Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

    1 супена лъжица брашно
    1 супена лъжица прясно смлян черен пипер
    1 супена лъжица домашна гроздова ракия

    Смесваш ги до получаването на хомогенно топче. Лепиш го в областта между очите като преди това ЗАДЪЛЖИТЕЛНО мажеш с крем кожата там за да не те изгори. Държиш колкото можеш(около 30 мин.). И така за около една седмица по веднъж на ден трябва да те изчисти. Не стигнах да пробвам този метод, но по сайтове и форуми много го хвалят.

    Коментар


    • #62
      До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

      Първоначално публикуван от haki Преглед на мнение
      С извинение към Макс,да му оспамя малко темата!А някакъв лек за Алергичен Ринит да знаете?
      Всеки път като влизаш на затворено си окачвай горната дреха на далече, мий си ръцете, лицето и ако можеш с влажна кърпа си изтъркай косата. Ако се задържаш по-дълго навън - винаги носи мокри кърпички и периодично си чисти ръцете и лицето.
      Избягвай да стоиш на слънце без шапка, не стой на течение, не стой на прашно, избягвай климатиците и винаги пази топла горната част на тялото. Редуцирай бирата при външна температура под 25оС, намали кафетата, и пий повече вода ...
      Това са нещата които работят - антихистамините обикновено превръщат алергичния ринит в синузит и после може и пневмония да стане...

      Коментар


      • #63
        До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

        Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
        Синузит си е.
        Яж горчица. Колкото по-люта, толкова по-добре.
        Първо ще протечеш, и после ще се оправиш...

        Ако обаче още си със температура - значи е инфекция - и без антибиотик няма да се оправиш трайно. В такива случаи аз минавам на Оспамокс - на третия ден всичко е ОК.

        Коментар


        • #64
          До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

          Температура нямам,обаче е упорит,гада.Преди два,три дена си спомних чак за нормалното дишане през носа,след "магистралки" от смлени запечени кестени и едни билкови капки.Това с кестените,който не е на умирачка, да не пробва...или първите 30 минути да стои до мивката,че канонадата през ноздри и уста не лъже.
          А за горчицата-ям я в промишлени количества,но в дижонската прибавям и смлян наситно хрян/на пюре/,да има.
          Сега мисля да пробвам и ракиеното топче с чер пипер,че вчера се наложи да взема една позната от Букурещ,повисях на летището,един гаден студен ветрец бръснеше и нещо не е точно как си требе с носа,пак.

          Коментар


          • #65
            До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

            Бях така преди 2 седмици - сълзи ми течаха от болка. След рентгенова снимка на главата се наложи да пия 10 дни антибиотик и се оправих... Никакви компреси, капки и други илачи не успяха да помогнат.
            Кръвна група 0+

            Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

            Коментар


            • #66
              До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

              Първоначално публикуван от Vili4ka Преглед на мнение
              Бях така преди 2 седмици - сълзи ми течаха от болка. След рентгенова снимка на главата се наложи да пия 10 дни антибиотик и се оправих... Никакви компреси, капки и други илачи не успяха да помогнат.
              Какъв,да го имам предвид като краен вариант?

              Коментар


              • #67
                До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                Zinnat 500mg

                С рецепта е обаче.
                Кръвна група 0+

                Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                Коментар


                • #68
                  До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                  Първоначално публикуван от Vili4ka Преглед на мнение
                  Zinnat 500mg

                  С рецепта е обаче.
                  Благодаря,рецептата ще я наместим,ако се наложи.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                    До сега 4 страници четох, четох и най-накрая ще пиша и за моя случай:

                    Още не бях тръгнал на училище и доХторите установиха синузит. Сериозно ме беше захапал и се опасяваха да не ми докара и менингит. Лекуваха ме безуспешно с няколко вида антибиотици с променлив успех. Направиха ми няколко пъти проби на кои антибиотици най-добре се повлиява. И ме тъпчеха безспир. Даже урината ми оцветяваше слиповете, но след следващата лека настинка синузита отново се обаждаше. Пробвал съм с татул, морски/луди краставички /не е едно и също/, с хрян, още има торбички в къщи за сол, бабата беше пенсионерка и се хвана като готвачка по морето и целите летни ваканции изкарвах там. През зимата ме облъчваха на някакви терапии, 2 различни лампи купиха нашите в къщи, зимата лицето ми добиваше здрав тен, но синузита хронично си ме тормозеше.

                    Един съсед ми каза следния лек: щипка петопръстник се вари на бавен огън 10 мин. в 150 мл. вода. Оставя се да изстине и после се прецежда. Това е дозата за 2 дена. Пие се сутрин на гладно без захар на гладно. Всяка сутрин 1 месец. Аз почувствах облекчение на макс. петия ден и прекъсвах. И до следващата криза. Ноо синузита постепенно разреждаше пристъпите и вече 7-8 год. не ме е тормозил. Мисля, че вече съм го излекувал.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #70
                      От: До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                      Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
                      Едно малко нестандартно решение, което на мен лично ми помага много.
                      Гмуркам се в морето на 20-25 метра и оставам 10-15 минути. После няколко месеца нямам никакви проблеми.

