Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Желязодефицитна анемия. Въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Желязодефицитна анемия. Въпроси

    Това, което научих от интернет пространството е, че е доста неприятна болест.
    Болестта се е появила преди два месеца, в напреднал стадий е и няма подобрение, какво се предприема? Колкото и да не желая да попитам, какво се случва?
    Имало някакви граници, които са вид критерий за състоянието на болестта. Нормалните били около 8 - 9 (не знам какво). В случая - под 2.
    Не е тук място да питам, но в момента няма кого, а знам, че има няколко добри и съвестни лекари в Форума.

  • #2
    От: Желязодефицитна анемия. Въпроси

    Румба, не съм лекар, но да споделя личен опит и да задам въпроси, отговорите на които, биха подпомогнали евентуалните съвети към теб.
    Първо е добре да бъде установена причината за анемията. При мен беше неприятен вътрешен кръвоизлив, вследствие на малка язвичка върху кръвоносен съд. След успешното "запушване на пробойната", вече почти 13 години (да чукна на дърво) - нямам проблеми.
    Второ - какво е било до настоящия момент лечението? При мен беше "кардинално" - директно вливане на кръв и Ferrum Hausmann мускулно.
    По отношение на показателите. Вероятно става въпрос за HGB – хемоглобина. Ако той е нисък (по норма е 120-160 грама на литър за жените и с около 20 г/л повече за мъжете), може да се говори за анемия в следствие на недостиг на желязо. При мен беше около 60-70.
    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

    Коментар


    • #3
      От: Желязодефицитна анемия. Въпроси

      Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
      По отношение на показателите. Вероятно става въпрос за HGB – хемоглобина. Ако той е нисък (по норма е 120-160 грама на литър за жените и с около 20 г/л повече за мъжете), може да се говори за анемия в следствие на недостиг на желязо.

      Привет Ники!
      Първо: Да, това е причината - недостиг на желязо в организма. Колкото до човека - жена е. От тази болест заболявали по-често жените.
      Второ: Знам само, че се използват лекарства. До няколко дена ще науча повече.
      Останалото май съм го казал.

      Коментар


      • #4
        От: Желязодефицитна анемия. Въпроси

        Румба, това трябва бързо и сериозно да се лекува. При мен, вследствие на малария( хванах я в Африка) хемоглобина беше стигнал 56, което е абсурдно ниска стойност. Но както при Ник, като ми стабилизираха черния дроб и с помощта на разни хапове, обогатени на желязо, нещата за няколко години си дойдоха сами на място. Това, което аз мога да ти кажа, е да пази специален хранителен режим - червените меса, копривата, спанака ще дадат едно рамо за качването на хемоглобина. И задължително консултация с добри специалисти, за да се открие причината.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #5
          От: Желязодефицитна анемия. Въпроси

          Като подпомагащо лечението средство - прясно изцеден сок от червено цвекло - /личен опит/, действието е невероятно бързо. По 1 чаена чаша дневно /150-200 мл/, може да добавяш и сок от моркови.

          Коментар


          • #6
            От: Желязодефицитна анемия. Въпроси

            А според мен щателен преглед за да се види точно какъв тип е анемията.Желязодефицитна ...отново е широко понятие.Позволявам си да дам мнение,понеже имахме такъв проблем с дъщеря ми.И всичко пак е много индивидуално.Налага се адекватно и точно лечение и наблюдение/от лекар/.Успех!!
            Не казвай "Хоп" преди да си скочил

            Коментар


            • #7
              От: Желязодефицитна анемия. Въпроси

              Първоначално публикуван от Румбата Преглед на мнение
              Това, което научих от интернет пространството е, че е доста неприятна болест.
              Болестта се е появила преди два месеца, в напреднал стадий е и няма подобрение, какво се предприема? Колкото и да не желая да попитам, какво се случва?
              Имало някакви граници, които са вид критерий за състоянието на болестта. Нормалните били около 8 - 9 (не знам какво). В случая - под 2.
              Не е тук място да питам, но в момента няма кого, а знам, че има няколко добри и съвестни лекари в Форума.
              Преди да се опитва каквото и да е лечение, задължително е да се открие причината ! Желязодефицитната анемия обикновенно е резултат от най-различни, в повечето случаи сериозни заболявания. Много рядко е следствие на проста диета, например... Много често тя е симптом за откриване на по-сериозното заболяване... Ако това не стане, каквито и препарати да се приемат, ефекта ще е кратковременен...

              Коментар


              • #8
                От: Желязодефицитна анемия. Въпроси

                Необходимо е да се търси и лекува причината, в противен случай може да се получи като ,,наливане в бездънна яма".
                p.s. една от честите причини за това състояние при жени са обилните месечни кръвотечения, нерядко потенцирани от подлежаща маточна миома. Има и по-неприятни варианти... загуба на тегло в последните месеци?
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #9
                  От: Желязодефицитна анемия. Въпроси

                  Майка ми я скъсахме от изследвания докато открием причината. Задължително консултация с лекар!
                  OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                  Коментар


                  • #10
                    От: Желязодефицитна анемия. Въпроси

                    Това са група анемии с основен белег - недоимък на желязо в организма, вследствие на което не е възможно да се осъществи достатъчна хемоглобинова синтеза, и от там да се осигури нормална еритропоеза/производство на червени кръвни клетки/. Чести и широко разпространени са, с най-честа причина - остра или хронична загуба на кръв. Клиниката е богата в зависимост от тежестта на заболяването. Най - доказателствения признак е понижението на серумното желязо, норма за жени :6-22/в зависимо от методиката/, изследва се и желязосвързващия капацитет на плазмата, норма:42-75, той патологично се увеличава. Задължително експресни мерки за повишаване приема на желязо! Надявам се да съм бил полезен.
                    "Make love, not war!"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Желязодефицитна анемия. Въпроси

                      Колеги някой, някой да ми препоръча Хематолог !?
                      Не е важно какво караш, а как го караш !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Желязодефицитна анемия. Въпроси

                        Д-р Георгиев в МВР болница, страхотен специалсит, при мен накрая той откри, че анемията е вследствие на генетичен проблем. Но нямам негови контакти, насочиха ме към него от частна клиника и той идва на място там. Клиниката е тази на Дженерали в София
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • #13
                          От: Желязодефицитна анемия. Въпроси

                          Първоначално публикуван от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ Преглед на мнение
                          Колеги някой, някой да ми препоръча Хематолог !?
                          Звънни ми.Братчеда е заместник шеф на кръволоците във военна.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Желязодефицитна анемия. Въпроси

                            Намерете причината.При жените може да е по-обилен мензис.Там се търсят миоми,хормонален дисбаланс.След това храносмилателна система- гастрит ,язва, хемороиди-най-чести причини.Като изследвания- ехография, фиброгастроскопия и колоноскопия.Задължително тест за хеликобактер пилори.Може да причини желязодефицитна анемия, която е рефрактерна на терапия с желязо.Лечението е корекция на причината и възстановяване на дефицита.Има много добри препарати без странични прояви.Можеш да ме питаш каквото си поискаш по темата. Ако искаш на ЛС.Успех.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Желязодефицитна анемия. Въпроси

                              Ако има баби от гърция - да не е таласемия ?
                              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X