Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се лекува изгаряне от студ ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се лекува изгаряне от студ ?

    Може да звучи тъпо, но вчера си изгорих ръката в студа.

    Докато се опитвах да реанимирам умрелият си акумулатор, се усетих, че държа некви железа след като ми залепнаха пръстите за тях.
    На момента не усетих сериозна болка, но пък имам друг проблем, и почти не усещам нищо с пръстите си.
    Като се прибрах, трите средни пръста и палеца на лявата ръка бяха зачервени, подути и гладки, и ме боляха като след изгаряне.
    Днес сутринта пръстите ми са с мехури също като след изгаряне.

    Как да ги лекувам, като изгорени ли ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

  • #2
    От: Как се лекува изгаряне от студ ?

    На доктор.

    ОБИКНОВЕНО се лекуват като изгорени ама щом има подуване работата е по-дебела.

    Коментар


    • #3
      От: Как се лекува изгаряне от студ ?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      На доктор.

      ОБИКНОВЕНО се лекуват като изгорени ама щом има подуване работата е по-дебела.
      Знам, ама трябва да ходя до ЖП-то за направление, а после и при дерматолог, а знаеш, че ми е трудно местенето, та ако/може ли с некви мазила за изгаряне ?

      Мехурите не са се спукали, а и ги пазя до колкото мога, и може би работата не е толкова зле, та за това питам ?
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Как се лекува изгаряне от студ ?

        Измръзване 2-ра степен. По принцип организма си се справя сам с такова. Доколкото се прави нещо, то е да се предотврати евентуална инфекция (например е грешка ако сам спукаш нарочно мехурите). Първата помощ е стерилна превръзка. После задължително посещение на лекар. (Който ще провери дали няма измръзване 3-та степен налагащо по-сериозни намеси. Ако няма - просто ще смени превръзката, като дезинфекцира участъка. После ще ти каже да се пази от студ за известно време)

        Коментар


        • #5
          От: Как се лекува изгаряне от студ ?

          не пукай мехурите, ако има черно отдолу иди на лекар ,ако е само бяло ще ти мине като обикновена пришка,но не ги пукаѝ. Ако се спукат превръзка с риванол за дезинфекция и не махай кожичката. Те докторите ,хирурзите обичат да изчистят всичко до живо , но това ми го каза личниа лекар за мене.

          Коментар


          • #6
            От: Как се лекува изгаряне от студ ?

            Дезинфекция с хибискръб , без пукане на мехурите. Превръзка с Дефламол


            Sent from my iPhone using Tapatalk

            Коментар


            • #7
              От: Как се лекува изгаряне от студ ?

              Мехурите/булите/се пунктират стерилно на декливно место и епидермиса се оставя за биологична превръзка.Поставя се дефламол и се превързва с едробримчест бинт.Превръзката се сменя на 5 дни.При поява на общи явления-зачервяване,оток,болка,тупкане -антибиотично лечение.Задължително противотетанична профилактика.И още......конкретния казус се лекува от хирург.
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #8
                От: Как се лекува изгаряне от студ ?

                Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                ...
                Задължително противотетанична профилактика.
                ...
                Това при

                Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                ...
                При поява на общи явления-зачервяване,оток,болка,тупкане
                ли ?

                За сега няма нищо спукано, и само мехура на средният пръст е подут, и предполагам пълен с лимфна течност, но другите позавяхнаха.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Как се лекува изгаряне от студ ?

                  Щом течността в мехурите е белезникава,нищо ти няма!Само малко ще те поболи и ще ти мине.Ако искаш ходи и по доктори,ама няма нужда.Това си е изгаряне втора степен.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как се лекува изгаряне от студ ?

                    Нито ми се ходи по доктори, нито имам време за тоя проблем.
                    Тва дето ме боли ми е се едно, че последните две години толкова болка съм видял, че нормален човек ше иска да се самоубие.
                    Не мога да намеря Дефламола, та утре ше си купя друг.

                    Благодаря на всички за включването в темата !
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как се лекува изгаряне от студ ?

                      Абе да ти кажа,с Дефламол ще ти мине за една седмица,без Дефламол за седем дена.Та ако ти се ходи омазан-мажи се.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как се лекува изгаряне от студ ?

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Нито ми се ходи по доктори, нито имам време за тоя проблем.
                        Тва дето ме боли ми е се едно, че последните две години толкова болка съм видял, че нормален човек ше иска да се самоубие.
                        Не мога да намеря Дефламола, та утре ше си купя друг.

                        Благодаря на всички за включването в темата !
                        Незнам какво да ти напиша,искам да ти кажа че не си сам. Позивитивизъм и каквото дойде.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как се лекува изгаряне от студ ?

                          Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                          Абе да ти кажа,с Дефламол ще ти мине за една седмица,без Дефламол за седем дена.Та ако ти се ходи омазан-мажи се.
                          Това е ясно, но и за това пуснах темата, да се включат хора с личен и професионален опит, щото за 5-10мин. гугълиране сигурно щях да прочета подобни работи, но писани от незнайни герои.
                          Тук поне пишещите се познаваме.

                          Другото което ме интересува, и във връзка с цитата, е как работи Дефламола ?

                          P.S. Познавам едни диви селяни, които като паднат с моторите се мажат с грес, и твърдят, че това било най-доброто, щото раните зараствали най-бързо и най-добре, и няма сила която да ги убеди в противното ! Пробвал съм.
                          Всичко друго лекуват с ракия.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как се лекува изгаряне от студ ?

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Другото което ме интересува, и във връзка с цитата, е как работи Дефламола ?

                            P.S. Познавам едни диви селяни, които като паднат с моторите се мажат с грес, и твърдят, че това било най-доброто, щото раните зараствали най-бързо и най-добре, и няма сила която да ги убеди в противното ! Пробвал съм.
                            Всичко друго лекуват с ракия.
                            Железни хора...страх ги е да не ръждясат!
                            Дефламола работи като греста, но без вредните и компоненти.
                            Иначе казано - дезинфекцира, омекотява и подхранва кожата.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как се лекува изгаряне от студ ?

                              Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                              Железни хора...страх ги е да не ръждясат!
                              ...
                              Джеуезни са !
                              Ракията се ползва и за повишаване на мощността, щото на 200-300 "грама" моторите рЕзко тръгват по-добре !
                              ... и после грес.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X