не избързвате. Важното е да попаднете на нещо, което й харесва, и също толкова, ако не и по-важно - на учител/инструктор, с когото си допадат. Вече има все повече места, на които децата могат да спортуват само за здраве и удоволствие. Специално за балета обаче ми се струва, че има немалък риск да случите на твърде амбициозна учителка (другото, което се сещам от този сорт, е художествената гимнастика), така че трябва да се провери. Иначе на много места има разни други танци (спортни, народни) за малки деца и поне по детските градини посещаемостта е доста голяма - май се харесва. Не виждам нищо лошо и да смените 1-2-3 занимания, докато попаднете на подходящото. А за плуването - за професионалните плувкини може и да е така, не знам, обаче когато се прави за удоволствие, мисля, че е един от най-полезните и хармонични спортове - стига, разбира се,да имате доверие на инструктора и безопасността в басейна. Нелош избор според мен би бил и лека атлетика, но когато предивреме търсих в София, не намерих за толкова малки деца, още повече да е само за удоволствие. Или спортно катерене? Във всеки случай, наистина мисля, че на тази възраст въпросът не е толкова какво ще бъде, колкото да й харесва и да с харесват с инструктора. Пък и да не забравяме, че който и да е спорт развива и много други полезни качества, освен физически, за които определено не е рано на която и да е възраст. Това, разбира се, не значи, че като спортува, битката с ТВ е спечелена, но поне ще има нещо да уравновесява везните

              Коментар


              • #8
                От: Дете и спорт

                Първоначално публикуван от eager Преглед на мнение
                ... другото, което се сещам от този сорт, е художествената гимнастика ...
                Пусто в този спорт май нещо прекалено много са вманиачени на тема "килограми", което в един момент може да избие в лоша посока ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Дете и спорт

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Пусто в този спорт май нещо прекалено много са вманиачени на тема "килограми", което в един момент може да избие в лоша посока ...
                  Точно това имах предвид - че по принцип може да бъде много хубав спорт за момиче, но е от тези, които предполагат много внимателно да се проучи нагласата на учителя, за да бъде сигурно, че детето ще тренира само за здраве и удоволствие, без излишен натиск заради нечии амбиции. А доколкото чувам от познати, това с амбициите е чест проблем и при балета - невинаги, естествено.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дете и спорт

                    Плуването е най-подходящия спорт по принцип. Натоварват се всички мускулни групи, оформя се хармонично тяло и правилна стойка. Пък и на вас ще ви е по-спокойно когато порасне и тръгне по плажовете с приятели.
                    Балета и гимнастиката не са много атрактивни за малко дете. Има смисъл само ако родителите имат амбиции да развиват детето си в тази посока. Тренировките са тежки, някои от упражненията са даже болезнени в началото, а треньорите почти винаги са доста амбициозни. Едва ли толкова малко дете ще има мотивацията да изтърпява такова натоварване.
                    На тази възраст е хубаво да види и да опита различни занимания. Постепенно ще разберете кое и харесва най-много.
                    А в Бургас имате много хубава конна база в морската градина

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дете и спорт

                      С кон физическото развитие няма да е кой знае какво.
                      Нещо комбинирано с мисъл и движения трябва. Не знам дали това не е тенис. Също акробатика и ориентиране.
                      Танците са друго нещо - те са си нужни пак не само заради физическото развитие. И трябва да се поизучат независимо от спорта.
                      А, сетих се и какво има в край бургас - морето. Сърф и ветроходство. Второто не е баш спортен спорт, разбира се.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дете и спорт

                        Съгласен съм с мнението на eager № 7. На тази възраст е много по-важно да се създадът навици и отношение към спорта. Каквото и да изберете ще добре за нея, а то със сигурност няма да е последното по ред причини. Плуване, лека атлетика, танци, катерене. Много хора си мислят, че на тази възраст е рано за катерене, но всъщност не е. В зала за катерене е пълно с деца и се забавляват доста.
                        SUBARU FORESTER 2.0XT '03
                        УАЗ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дете и спорт

                          Катеренето е интересно за съвсем малки деца, забравих го.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дете и спорт

                            Аз имам племенничка почти на 5 години. От детската градина им организираха няколко вида мероприятия. Тя ходи и на балет и на народни танци. За балета е малко пълничка, ама на танците много се радва и много и се отдават. Даже гледахме представления - направо ансамбъл "Филип Кутев" от детската градина. Даже ходихме на няколко селски събора. На хорото другите хлапета хич ги няма, ама нашата хваща стъпката и играе заедно с големите.

                            А когато бяхме малки, братовчедка ми я записаха на художествена гимнастика. Първия път е било някакъв кошмар. Някаква гадна леличка ги "разтягала като ластици". На втория път отиде и ре-е-ев, въобще не поиска да влезне. И така се приключи. Сега е на 30 години и още си го спомня като отвратително изживяване.

                            Та вижте я какво я влече. Не винаги очакванията се оправдават, но пък винаги можете да го смените с нещо друго.
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дете и спорт

                              Моята щерка сама се записа в училището за акробатична гимнастика, след три години тренировки се отказа, но сега е нещо между ластик и маймуна. Много помогна за координацията на движенията и изобщо изразходване на енергията през зимата. Препоръчвам, няма странични ефекти.
                              The Flat Earth Society has members all around the globe.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X