Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Боя убиец

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Боя убиец

    Преди 4 дни си боядисах косата с вечната черна боя. Уж, да съм кипра за банкета на службата. Патка...Така и не отидох на тъпия банкет, но още същата вечер по цялата ми кожа сякаш лазеха мравки. На другия ден имах малки подутини по главата, които ме сърбяха и аз на сън несъзнателно съм ги чесала до кръв. Сега вече цялата ми главица е в кървящи и зарастващи рани. Бях на лекар. удрят ми инжекции Metilprednizolon, пия еднократно на ден противоалергичното лекарство Zodak и щерката ми маже бойните рани с Алергозан, което си е бая трудно, предвид дългата ми коса. Приличам на индианец, намазан с меча мас преди битка! Липсва ми само едно перо на скалпа, или най-добре да си го забия "отзад", загдето съм така загубена, та си вапцах косите с това чудо на тежката химия. До момента няма подобрение, освен, че спя като заклана от лекарствата. След час смятам да я подкарам с моите си билки...лошото е, че ми се подуха и ме болят лимфните възли под ушите и...се притеснявам наистина. Чакам някой вещ по въпроса - в см. лекар от форума да даде съвет.

  • #2
    От: Боя убиец

    Едва ли по тези данни някой ще може да ви каже нещо повече. Всъщност е очебийно, че сте получили алергична реакция към някаква съставка на боята. Това не означава, че тази боя е опасна за всички, просто вие сте алергична към някой компонент. Метилпреднизолона си е на място, но имайки предвид по-късното подуване на лимфни възли, ви съветвам да идете на преглед при доктор, защото може от откритите рани, да получите вторична инфекция, която да няма нищо общо с алергичната реакция и да е необходима и друга лекарствена терапия... Това всичко важи за предположението, че сте пострадали от алергична реакция... тук има и друга хипотеза, че използваната от вас боя е някакво менте, не предназначено за целите за които е приложено и не за хора... тогава може да има химическо увреждане на кожата с последващи вторични инфекции... При всички случаи въпросът е за доктор, при това компетентен...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      От: Боя убиец

      Дани, за това на боите и всякакви такива препарати пише първо да се нанесе малко на ръката и ако не предизвика алергична реакция, тогава да се прилага Съжалявам за случилото се, трябва време, за да мине.

      Междувременно, тъй като организмът е раздразнен и лабилен в момента, и една алергия води до други, горещо ти препоръчвам да спазваш строга хранителна диета. Внимавай какво и по колко хапваш, да не стане по-лошо. Избягвай всякакви алергени, в това число силни храни, какао, шоколад, цитруси. Успех!
      Кръвна група 0+

      Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

      Коментар


      • #4
        От: Боя убиец

        Първоначално публикуван от Vili4ka Преглед на мнение
        Дани, за това на боите и всякакви такива препарати пише първо да се нанесе малко на ръката и ако не предизвика алергична реакция, тогава да се прилага Съжалявам за случилото се, трябва време, за да мине.

        Междувременно, тъй като организмът е раздразнен и лабилен в момента, и една алергия води до други, горещо ти препоръчвам да спазваш строга хранителна диета. Внимавай какво и по колко хапваш, да не стане по-лошо. Избягвай всякакви алергени, в това число силни храни, какао, шоколад, цитруси. Успех!
        Ползвам я години наред, откакто побелях почти на 38 г. Никога не се е случвало това, явно наистина ментетата се ширят! И ок. ще пазя диета, аз и без това почти нищо не ям. Благодаря на В. Петров за съветите и вниманието.
        Последно редактирано от Dan7; 28-12-10, 09:05.

        Коментар


        • #5
          От: Боя убиец

          Като се натровя с нещо, гледам да пия няколко дни само топла/гореща вода от бойлера, ако ще, не ям нищо.
          Организмът веднъж натровен гледа с друго око и на лекарствата дори, предполагам. Това, вече чичо доктор ще каже.

          Коментар


          • #6
            От: Боя убиец

            И при прегледа занесете на лекаря опаковка и остатъци от боята, за да се предприеме правилно лечение.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              От: Боя убиец

              Дани ..... оправяй се!!!
              Ама, навести чичо доктор отново.
              Преди известно време .... и аз бях в подобно състояние ...само, че от антибиотик ...... Амааа .... още съм жив....
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #8
                От: Боя убиец

                Венци го е казал в общи линии. Консултациите трябва да са с дерматолог и алерголог - в тази последователност...
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #9
                  От: Боя убиец

                  С боята и със лекарското заключение бягай в комисията за защита на потребителя или как се формулираше точно тази организация -не знам.Собственника на магазина май се е опитал да извади някой лев повече по празниците,а ти ще се страхуваш да покажеш главицата си на вън и ще провалиш празниците си.Ако смяташ,че ще ти олекне,поне спретни един скандал в магазина. Онова перо по-добре го остави на мира,а за там където си решила да го забиеш,мисля,че ще намериш по-добро и приятно решение. В крайна сметка смятам,че медицината ще помогне и съвсвм скоро ще си пак толкова красива и привлекателна и очарователна както преди . Весели празници и..............не с перото,моля те !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Боя убиец

                    Хахаха, ама че ме разсмя рано-рано! Не пазя опаковката, но поне скандал мога да спретна! Вече се пооправям, а това за перото си беше чист хумор, все едно пък не ме знаете как си ги дрънкам! Весели празници!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Боя убиец

                      А как се казва боята убиец?
                      УАЗ 31512-Тото

                      Коментар


                      • #12
                        От: Боя убиец

                        "Престиж" - черна в червена опаковка.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X