Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво се случва с Ники?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Какво се случва с Ники?

    Първоначално публикуван от Жулиета
    ...Стискайте палци!
    Стискаме ги здраво и очакваме само добри новини!!!
    Последно редактирано от Goblin; 16-02-11, 22:27.

    Коментар


    • #77
      От: Какво се случва с Ники?

      Здравейте Офроудъри!
      Ето вашия колега Ники - управляващия шейна с 1 конска сила, но не каква да е



      Скоро ще го запиша и как кара Опела на тати.

      А ето и малко снимки на рисунки на Ники от занималнята, която посещава.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1140238.jpg
Прегледи:1
Размер:72.0 КБ
ID:5254321Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1140233.jpg
Прегледи:1
Размер:72.6 КБ
ID:5254322Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1140240.jpg
Прегледи:1
Размер:63.3 КБ
ID:5254323
      Благодаря Ви за подкрепата!
      Когато ми стане тъжно и изгубя вяра чета вашите постове в темата за Ники и веднага грейва усмивка на лицето ми, стопля ми се душата!
      Искрено мерси!
      Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
      Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

      Коментар


      • #78
        От: Какво се случва с Ники?

        Браво на детето.
        Както съм писал и по рано, само вяра (вяра в детето) и търпение ви трябва. С такива печени (силни) родители няма как нещата да не се оправят.

        Коментар


        • #79
          От: Какво се случва с Ники?

          Нещата определено вървят към самостоятелна изложба, овации и автографи . Браво на Ники!
          Suzuki Jimny, 1.3, 2009

          Коментар


          • #80
            От: Какво се случва с Ники?

            Стискам палци за успешен изход!
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #81
              От: Какво се случва с Ники?

              БРАВО!Само така!
              Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

              Коментар


              • #82
                От: Какво се случва с Ники?

                Честита Баба Марта на Ники!
                Да е жив и здрав! И много засмян! И дано вече сам да прави мартенички!

                А откъде е информацията за 1 на 100 деца? Това е много висок процент и безучастността на институциите изглежда безумна... Да се помогне на едно дете е различно от това да се помогне на 100, а на 1 на 100 ?!? Държавата отдавна е абдикирала от всякакви грижи за децата си, но това е страшно...

                Коментар


                • #83
                  Re: Какво се случва с Ники?

                  Информацията е вярна - взета е от световни статистически центрове - Жули е по наясно.
                  В някои държави е продобил статут на епидемия.
                  Твърди се, че повечето от тези деца ако бяха родени преди 20 години нямаше да имат този проблем.

                  В България няма нищо - включително специалисти.
                  Най доброто място според мен е центъра където ходи Ники.

                  В нормалните държави има училища и центрове за деца с този проблем,
                  както и специалисти - в америка се завършва докторат.

                  Работи се по различни програми - като ОТИ - окупешънъл терапист, АБА, ПЕКС и т.н.
                  Тук нямаме специалисти по нито една от програмите.

                  Вики благодаря за пожеланията Честита Баба Марта на всички

                  Коментар


                  • #84
                    От: Какво се случва с Ники?

                    Първоначално публикуван от viki terzieva Преглед на мнение
                    Честита Баба Марта на Ники!
                    Да е жив и здрав! И много засмян! И дано вече сам да прави мартенички!

                    А откъде е информацията за 1 на 100 деца? Това е много висок процент и безучастността на институциите изглежда безумна... Да се помогне на едно дете е различно от това да се помогне на 100, а на 1 на 100 ?!? Държавата отдавна е абдикирала от всякакви грижи за децата си, но това е страшно...
                    Вики, какво по-точно те учудва?
                    Нима държавата предприема нещо за децата болни от рак, от диабет и други ужасяващи диагнози - ами естествено, че НЕ! От това не се печели, това е!
                    За България статистиката е от детско - юношеската психиатриатрична болница Св.Никола - София.
                    Във Великобритания и САЩ вече съотношението е 1 на 91 деца.
                    Виж в по-долния линк:
                    http://www.tacanow.org/about-autism/

                    А в тези сайтове има най-новата обобщена информация за новостите в областта на аутизма:

                    http://autismfile.com/
                    http://www.ageofautism.com/

                    Само да добвавя, че Поли Томи, майка на дете с аутизъм и собственичката на списанието Аутизъмфайл http://autismfile.com/ , присъства на конференцията януари месец в София, която проведоха др.Кригсман и др.Усман!

                    Дани е успял лично да разговаря с нея. Преди време тя е искала среща с британския премиер по въпросите на аутизма. Той естествено отказвал. Тогава Поли изкупила всички билбордове от дома му до Президенството и сложила лика си на тях с посланието - Не мислите ли, че най - накрая трябва да се видим и поговорим. След 2 дни той и звъни, приема я и тя издейства редица облаги , програми и инициативи за децата аутисти и семействата им.
                    Явно и тук в България ни е нужна една Поли или чудо!
                    По-скоро второто!
                    Мерси Вики за Честитката по случай Баба Марта!Днес Ники занесе в детската една огромна мартеница с кацнала калинка на нея, носи я 200 м. с две ръце, защото беше дълга 50 см. Толкова й се радва!
                    Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
                    Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

                    Коментар


                    • #85
                      От: Какво се случва с Ники?

