Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Алкохолизъм

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Алкохолизъм

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Круизните корабчета са скъпи, а фериботът до Русия - евтин. Та има за всекиго по нещо. В някои пристанища службата, която прибира "падналите" в отрезвителя има грижата и да ги натовари на правилния ферибот според данните в паспорта/билета (зер човекът сам не може да си каже).
    Колеги (музиканти из Скандинавия) са ми разпрявали, че се провеждал инструктаж на "пасажерите" преди акостиране в Естония например. Препоръчвали им да си носят билета окачен на "бадж", а от обратната му страна да пъхнат дребна банкнота- около 10-15 евро в каквато и да е валута. Защото, пред оборотните барове си има таксита и като видят някой чужденец, само му разчитат "баркода" и си го карат където трябва. Било си съвсем почтена договорка и нямало обрани и "недоставени" туристи.
    Иначе всички фериботи които пътуват между 2 държави се водят безмитна зона и са предпочитано, но все-пак скъпо удоволствие. Далаверата е в цената на алкохола във Финландия и Естония.

    Коментар


    • #62
      До: Алкохолизъм

      За съжаление, това изглежда е и причината за толкова жертви при потъването на ферибота "Естония"!

      Имали са време, но не са могли да се събудят!

      Беше описано от техен журналист!

      Коментар


      • #63
        До: Алкохолизъм

        Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
        Колеги (музиканти из Скандинавия) са ми разпрявали, че се провеждал инструктаж на "пасажерите" преди акостиране в Естония например. Препоръчвали им да си носят билета окачен на "бадж", а от обратната му страна да пъхнат дребна банкнота- около 10-15 евро в каквато и да е валута. Защото, пред оборотните барове си има таксита и като видят някой чужденец, само му разчитат "баркода" и си го карат където трябва. Било си съвсем почтена договорка и нямало обрани и "недоставени" туристи.
        Иначе всички фериботи които пътуват между 2 държави се водят безмитна зона и са предпочитано, но все-пак скъпо удоволствие. Далаверата е в цената на алкохола във Финландия и Естония.
        Има готино разказче от Едуард Лимонов,описващ подобна весела случка-нафиркан руснак попада в странство,а северния турист остава в Ленинград...
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #64
          До: Алкохолизъм

          Значи живял съм в скандинавските страни и мога да кажа че високата цена на алкохола там не е фактор който може да намали консумацията на алкохол. Лошо е да ни заблуждават че ние сме алкохолици в България на запад хората се алкохолизират мн повече и според мен причината е че те са абсолютни асоциопати и това за тях е май единствения начин да намират начин да разпускат
          При всяка възможнос се напиват като казаци , те не знаят какво е да си пийнеш, те могат само да се осерат и са безкрайни селяни и простаци като пият а нас изкарват варвари
          Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
          :D

          Коментар


          • #65
            До: Алкохолизъм

            В нашето село от 20 години живее норвежец/женен е за наше момиче/ и когато му идват гости от Норвегия гледката след ......е смешна,не по-скоро страшна.По техни думи бирата на летище София е много евтина/4-5лв/.?!
            Чавдар Владимиров
            0887/912075
            Ленд Ровър Диско 1
            Самуад в проект

            Коментар


            • #66
              До: Алкохолизъм

              Ами,точно в това е разликата,те се напиват като прасета ама не всеки ден,а ние си мислим,че като пием по 3 ракии всяка вечер,не сме алкохолици....
              Зависимостта не се ограничава с количеството.
              Аиде,един който пие всяка вечер по малко,да пробва да не пие изобщо един месец,и да сподели какво е усещането
              Да не зависиш от "Органи" в България....

              Коментар


              • #67
                До: Алкохолизъм

                Първоначално публикуван от FBravo Преглед на мнение
                Ами,точно в това е разликата,те се напиват като прасета ама не всеки ден,а ние си мислим,че като пием по 3 ракии всяка вечер,не сме алкохолици....
                Зависимостта не се ограничава с количеството.
                Аиде,един който пие всяка вечер по малко,да пробва да не пие изобщо един месец,и да сподели какво е усещането
                Ами пия всяка вечер биричка или винце!! Пробвал съм и повече от месец да не пия! Е и? Нищо, никакъв проблем!
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #68
                  До: Алкохолизъм

                  Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                  Ами пия всяка вечер биричка или винце!! Пробвал съм и повече от месец да не пия! Е и? Нищо, никакъв проблем!
                  Имах впредвид,някой който пие алкохол
                  Да не зависиш от "Органи" в България....

