Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

    Едно малко нестандартно решение, което на мен лично ми помага много.
    Гмуркам се в морето на 20-25 метра и оставам 10-15 минути. После няколко месеца нямам никакви проблеми.

    Много е важно да внимаваш с изравняването, понеже синузитът обикновено пречи!

    Знам го от един лекар, който навремето беше обслужващ барокамера при водолазните курсове към ОСО. Той обясни че комбинацията от налягане и солена вода работела като високоефективна пункция само че без болка. Той беше с много тежък синузит и така си се лекуваше на няколко месеца профилактично.
    "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

    Коментар


    • #17
      До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

      Ако са полепи, както казваш, илачите облекчават само за няколко часа.
      Пък мисълта, че ще отмине действието им, те убиват психически.
      Бягай да ги скубят и ще се преродиш.
      От жена ми извадиха 24 бр. с големина на ориз
      и 2 бр. с големина на грах и то при положение
      че тя не е едър човек, а едва 50 кила мокра
      и да се чуди човек
      къде се намерили място в синусите толкова много.
      Сега само като кошмар си спомня това време.

      Предния колега споменава за гмуркането.
      Това помага при някой може би, но не при всчки
      защото ако помагаше на всички ние в Несебър нямаше да знаем какво е синузит.

      Коментар


      • #18
        До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

        Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
        Едно малко нестандартно решение, което на мен лично ми помага много.
        Гмуркам се в морето на 20-25 метра и оставам 10-15 минути. После няколко месеца нямам никакви проблеми.

        Много е важно да внимаваш с изравняването, понеже синузитът обикновено пречи!

        Знам го от един лекар, който навремето беше обслужващ барокамера при водолазните курсове към ОСО. Той обясни че комбинацията от налягане и солена вода работела като високоефективна пункция само че без болка. Той беше с много тежък синузит и така си се лекуваше на няколко месеца профилактично.

        И аз съм го чувал от излекувани ..... само че условието при потапяне /гмуркане/ да си без маска закриваща носа та да се напълнят синусите със солена водичка.
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #19
          До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

          Опитай следното : на нагорещен котлон посипваш щипка захар, затваряш очи и дишаш пушилката. Не поглеждай - люти ужасно! Така няколко пъти докато се получи леко отпушване, след това във всяка ноздра по едно малко топче захаросан мед и лягаш за около 15 минути, след което сядаш и навеждаш глава между коленете си и така още 10-тина минути, позата е неприятна, но няма как иначе медът да влезе в синусите, които са над очите. Може да пробваш капките "Африн" - мисля, че са швейцарски и са с локален антибиотик, мои близки казаха, че са изключително ефикасни, но пак с прилагането на "оная" поза. Последното, което се сещам е - имам много концентрирана спиртна настойка от билки с естествени антибиотици, от която аз си капя в носа по един-два пъти профилактично зимата и ...май забравих какво е запушен нос. Ако искаш дай адрес - ще ти изпратя. Скорошно оздравяване!

          Коментар


          • #20
            До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

            Като малък имах хроничен синузит. Майка ми ме караше на морския плаж да вдишвам йодни пари при изгрева на слънцето. Това действало успокояващо за месеци напред.
            Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
            -----------------------------------------------
            Питието определя съзнанието....
            -----------------------------------------------
            0887770735

            Коментар


            • #21
              До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

              Айде и аз за дивия кестен, понеже виждам че не си му обърнал внимание, въпреки съвета на колежката. Баща ми се оправи от бесен синузит с настърган на ситно див кестен, леко запечен на котлона и после прхоляка в носа, гадно е много ама лекува. И това с прекарването на водата от едната ноздра в другата също работи.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #22
                До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                Айде и аз за дивия кестен, понеже виждам че не си му обърнал внимание, въпреки съвета на колежката. Баща ми се оправи от бесен синузит с настърган на ситно див кестен, леко запечен на котлона и после прхоляка в носа, гадно е много ама лекува. И това с прекарването на водата от едната ноздра в другата също работи.
                Обърнах внимание на всяка една препоръка,само не се сещам див кестен откъде да си набавя,може би в билкова аптека,знам ли.
                Морските варианти разбираемо към днешна дата са неприложими,остават инхалации с лайка или горена захар,и рецептите с кестена/стига да си намеря/.Мога и да ги редувам,това и е хубавото на народната медицина,ако не помага,поне не пречи.