                      На 28.02. в 20.00 часа проведохме чрез Скайп видеоконсултация с д-р Кригсман.
                      Имаме вече предписано лечение за Ники.

                      Прилагам ви имейла, които получихме от д-р Кригсман като снимка :

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1140307.jpg
Прегледи:1
Размер:98.8 КБ
ID:5258016

                      Следващата консултация ще е след около 2 месеца след като започнем лечението.
                      Благодаря на всички вас, които следите темата и ни вдъхвате кураж.
                      Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
                      Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

                      Коментар


                      • #86
                        От: Какво се случва с Ники?

                        http://www.vesti.bg/index.phtml?oid=3447311&tid=40

                        Какво се случва?
                        Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
                        Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

                        Коментар


                        • #87
                          От: Какво се случва с Ники?

                          Това е размер на епидемия, а както става ясно, няма достатъчно специалисти лекари и психолози. Дано скоро се установят точните причинители и начини за предотвратяване и лекуване, защото това е огромен брой деца, на които помагат май само родителите...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Какво се случва с Ники?

                            Това страховито число се дължи до голяма степен на различната методика на броене на аутистите. Аз, например, имам добър набор от аутистични симптоми - и си ги имам до днес, но за мой късмет, като бях малък на никой не му хрумна да ми лепне тази диагноза. Което ми позволи да живея дотук 35г в добро самочувствие. Ако внимавам, ще разпозная същите симптоми у поне всеки 50-ти човек.

                            Деца с тежки проблеми - като Ники, и да е имало преди, просто са се изгубвали от сметките. Както и много други, с различни други страдания.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Какво се случва с Ники?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              ...Аз, например, имам добър набор от аутистични симптоми - и си ги имам до днес, но за мой късмет, като бях малък на никой не му хрумна да ми лепне тази диагноза...
                              М-дам, аз също, както споделих още преди време, в друга тема по въпроса.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Какво се случва с Ники?

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Това страховито число се дължи до голяма степен на различната методика на броене на аутистите. Аз, например, имам добър набор от аутистични симптоми - и си ги имам до днес, но за мой късмет, като бях малък на никой не му хрумна да ми лепне тази диагноза. Което ми позволи да живея дотук 35г в добро самочувствие. Ако внимавам, ще разпозная същите симптоми у поне всеки 50-ти човек.

                                Деца с тежки проблеми - като Ники, и да е имало преди, просто са се изгубвали от сметките. Както и много други, с различни други страдания.
                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                М-дам, аз също, както споделих още преди време, в друга тема по въпроса.
                                Така!
                                С две думи Ясен ми е ясен! Имам честта лично да го познавам, много го уважавам и неведнъж съм му казвала, че за мен е най-умния член на форума, но.... в случая не съм съвсем съгласна с него.
                                Аутистите не са способни да създадат семейство. Правете разлика със Синдрома на Аспергер, от който са боледували Айнщайн, Моцарт, Мария Кюри и Бил Гейтс.
                                Различна е методиката за диагностициране, променяна е в годините, но е абсолютно неуспорим факт, че темпа на нарастване на децата аутисти е много висок.
                                Много ясно, че всеки от нас ще открие някой от симптомите в собственото си поведение. Аутистите са хора като нас. Симптомите им са характерни за всеки един човек в отделен етап от развитието му, но докато при мен, при Ясен и при вас са особеност на характера, инат, мании, пристрастявания и т.н. при аутистите са симптоматика на болестта.
                                До скоро аз самата се обвинявах за състоянието на Ники, мислех, че факта, че винаги съм се отличавала от връстниците си може да е заложен и в гените на Ники. Като дете си гризях ноктите, въртях си косата, четях книга от 400-500 страници за една нощ, после ако ме попитаха примерно на 270 стр. 30 ред отгоре надолу какво пише аз го цитирах дословно, винаги съм била първа отличничка на училището, после в университета, имам един куфар с грамоти от регионални олимпиади по литература, математика, с все 1- 3 място. Дори в момента помня номерата на колите на целия квартал, рожденните дати на половината форум, но....
                                НЕ СЪМ АУТИСТ!
                                Това са едни прекрасни деца, 1% от тях са гениални в дадена област, за съжаление по-голямата част от тях са с коефициент на интелигентност под средния, не могат да водят нормален живот и никога не създават семейства.
                                Нека пристъпим с уважение към тях.
                                Невидимите деца са сред нас, тях ги има!
                                За мое голямо съжаление все повече познати ме търсят за информация понеже дете на техен близък е диагностициран аутист.
                                Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
                                Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X