                  Коментар


                  • #69
                    До: Алкохолизъм

                    Всеки трябва да пие каквото му е сладко и колкото му е сладко!Естествено,че алкохолизъм е налице когато се употребява твърд алкохол денонощно,демек още от сутринта!Всичко друго си е нормално или както казваше един стар сондьор...оно ако не е убаво,они че го изтърнокопат....
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #70
                      До: Алкохолизъм

                      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                      Всеки трябва да пие каквото му е сладко и колкото му е сладко!Естествено,че алкохолизъм е налице когато се употребява твърд алкохол денонощно,демек още от сутринта!Всичко друго си е нормално или както казваше един стар сондьор...оно ако не е убаво,они че го изтърнокопат....
                      Те тва ми е мисълта-тия дет пият от сабахлян,са разсъждавали точно като теб

                      пп.да не си помисли някой,че не пия
                      Последно редактирано от FBravo; 14-11-09, 11:26.
                      Да не зависиш от "Органи" в България....

                      Коментар


                      • #71
                        До: Алкохолизъм

                        Аз явно съм алкохолик като чета някои постове!
                        Мисълта ми е че без салатка вечер и без 2 ракии нещо не ми е комфортно.Понякога заменям ракията с водка или бърбън, но наистина рядко.Иначе пия докато ми се пие, а това значи много понякога.Като си наложа сух режим минавам на червено вино.И от 10 години все така: 150-200 мл концентрат всекидневно(само вечер обаче) или 2-3 чаши вино.Когато има повод понякога си "махаме" главите дружно цялата компания.Продължавам с експериментите и ще ви държа в течение кога ще стана зависим от алкохола!
                        offroad фен
                        1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                        TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                        Коментар


                        • #72
                          До: Алкохолизъм

                          На трезвия му се прави секс, а го е срам. Много пиЕния пък не може. Затова алкохола трябва да се пие толкова, колкото да се докара баланса между горните две твърдения. Както беше казано в началото на темата - удоволствията са или вредни или неморални.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Алкохолизъм

                            Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
                            Пия колкото ми душа иска и при това редовно.Като се алкохолизирам ще пиша пак по темата
                            Досега няма напредък!!!
                            ОК! Всеки е така...

                            Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
                            Ето малко резултати от последния тест:

                            Обект на изследване-чиста гроздова от мускат отонел,троен препек,отлежала 3 години в дъбово буре.
                            Опитни животни- аз и Жоро Хаджиев

                            Опита се проведе пред свидетел в лицето на г-н Иванов от Крейзи Джоб, който отброяваше чашите че на нас ни беше сложно.

                            Опитните резултати са следните: В продължение на 5 часа (22.00-03.00) субектите съумяха да погълнат по 800 мл. концентрирана алкохолна напитка (52 градуса) всеки, или 1,6 литра общо.За катализатор беше използвана обикнове шопска салата,с условието че доматите бяха домашни и бяха добавени печени чушки...
                            Добре положен труд, със завист те следя.

                            Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
                            Аз явно съм алкохолик като чета някои постове!
                            Мисълта ми е че без салатка вечер и без 2 ракии нещо не ми е комфортно.Понякога заменям ракията с водка или бърбън, но наистина рядко.Иначе пия докато ми се пие, а това значи много понякога.Като си наложа сух режим минавам на червено вино.И от 10 години все така: 150-200 мл концентрат всекидневно(само вечер обаче) или 2-3 чаши вино.Когато има повод понякога си "махаме" главите дружно цялата компания.Продължавам с експериментите и ще ви държа в течение кога ще стана зависим от алкохола!
                            Като ти гледам градацията, ти си по скоро нелоялен трезвеник
                            И в този случай не мога да кажа нищо друго освен:
                            -До скоро!
                            ... и нали, кое беше важно?
                            - без повод е алкохолизъм, с повод е празник.
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • #74
                              До: Алкохолизъм