                Коментар


                • #23
                  До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                  Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                  Четвърти ден главата камбана,носа лейка.
                  Пробвах с капки "Олинт","Мукосулван",таблетки "Коризалия",тампон с водка в носа-не.
                  Всичко тръгна от едно невинно течение,но просперира доста чевръсто.
                  Та,въпросът ми е-да минавам ли на перорални антибиотици и какви или има и други методи да сборя тая досада?
                  Последният път,когато ми напомни за себе си/синузитът/беше преди 15 години,докарах го до инжекции и нагревки в болницата.
                  ...и понеже в болница стъпвам,когато вече няма на къде,търся съвет тук,от препатили или квалитетни в лечението.
                  Много ви благодаря предварително,голяма гадост е посред лято носа ти и ВиК да си правят гонки за дебит...
                  0894012694 звънни ми колега

                  Коментар


                  • #24
                    До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                    От втори клас карам мотори и зиме и лете и допреди няколко години никак не уважавах каските. Като резултат синузита ми беше станал хроничен, с много болки и всевъзможни секрети целогодишно. Като ученик лежах и в болница за две седмици, но оправия никаква. Естествено изпробвах през годините всичките купешки и бабешки илачи, които чуех или намирах, от което нещата не ставаха по-добре. Преди няколко години нещата се влошиха повече и отидох в ИСУЛ (София) при Д-р Кънчева и Д-р Райнов. Състоянието ми беше такова, че трябваше да ми се прави пункция, защото имах твърде много течност в синусите. Решиха да опитат да ме излекуват по друг начин. И го направиха. Не помня вече какво ми предписаха, но хапчета, спрейове, капки, нагревки... за около месец нямаше и следа от болки и възпаление. От тогава три или четири години даже и хрема почти не ми се появява. Ако се появи някаква лека хрема, единственото което си позволявам да се самолекувам е един спрей Sterimar, който си е чиста морска вода, но върши добра работа. Подходящо е и за профилактика. Едно от най-важните неща, които научих от тях е, че всеки човек и всяко състояние на възпаление в тези области е индивидуално и иска индивидуален подход, че в повечето случаи бабешките методи само влошават нещата. Дори и да предизвикат някакво облекчение, може да увредят лигавицата, което в някои случаи може да е безвъзвратно. Неща като тотална загуба на обоняние и ходене всяка година да се правят пункции съм ги виждал не веднъж през годините и не го пожелавам на никого. Не искам да те плаша и дано нещата при теб не са толкова сериозни, но моя съвет е да намериш най-добрия специалист по "Уши,нос и гърло", който ти е наблизо, да те прегледа и да ти назначи необходимото лечение. Ако имаш работа по София иди в ИСУЛ и няма да съжаляваш. Но трябва да се запази час поне един ден предварително и да се чака, но си струва.
                    Дано съм бил полезен.
                    Пожелавам бързо оздравяване!
                    LZ1GYY
                    0898 436 956

                    Коментар


                    • #25
                      До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                      Чесън. Лично аз не съм патил - това по преживяване на който е пробвал какво ли не. Цепиш скилидка на две, после в носа, гледаш да не заседне.
                      С такова се отървах от нещо като кокоши трън след неуспешно горене с азот и сребърен йодид - чесънчето цери много неща...
                      Какво толкова против лекарите? Стана ми странно просто.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                        Капни си мед в ноздрите и ще се оправиш!
                        Аз,всяка година го правя по два три пъти,първата минута
                        след капването е много неприятно.Успех.
                        0осем9осем7шест0осем7едно
                        Миро

                        Коментар


                        • #27
                          До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                          @ gere
                          Благодаря и за този съвет-единственото,което няма да позволя/поне в Русе/,това е пункция.Преди това ще отида и в морето на дълбоко да се плацикам и всичко друго препоръчано.
                          Видях на едно девойче от крива пункция последствията-завъди си комплекси момичето плюс перманентни болки в челото и почти целогодишно с шапка или вълнена лента.
                          Апропо-някой знае ли под какво име се предлага сега "Синпрамин"?Това е много ефикасно лекарство/таблети/,но му изнамерили нещо вредно в него/дали е така или лекарствени лицензи и разправии,нямам представа/ и е спрян от производство.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                            Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                            Обърнах внимание на всяка една препоръка,само не се сещам див кестен откъде да си набавя,може би в билкова аптека,знам ли.
                            Морските варианти разбираемо към днешна дата са неприложими,остават инхалации с лайка или горена захар,и рецептите с кестена/стига да си намеря/.Мога и да ги редувам,това и е хубавото на народната медицина,ако не помага,поне не пречи.
                            И мен ме стегна ситузита извън сезона на кестените. Спомних си, че децата много обичат да събират кестени през есента, разпитах приятелките и една от тях намери няколко в кашона с играчките на дребния...
                            От тогава всяка есен си избирам няколко кестена и си ги нося в чантата...Вече са много сухи и ядката е твърда, но става. Аз сама си издялках тапите, щото бях много на зор. Важно е да ги вържеш с по едно дълго конче, за да не влязат навътре
                            Ако не намериш, мога да ти пратя половината от моите 6
                            Пиши на лични ако решиш, въпреки че не си струва да се плаща за куриер.Ако някой твой приятел пътува до София и обратно, мога да ги дам на него.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                              Активирал съм авери,майки,тъщи и прочее помощна техника да намерят кестени,до утре ще имам.Това,което ме смущаваше за пресъхването на ядката,вече разбрах,че не е проблем.
                              Благодаря!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                                Аз бих отишъл на доктор.
                                Преди години и на мен се случи, а бях за 2 месеца във Виена.
                                Главата на плондер, носа като чешма, но само от него тече, а това от вътре не излиза.
                                Изписаха накакъв специализиран антибиотик. На втория ден изкарах към половин кило сопол.
                                Почти напълни мивката. Гнус, ама се оправих.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X