Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електронен апарат за измерване на кръвно налягане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Омрон 2 броя, единият с памет, другия не. Ползват се от години /този без памет от поне 10/
    С памет свършват по-бързо батериите, но е пък много удобно - не записваш данните на листче, а ги имаш по дати и часове за когато ти ги поиска кардиолога и то на 2 човека едновременно. Да, несериозно е да изписва хапчета от инцидентно еднократно мерене на кръвно.
    И нещо от личен опит, мерете и на двете ръце последователно и при по-голяма разлика уведомете лекаря - при мен така се хвана запушване на артерия.
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #17
      Само OMRON и само за над лакътя. няма друг вариант.
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • #18
        Omron, Sendo, Beuer... всички са добре. Но само такъв с маншон за ръката. Тези за китка НЕ СТАВАТ! И още нещо, което никой не казва - всичми апарати за кръвно налягане трябва да се калибрират. Мисля, че беше на всеки две години, но може и да се лъжа.
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • krassitch
          krassitch коментира
          Редактиране на коментар
          Нищо не трябва да се калибрира-точни са.Ама ако някой има излишни пари и време,в Метрологията ще му вземат парите,и ще кажат:-Точен е...

      • #19
        Оф. Май да пиша нещо по-дълго и теоретично-практически, а?
        Ако има нужда?

        при повече от 3 "да" в коментар ще се пробвам тези дни ....
        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

        Коментар


        • genadi.tsvetkov
          genadi.tsvetkov коментира
          Редактиране на коментар
          Пиши,ще бъде полезно.

        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Да, да, да, да.
          Станаха 4 в един коментар, давай.
          Станаха 5, в думата ДАвай
          Вече са 6...

        • genadi.tsvetkov
          genadi.tsvetkov коментира
          Редактиране на коментар
          Явно писателите са повече!

      • #20
        Не съм доволен от Сендо 3.
        Ползвам Сендо механичен и показанията му се разминават много с електронния.
        Има големи разминавания и в пулса на електронния и оксилометъра.
        За 160 лв очаквах повече.
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • #21
          Сендо-Мендо, Омрон, както спомена колега по-горе - са си китайченца. Microlife е мерцедеса на апаратите за кръвно.
          Volkswagen Touareg NF 4.2 V8 TDI
          Toyota RAV4 XA10 3S-FE
          Grand Cherokee WG Limited 4.7 V8 Quadra Drive - продаден

          Коментар


          • Пенчо
            Пенчо коментира
            Редактиране на коментар
            Омрона в къщи е Виетнамец.

        • #22
          Омрон може да станат китайчета в бъдещо време. Засега все още са япончета.
          А горното би трябвало да подскаже колко трябва да се обръща внимание на цялото ти мнение.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • demiro
            demiro коментира
            Редактиране на коментар
            Виноват! Чиляк - никога не е късно да стане за резил. Сега погледнах - "Омрон" има производство в Шанхай, но са си под японска шапка все още. Microlife, пък, са тайландци, които се правят на швейцарци!? Дофтура ме е заблудил.
            Ама, "Sendo", са си баш чинките.
            Последно редактирано от demiro; 04-02-21, 13:01. Причина: Добавка.

        • #23
          Първоначално публикуван от demiro Преглед на мнение
          Сендо-Мендо, Омрон, както спомена колега по-горе - са си китайченца. Microlife е мерцедеса на апаратите за кръвно.
          Ако Microlife е мерцедеса на апаратите за кръвно, значи ще ходя пеша. Вкъщи имаме Сендо, но с помпичка. Жената ме е заподозряла, че имам кръвно, че на Сендото ми показва малко завишени резултати. От време на време работя в други градове и рекох да си взема нещо по-модерно, че да си го следя. И се нахендрих на Microlife BP A6 Plus. Най-скъпия от "мерцедесите". Че аз според него трябваше да ходя постоянно къпан и с костюма, че да не се разправят моите като се гътна. Трикратни, еднократни - все с по 30-40 единици над Сендото. Личната рече, че тия със слушалките са най-точни и с нейния ми излезе в горната граница на нормалното кръвно. Та - да ти с'ра на мерцедеса! Добре, че го бях купил по интернет та можах да го върна.

          Коментар


          • p-pleven
            p-pleven коментира
            Редактиране на коментар
            Само с помпички.
            На майка ми и купувах какви ли не лачени електрически апарати - не става.