                              Изчетох много внимателно темата колеги и разбрах че в България всички разбират от политика ,футбол и медицина.Естествено имаше и добри попадения с една класификация на алкохолната болест-американска.Скоро дори бях на такъв модул и тя е най-модерната.През призмата на моя практически медицински опит от 13 години искам да ви споделя моето виждане за хигиена на пиенето:
                              1. Не пийте концентрати на гладно.
                              2. Медния йон от нашите ракиени казани има пряко цитотоксично действие върху хепатоцитите(убива директно клетките на черния дроб)В Европа отдавна са минали на неръждавейка.Отделно стои въпроса,че Ганьо Балкански си мисли ,че може да вари ракия при домашни условия като 18 век или 100 год след тотална ядрена война.
                              3. Пиенето на пресни неотлежали деривати(мин.3 год в дъбови бъчви-това се отнася и за ракии и за вина)
                              4. Много пиячи споделят,че пият само бира-най-бързия и сигурен начин за стеатоза и цироза на черния дроб(интересното е че алкохолно зависимите не умиран от абстиненция ,а от органни усложнения-най често изкървяват от варици на хранопровода и буквално си изхождат собствената кръв-имам 3-ма такива екзитирали пациенти)
                              5. Истинското питие се казва червено сухо вино,поне на това сме богати в тази прекрасна ,но прокълната страна-например мавруд,единствения сорт вино който с годините само си подобрява качествата,за разлика от прехваленото мерло,което на 9-тата година се утаява.В първите години на демокрацията французи дойдоха и споделиха,че ако възстановим насажденията си от Мавруд(стар местен български,а може би тракийски)ще си изплатим за 2 години външния дълг.Е Емил Кюлев почна с едни 5 хиляди декара край Асеновград,но......
                              6. Лично аз всяко вечер,ако не съм дежурен пия по150-200 грама ракия около 43 градуса(отлежала мин 6месеца в дъбов чипс,двойна преварка)със вълча салата-някакъв животински белтък,и после около 500 мл червено вино букет(50мерло/25памид/25червен мискет-от поне 10 години ...вземам го от един арендатор в с.Караново,Новозагорско)за вечеря.Аз съм 110 кг и това количество не ме изправя пред една по-горепосочена дилема-повишено либидо ,а пък малко възможности(еректилна дисфункция).Скоро купих лозе и докато завъдя мавруд ,ще се редя на опашка за Мерло.
                              7. И последно-Страната с най-малко инсулти и инфаркти в Европа(България е на второ място след Матушка Рус)е Франция въпреки мазната си кухня(още един медицински мит за холестерола,който обслужва само и единствено фармакологични интереси),заради една поговорка която стои на табелка на вход на метрото-"Вредно е да се пие повече от 3 литра червено вино на ден".......Никъде не става реч за ракия.
                              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                              Коментар


                              • #75
                                До: Алкохолизъм

                                Докторе, само на мен ли ми се виждат цифрите малко завишени? Нямам предвид това, че си на 40 и че имаш 13-годишен опит. А това, че тежиш 110 кила и всяка вечер си предписваш по 200 гр. ракия и половинка вино? Дано да сме живи след десет години да споделиш тогава каква ще ти е рецептата. Тогава хем лекарският ти опит ще е 23 години.

                                Само да сме живи, защото я виж колко здрави си заминаха!

                                А относно варенето на ракия като през 18 век - не е проблемът в него, а в коренно различния метод на пиене. Някой да пие в някогашните напръстници? На сегашните чаши за ракия някога са им викали паници...
                                Варели са хората по 10 кила ракия (захарта е била на бучки и тук-там) и са карали до година. А сега ако някой извари 10 кила на казаните му се смеят и го бъзикат година.
                                Само да не се докачиш, хей! От лекарския опит нямам, но от другия имам доволно. Обаче спрях да го трупам преди пет години.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X