Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Желязодефицитна анемия. Въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • dim_ara
    отговори
    От: Желязодефицитна анемия. Въпроси

    Съжалявам,но не познавам такива в региона ви.

    Остави коментар:


  • dim_ara
    отговори
    От: Желязодефицитна анемия. Въпроси

    Не е таласемия- при нея има излишък на желязо!

    Остави коментар:


  • kbot
    отговори
    От: Желязодефицитна анемия. Въпроси

    Ако има баби от гърция - да не е таласемия ?

    Остави коментар:


  • dim_ara
    отговори
    От: Желязодефицитна анемия. Въпроси

    Намерете причината.При жените може да е по-обилен мензис.Там се търсят миоми,хормонален дисбаланс.След това храносмилателна система- гастрит ,язва, хемороиди-най-чести причини.Като изследвания- ехография, фиброгастроскопия и колоноскопия.Задължително тест за хеликобактер пилори.Може да причини желязодефицитна анемия, която е рефрактерна на терапия с желязо.Лечението е корекция на причината и възстановяване на дефицита.Има много добри препарати без странични прояви.Можеш да ме питаш каквото си поискаш по темата. Ако искаш на ЛС.Успех.

    Остави коментар:


  • Пенчо
    отговори
    От: Желязодефицитна анемия. Въпроси

    Първоначално публикуван от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ Преглед на мнение
    Колеги някой, някой да ми препоръча Хематолог !?
    Звънни ми.Братчеда е заместник шеф на кръволоците във военна.

    Остави коментар:


  • zzlatev
    отговори
    От: Желязодефицитна анемия. Въпроси

    Д-р Георгиев в МВР болница, страхотен специалсит, при мен накрая той откри, че анемията е вследствие на генетичен проблем. Но нямам негови контакти, насочиха ме към него от частна клиника и той идва на място там. Клиниката е тази на Дженерали в София

    Остави коментар:


  • ИВАН - ЕТРОПОЛЕ
    отговори
    От: Желязодефицитна анемия. Въпроси

    Колеги някой, някой да ми препоръча Хематолог !?

    Остави коментар:


  • dok_vd
    отговори
    От: Желязодефицитна анемия. Въпроси

    Това са група анемии с основен белег - недоимък на желязо в организма, вследствие на което не е възможно да се осъществи достатъчна хемоглобинова синтеза, и от там да се осигури нормална еритропоеза/производство на червени кръвни клетки/. Чести и широко разпространени са, с най-честа причина - остра или хронична загуба на кръв. Клиниката е богата в зависимост от тежестта на заболяването. Най - доказателствения признак е понижението на серумното желязо, норма за жени :6-22/в зависимо от методиката/, изследва се и желязосвързващия капацитет на плазмата, норма:42-75, той патологично се увеличава. Задължително експресни мерки за повишаване приема на желязо! Надявам се да съм бил полезен.

    Остави коментар:


  • slavin
    отговори
    От: Желязодефицитна анемия. Въпроси

    Майка ми я скъсахме от изследвания докато открием причината. Задължително консултация с лекар!

    Остави коментар:


  • emanuilis
    отговори
    От: Желязодефицитна анемия. Въпроси

    Необходимо е да се търси и лекува причината, в противен случай може да се получи като ,,наливане в бездънна яма".
    p.s. една от честите причини за това състояние при жени са обилните месечни кръвотечения, нерядко потенцирани от подлежаща маточна миома. Има и по-неприятни варианти... загуба на тегло в последните месеци?

    Остави коментар:


  • cveta68
    отговори
    От: Желязодефицитна анемия. Въпроси

    Първоначално публикуван от Румбата Преглед на мнение
    Това, което научих от интернет пространството е, че е доста неприятна болест.
    Болестта се е появила преди два месеца, в напреднал стадий е и няма подобрение, какво се предприема? Колкото и да не желая да попитам, какво се случва?
    Имало някакви граници, които са вид критерий за състоянието на болестта. Нормалните били около 8 - 9 (не знам какво). В случая - под 2.
    Не е тук място да питам, но в момента няма кого, а знам, че има няколко добри и съвестни лекари в Форума.
    Преди да се опитва каквото и да е лечение, задължително е да се открие причината ! Желязодефицитната анемия обикновенно е резултат от най-различни, в повечето случаи сериозни заболявания. Много рядко е следствие на проста диета, например... Много често тя е симптом за откриване на по-сериозното заболяване... Ако това не стане, каквито и препарати да се приемат, ефекта ще е кратковременен...

    Остави коментар:


  • Янита
    отговори
    От: Желязодефицитна анемия. Въпроси

    А според мен щателен преглед за да се види точно какъв тип е анемията.Желязодефицитна ...отново е широко понятие.Позволявам си да дам мнение,понеже имахме такъв проблем с дъщеря ми.И всичко пак е много индивидуално.Налага се адекватно и точно лечение и наблюдение/от лекар/.Успех!!

    Остави коментар:


  • Dan7
    отговори
    От: Желязодефицитна анемия. Въпроси

    Като подпомагащо лечението средство - прясно изцеден сок от червено цвекло - /личен опит/, действието е невероятно бързо. По 1 чаена чаша дневно /150-200 мл/, може да добавяш и сок от моркови.

    Остави коментар:


  • zzlatev
    отговори
    От: Желязодефицитна анемия. Въпроси

    Румба, това трябва бързо и сериозно да се лекува. При мен, вследствие на малария( хванах я в Африка) хемоглобина беше стигнал 56, което е абсурдно ниска стойност. Но както при Ник, като ми стабилизираха черния дроб и с помощта на разни хапове, обогатени на желязо, нещата за няколко години си дойдоха сами на място. Това, което аз мога да ти кажа, е да пази специален хранителен режим - червените меса, копривата, спанака ще дадат едно рамо за качването на хемоглобина. И задължително консултация с добри специалисти, за да се открие причината.

    Остави коментар:


  • Малкия Румба
    отговори
    От: Желязодефицитна анемия. Въпроси

    Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
    По отношение на показателите. Вероятно става въпрос за HGB – хемоглобина. Ако той е нисък (по норма е 120-160 грама на литър за жените и с около 20 г/л повече за мъжете), може да се говори за анемия в следствие на недостиг на желязо.

    Привет Ники!
    Първо: Да, това е причината - недостиг на желязо в организма. Колкото до човека - жена е. От тази болест заболявали по-често жените.
    Второ: Знам само, че се използват лекарства. До няколко дена ще науча повече.
    Останалото май съм го казал.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X