                      Много е важно да внимаваш с изравняването, понеже синузитът обикновено пречи!

                      Знам го от един лекар, който навремето беше обслужващ барокамера при водолазните курсове към ОСО. Той обясни че комбинацията от налягане и солена вода работела като високоефективна пункция само че без болка. Той беше с много тежък синузит и така си се лекуваше на няколко месеца профилактично.
                      Това е вярно, когато карах курсовете за водолаз, по време на медицинския преглед във Военна болница във Варна ни вкараха в барокамера и симулираха условия до 45 м, такива неща ми излезнаха от носа тогава и то без да имам синузит
                      Сега съм екстра единствения ми проблем с кранчето е рано стутрин - тогава много кихам.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                        Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                        Четвърти ден главата камбана,носа лейка.
                        Пробвах с капки "Олинт","Мукосулван",таблетки "Коризалия",тампон с водка в носа-не.
                        Всичко тръгна от едно невинно течение,но просперира доста чевръсто.
                        Та,въпросът ми е-да минавам ли на перорални антибиотици и какви или има и други методи да сборя тая досада?
                        Последният път,когато ми напомни за себе си/синузитът/беше преди 15 години,докарах го до инжекции и нагревки в болницата.
                        ...и понеже в болница стъпвам,когато вече няма на къде,търся съвет тук,от препатили или квалитетни в лечението.
                        Много ви благодаря предварително,голяма гадост е посред лято носа ти и ВиК да си правят гонки за дебит...
                        Признавам, че не съм чел темата (така, че вече това може и да е писано) - тя вярно е и стара, но пък някой друг може да се интересува...
                        Та:
                        Нарязвяш кило - кило и кусур лук (може и повече), и кромид, и чеснов, влизаш в банята (и си взимаш лука), нагласяш водата на най-горещото търпимо, пускаш дебита докрай и нагласяш душа на най-ситните отвори. Насочваш струята към челото си (горещо и бие под налягане), в същото време, атмосферата в банята е със силна концентрация на фитонциди. Постепенно намаляваш студената и увеличаваш топлата вода от смесителя, така - колкото изобщо можеш да търпиш.
                        В един момент, от носа ти теква невероятна течност - кървавогнойна, храчкоподобна слуз.
                        Седиш и духаш докато си сигурен, че вече нищо не излиза.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                          Абе, чета аз тук - диви кестени, лук, морска сол... А пипер на вкус слага ли се?! Какви са тия кулинарни епопеи? Лекарите и лекарствата са измислени доста отдавна

                          А иначе се ходи при чичо ДоФтор щом хремата продължи повече от 7-10 дни - ако има евентуален синузит, поне той да не хронифицира.

                          Преди 4-5 години и аз се бях поболял. Хремата ми продължи някъде около седмица, като в същото време ми заглъхна зверски едното ухо. Изпитвах и някаква тежест в главата. След преглед и рентгенова снимка се оказа синузит - бяха се напълнили с гной "максиларните" синуси (тези около носа). Лекарят "уши, нос, гърло" ми изписа антибиотик Zinnat, капки за нос, както и незивестният дотогава за мен медикамент "Клариназе". От тогава не съм имал абсолютно никакви проблеми - винаги ходя без шапка (зимата), излизам с мокра коса и т.н. (с две думи - не се пазя особено много), а не си спомням кога за последно съм имал хрема (отдавна ще да е било).

                          Колкото за "Клариназе"-то, за което споменах - то "отбъбва" лигавицата, като по този начин синусите се отпушват и гадостите отвътре изтичат. Много по-лесно, бързо и безболезнено, в сравнение с гореизброените "народни"(бабешки) методи.
                          Е, в крайна сметка всеки избира сам какво да прави със себе си и здравето си - аз лично не бих се доверил на рецептите за инквизиция с лук, йод, горчица, горещ пясък и прочее.


                          А относно гмуркането в морето - ако не помага, то поне не вреди, за разлика от честото плацикане в басейн. До колкото знам, последното е противопоказно, тъй като в такива водоеми има разни микроорганизми и плесени, които особено в комбинация с отслабения локален имунитет, могат да докарат сериозни главоболия - в буквалния смисъл.
                          Има ли тук някой по-компетентен, който да потвърди/отрече последното?
                          Последно редактирано от м20_маниак; 27-08-10, 06:24.
                          С "Фармахим" - непобедим
                          Дизел - само дънки!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                            Аз съм с хроничен синузит, на мен най - добре ми действат нагревките. Една торбичка морска сол се нагрява докато можеш да търпиш и се слага на главата така 2 -3 пъти и съм готов.
                            На един бивш колега най добре му действаха конските кестени режеще ги на тънки пърченца и ги слагаше в носът си но казваше, че процедурата не е от приятните.
                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • #74
                              От: До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                              Предимството на доказано действащите "бабини" илачи е в това, че с тях се избягва прилагането на скъпи антибиотици, кортикостероидни препарати и всякакви други химии...
                              Разбира се всеки сам избира как да се лекува

                              Коментар


                              • #75
                                От: До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                                Ринолекс, мазило. Маже се в носа.
                                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X