Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Алкохолизъм

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Алкохолизъм

    Ха наздраве сега видях темата и сипнах една чашка каберне наздраве

    Коментар


    • #92
      Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
      ... Тоя човек алкохолик ли е..
      Отговор: Вероятно е алкохолик.

      п.с. лесна е вашата. Аз тази седмица трябва да отида да източа материала от бъчвите. Технология е това, трябва си спазване. Поне да го пиех, ...
      Последно редактирано от cveti; 13-12-09, 16:10.

      Коментар


      • #93
        До: Алкохолизъм

        Спазвай технологията, пък като допре до пиенето занаеш на кого да се обадиш..
        Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
        -----------------------------------------------
        Питието определя съзнанието....
        -----------------------------------------------
        0887770735

        Коментар


        • #94
          До: Алкохолизъм

          Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
          Имаме един роднина в едно белоградчишко село, дедо Георги. На 85г. е в момента. Гледа 3-4 прасета, няколко овци и магаре. Режимът му, откакто се помня, а аз съм на 47г. е : Сутрин става рано. Пали печката и отова да храни стоката. Към 8ч. сяда да закусва и обядва едновременно. Задължително се пие 20гр. ракия на гладно и след това буркан винце с печена на жарта в печката сланина. Към 10ч. отива да си върши задачите. Вечер сяда на масата към 19ч. Пие се или кило вино, или 300гр. ракия. В този район ракия под 55 градуса не се брои. В 21ч. си е легнал. Чушки и домати не можеш да го накараш да си сложи в устата. Само месо или сирене. Единствените зеленчуци, които яде са всички видове лук.
          Та питането ми е: Тоя човек алкохолик ли е..
          И на мен ми стана интересен този въпрос.
          Според мен този човек е късметлия. Нали знаеш, наборе, на когото му е писано да се удави и по цял ден да се виси на въжето няма да се обеси...
          Та не му гледай на този човек хранителния режим, а по-скоро трудовите навици. Щом за 10 часа яко бачкане успява да изгори сланината и виното и за 9 часа сън да си почине от бачкането - не го мисли! Още 85 години ще изкара така, ама няма... А всичките видове лук съдържат това, което го има и в зеленчуците. Проблемът сигурно е, че около него се задържат само прасетата, овцете и магарето Обаче и на него сигурно ушите са му клепнали от миризмата.

          Коментар


          • #95
            До: Алкохолизъм

            А това за по старите хора е много интересно.Моя дядо на 30 септември навърши 85 години и обича да ходи даже на дискотечка .По принцип всеки ден си пийва по ракийка три,да е жив и здрав.Всеки в Твърдица го знае и е като паметник на старите там.Дай Боже всеки от нас да е в такава форма на неговите години!

            [SIGPIC][/SIGPIC]

            Коментар


            • #96
              До: Алкохолизъм

              Относно трудовите навици си напълно прав. Е, не е влачил торби с цимент, но цял живот косене, паша на животните и всички грижи, свързани с тях. Никога не видял морето напр. Думата "почивка" не му говори нищо. Надживя много по-млади. Дано всички сме така, ама едва ли.
              Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
              -----------------------------------------------
              Питието определя съзнанието....
              -----------------------------------------------
              0887770735

              Коментар


              • #97
                До: Алкохолизъм

                Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
                Относно трудовите навици си напълно прав. Е, не е влачил торби с цимент, но цял живот косене, паша на животните и всички грижи, свързани с тях. Никога не видял морето напр. Думата "почивка" не му говори нищо. Надживя много по-млади. Дано всички сме така, ама едва ли.
                Липсва му стрес, сред природата е, само с домашно приготвени храни се храни... какво да му е? Абе, жив и здрав да е!
                Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

                Коментар


                • #98
                  До: Алкохолизъм

                  Колега той дядката строител цял живот,незнам от какво е,ама здрав като чук.Просто му се живее,той не се ли събере с млади хора неможе.За почивки и морета ходил е не чак такъв див селянин.Пък и по едно време покрай баща ми голям живот изживя напрее назад по командировки.Просто си е до човека,според мен поне де.
                  Танасе -Да и ти си прав колега!
                  [SIGPIC][/SIGPIC]

                  Коментар


                  • #99
                    До: Алкохолизъм

                    Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
                    Вълчо, ми то тия, дето ми падат от време на време, те са си обръснали вълната. Как да позная виното, егати..
                    Абе давай на редЙе......мти вино
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • До: Алкохолизъм

                      Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                      Абе давай на редЙе......мти вино
                      Имаше една тема "Как да се познаваме на пътя?". Стария може да си облепи колите с етикети "Каменица"! Сбъркване няма!

                      Коментар


                      • До: Алкохолизъм

                        Приятели,не разбирайте че агитирам някой за определен начин на живот.Много от вас ентусиазирано ме подкрепиха може би ,защото това искаха да прочетат,респ.чуят.Аз само споделих каквото знам и съм асимилирал от собствен опит.Не съм Ви писал рецепта за хронична употреба.Направете,всеки за Вас като Буда....намерете златната среда ,която на Вас ви отнася.Тук няма норми за спазване-познавам хора които им става лошо дори от незначителни количества алкохол,аз самия не пиех въобще до 23-24 год възраст за разлика от моите връстници.Споделих съвсем искрено количества които приемам на този етап(възраст).Може да дойде време да ги намаля....или да ги увелича,всичко е въпрос на съдба.Поне няма да правя транспортни разходи-най голямата болница за зависимости в България е в Раднево.Пак ще се чуваме след 10 години-това искам да Ви пожелая(тази вечер пих само RED DRY WINE-500 мл.)
                        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                        Коментар


                        • До: Алкохолизъм

                          Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                          Имаше една тема "Как да се познаваме на пътя?". Стария може да си облепи колите с етикети "Каменица"! Сбъркване няма!
                          Те тая вечер пием само за твое здраве60 кила луканки и кайма смлех егати вкусаА виното докато дойдеш нищо нема да найдешЕдиния бидон изпих и налазих другияЗдрав да си
                          К мирной жизни не пригоден.
                          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                          Коментар


                          • До: Алкохолизъм

                            Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                            Те тая вечер пием само за твое здраве60 кила луканки и кайма смлех егати вкусаА виното докато дойдеш нищо нема да найдешЕдиния бидон изпих и налазих другияЗдрав да си
                            Стария, какво пиеш, като свърши виното?

                            Коментар


                            • До: Алкохолизъм

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Стария, какво пиеш, като свърши виното?
                              Как какво - Каменица, Симеон го написа!
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар


                              • До: Алкохолизъм

                                Аз съм си пиянде.И не го отричам...Даже на скоро по-възрастен колега се опита да ми влее разум...ама...такъв съм си.И не рядко пиша глупости във форума под влияние на алкохола...Ама признат грях-половин грях...
                                П.П.:Ама пък мъж пияница и жена к..ва-лоши нема
                                Виден столичен ихтиолог

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X