Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се случва с Ники?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво се случва с Ники?

    Супер. Нека все хубави новини от тук нататък..
    Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
    -----------------------------------------------
    Питието определя съзнанието....
    -----------------------------------------------
    0887770735

    Коментар


    • От: Какво се случва с Ники?

      Честита нова година на цялото ви семейство, и през тази година само добри новини покрай Ники да се чуват.

      Коментар


      • От: Какво се случва с Ники?

        Здравейте
        Отдавна не съм писала в темата.
        Ники в момента преминава четвърто ниво на звукостимулацията.
        Продължава да посещава център "Тацитус", където се обучава по специализирани програми за деца от аутистичния спектър.
        Тъкмо се бях притеснила, че е на 6 години и половина, а няма паднало зъбче, но долните два паднаха в един ден
        Той все по-добре се справя с рязането, с оцветяването и лепенето.
        Успява да виси сам, без да го придържа някой, чувствително му се подобри грубата и фината моторика.
        Този месец изпратих коса за изследване до Doctor,s Data.
        http://www.doctorsdata.com/home.asp
        В четвъртък получих резултатите. На 10 април имаме консултация с д-р Усман и очаквам тя да ги изтълкува.
        Преди консултацията с нея, ще вземем и кръв за контролни изследвания.
        Ники ме зарадва за 8 март с прекрасен букет и невероятна картичка, благодаря на екипа на "Тацитус", който с неизчерпаем дух и енергия дават всичко от себе си, за да могат нашите деца да вървят напред.
        Благодаря и на вас, приятели, които не спирате да следите развитието на детето и да се радвате на успехите му!
        Ето и малко снимков материал в подкрепа на думите ми:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1180284.jpg
Прегледи:1
Размер:83.8 КБ
ID:5464503Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1180285.jpg
Прегледи:1
Размер:75.5 КБ
ID:5464504Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1180286.jpg
Прегледи:1
Размер:135.4 КБ
ID:5464505Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1180287.jpg
Прегледи:1
Размер:135.5 КБ
ID:5464506Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1180288.jpg
Прегледи:1
Размер:68.0 КБ
ID:5464507Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1180289.jpg
Прегледи:1
Размер:79.4 КБ
ID:5464508Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1180290.jpg
Прегледи:1
Размер:76.7 КБ
ID:5464509Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1180147.jpg
Прегледи:1
Размер:81.9 КБ
ID:5464510
        Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
        Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

        Коментар


        • От: Какво се случва с Ники?

          Браво на Ники,справя се чудесно!
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар


          • От: Какво се случва с Ники?

            Чудесни новини, браво!
            Прекланям се пред всички хора които се занимават с децата с подобни затруднения, както и на всеотдайните родители, като вас!
            Поздрави!
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

            Коментар


            • Re: Какво се случва с Ники?

              И аз да добавя малко материали, след хелацията токсичните нива са видимо намалели, предполагам, че доктор Усман ще ни посъветва да направим поне още един курс.
              Ето и последните резултати от теста:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Petrov-toxic.jpg
Прегледи:1
Размер:121.4 КБ
ID:5464959

              Понеже Ники има афинитет към модерните технологии си мисля, че ще му е много по лесно да учи нещата от живота на компютър, ще приложа малко видео, но в момента Ники е в състояние да прави почти всичко сам - научи се много бързо - съпоставя цветове и форми - части на тялото, започна да разпознава цифри - коя след коя следва и още много интересни неща, малко е странно, но на компютър много по лесно запаметява и има много по голямо желание за работа отколкото на хартия.







              Ще продължаваме в тази посока, в момента се опитвам да преместя програмата му ПЕКС (това е програма за комуникация) на компютъра, ще му е много по лесно. Надявам се да вървим в правилната посока, защото няма кой да ни каже дали е така.
              С Жули продължаваме да се борим и да търсим всевъзможни начини да помогнем на Ники.

              Благодаря на всички за търпението и помощта
              Последно редактирано от Daniel; 25-03-13, 09:11.

              Коментар


              • От: Какво се случва с Ники?

                Радвам се, че напредва, на тази снимка с липсващите 2 млечни зъба е много сладък. Скоро, скоро малките госпожици ще им текат лигите по Ники.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • От: Re: Какво се случва с Ники?

                  Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                  Надявам се да вървим в правилната посока, защото няма кой да ни каже дали е така.
                  В правилната посока е. Знам по себе си.

                  Коментар


                  • Re: Какво се случва с Ники?

                    Оправихме се и с взимането на кръв, а ето и резултатите.
                    http://files.offroad-bulgaria.com/da...s_20130404.pdf
                    Според мен са добре - обаче не знам какво ще каже Кригсман Тези кръвни се взимат на 3 месеца по принцип за да се следи дали лекарството не влияе зле, на черния дроб и там още някакви си неща.

                    Коментар


                    • От: Re: Какво се случва с Ники?

                      С такива страхотни родители като вас Ники се развива в правилната посока!Продължавайте да се борите !Страхотен си ,Ники,давай смело напред!Нещата ,които е направил наистина са чудесни!Жули,Дани , с вас сме!Успех!

                      Коментар


                      • Re: Какво се случва с Ники?

                        Светле, мерси много, искренно се надявам и нещата при вас да се развиват добре, лично аз съм много благодарен за подкрепата на всички вас, защото наистина е трудно да се борим не само финансово но и психически.
                        Последно редактирано от Daniel; 05-04-13, 14:28.

                        Коментар


                        • Re: Какво се случва с Ники?

                          Вчера проведохме поредната консултация с доктор Усман и направихме нов план - то това си е редно, след новите кръвни излседваня и новия тест на косата.
                          Като цяло всичко върви добре за момента, в следствие от лечението на 2 мата доктори вече кръвната картина е добре, няма проблем с черния дроб, бъбреците работят добре, вече няма индикация за възпаления, от косата се вижда, че тежките метали се повлияват от хелацията и то много добре /леките хелатори при нас не работят добре, но свещичките вършат чудесна работа/ въпреки, че малко ще им променим състава, ще продължим още един курс на хелация.
                          В следствие хелирането естествено са си тръгнали и някои важни минерали /не е фрапиращо, в норми са, но трябва да се добавят/ за това новия план е с повечко минерали и витамини. Ще добавим повечко калции, магнезии, желязо, ще добавим и L-Carnosine – аланин и хистидин. Вдига ме малко омега мастните киселини и продължаваме L-carnitine който помага за разграждане и усвояване на мазнините.

                          Коментар


                          • От: Re: Какво се случва с Ники?

                            Изчетох с интерес темата понеже имаме подобни проблеми, липса на говор, необръщане на името, проблеми със съня, тръшканици , хапане, драскане. Санди е на 3г. и 5 месеца. Вече година ходи на логопед и специализирана детска градина и ефекта е нула. Чудесно е че сте постигнали такива успрхи но защо вече не пишете? Какво се случва с Ники? Как му влияе L-Carnosine ? Сигурна съм че много други хора се чудят.

                            Коментар


                            • Re: Какво се случва с Ники?

                              Здравейте, наистина отдавна не сме писали по темата, Ще добава последните изследваня и резултати при първа възможност. Ако детето не говори според мен няма нужда от логопед, просто той няма какво да направи, има някакви упражнения за устата и за спомагане на говора, но за повече информация трябва да говорите с логопеда.

                              Вече година ходи на логопед и специализирана детска градина и ефекта е нула.
                              За съжаление мнодо трудно се потдават на обучение, за каквото и да е, иска се много труд. По поведенческите проблеми които сте описали си мисля, че сте с аутизъм.

                              Добавки, особенно в по високи дози е добре да се дават след изследваня, трябва да се види от какво има нужда детето - резултата е различен за всяко дете, при някои добре, при други малко, при трети никак. Аз за себе си съм решил, че съм длъжен да опитам.

                              Във повечето държави си има програми за работа с деца с аутизъм, в интернет същи има информация - погледнете TEACH, FLOR, PEKS, OTI, ABA и хиляди други, има и терапефтични програми например TOMATIS. За съжаление тук няма кой да ви ги каже.

                              проблеми със съня, тръшканици , хапане, драскане
                              Най вероятно детенцето го боли нещи, и няма как да ви каже - обикновенно е свързано със стомашни проблеми, алергии, гъбички, бактерии - след отстраняването на проблема нещата се успокояват.

                              Коментар


                              • От: Re: Какво се случва с Ники?

                                Първоначално публикуван от zhanazlat Преглед на мнение
                                Изчетох с интерес темата понеже имаме подобни проблеми, липса на говор, необръщане на името, проблеми със съня, тръшканици , хапане, драскане. Санди е на 3г. и 5 месеца. Вече година ходи на логопед и специализирана детска градина и ефекта е нула. Чудесно е че сте постигнали такива успрхи но защо вече не пишете? Какво се случва с Ники? Как му влияе L-Carnosine ? Сигурна съм че много други хора се чудят.
                                Госпожо, препоръчвам ви в най-скоро време, да не кажа, ВЕДНАГА да се свържете с Клиниката по детско-юношеска психиатрия "Св.Никола", намира се в една от сградите на Александровска болница, София. Телефонът е 02 9230 375. Запазете час за диагностициране на детето. Най-важно е да се постави правилна диагноза, за да знаете и правилния път и за обучение и за терапия на детето.
                                Аз лично си имам лични причини да не пиша в темата, мисля, това си е мое право, а добавките, които му даваме влияят комплексно, правят се на 3-4 месеца изследвания на урина, кръв, коса и въз основа на тях се назначават нови добавки и лекарства ако има нужда, други се спират.
                                Задължителна е работата със специален педагог, психолог и логопед, но имайте предвид, че детето не е толкова малко, и ако нямате поставена диагноза, отново ви казвам, веднага направете необходимото, за да се диагностицира детето.
                                Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
                                Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X