        • #24
          Аз преди време взех на майка ми Омрон М2. С маншет за над лакътя е и има възможност да работи както на батерии, така и на адаптер. До сега не ни е подвеждал.
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • Veselin Monkov
            Veselin Monkov коментира
            Редактиране на коментар
            Ти как разбираш дали те подвежда?

          • Juiced
            Juiced коментира
            Редактиране на коментар
            Защото имам и други апарати за сравнение.

          • cnc82
            cnc82 коментира
            Редактиране на коментар
            Аз обикновенно електронните ги сверявам с показанията на ръчните с помпичка.

        • #25
          Вчера ходих на кардиолог, и питах за марка.
          Тя каза,ч е няма много значение, и ако искам точни резултати-да си взема с манометър и слушалка.
          Ама няма сила която да ме накара да размятам маркучите, та ще си карам със стария Сенкор.
          Резултати от вчера:
          Личния лекар ми измери 145/90
          Кардиоложката-170/90, като това беше след разкарване нагоре и надолу три етажа.
          Като се прибрах-моя апарат показа 158/90.

          Чак пък такова вариране не знам дали е нормално...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • cnc82
            cnc82 коментира
            Редактиране на коментар
            С новите хапове има ли спад на налягането ? То още рано за резултат ама....

          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Еее, то само половинката за тази сутрин си бях взел, рано е.
            Лекарката каза да изчакам 10-на дни и тогава да ида на контролен преглед, за да можело да се натрупа ефекта от лекарството.

          • Juiced
            Juiced коментира
            Редактиране на коментар
            За да е по-реална картината, трябва да си бил в покой минимум 10-15 мин , за да дадеш време на организма да се успокои.

        • #26
          За да сте сигурни в резултата се мери в покой и е нормално да варира. Правил съм си експерименти. Меря 120/80. Правя 20 лицеви опори - 140/70 и малко по-висок пулс. Малко по-късно леко изнервен 135/80. След час вече спокоен 120/80.
          Като свалих малко килограми периодичния проблем с ниско кръвно изчезна. Не е лошо човек да се следи. Като ме заболи глава и има апарат наблизо редовно се оказва, че съм стигнал 140 или съм паднал под 110 и с малко спокойствие или солен яйрян взимам мерки.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • Juiced
            Juiced коментира
            Редактиране на коментар
            Мен ,когато ме заболи главата отзад си знам,че съм стигнал 140. Интересното е ,е когато съм настинал поддържам 140/90. Отивам на масаж или минавам една сауна и кръвното пак е 125/80

        • #27
          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Личния лекар ми измери 145/90
          Кардиоложката-170/90, като това беше след разкарване нагоре и надолу три етажа.
          Като се прибрах-моя апарат показа 158/90.

          Чак пък такова вариране не знам дали е нормално...
          Няма вариране : Диастола 90 означава, че задържаш течности. Бъбреците как са?

          Коментар


          • Иван Жоров
            Иван Жоров коментира
            Редактиране на коментар
            По принцип основната причина за задържане на течности е, че не се приемат достатъчно течности(вода, не бира). Не случайно алкохолицити имат такива проблеми, те вода не пият, само бира.

          • Паджеровод
            Паджеровод коментира
            Редактиране на коментар
            Да не е 5 бири, щото 5л. ...

          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Раде, имам въпрос:
            В 1 литър бира се съдържат 50 грама алкохол.
            Ако изпия 1 ракия(50 градусова)-50 грама алкохол. Ако две-100 грама.
            Колкото са в два литра бира.
            Та ако след две ракии изпия 2 литра вода-ще кажеш, че съм изпил 2 литра вода, а ако 2 литра бира-не съм бил пил вода.

            Кое е вярното?

        • #28
          Апаратчетата за кръвно на китката са си също толкова добро колкото тия на лакътя, с условието ръката да е вдигната на нивото на сърцето.

          Ако ръката е долу ще покаже повече, защото хидростатиката така прави.

          Иначе са на един принцип и даже липсва маркуча който да внася смущения в измерването.


          Марките не са интересни освен че да - Омрон нещо лежат на стари лаври. Купих преди година-две един и скоропостижно се строши.

          Обратно на подозренията, последният апарат от Лидъл беше читав.


          Ако някой ви е изтърсил че "вече няма" апарати с помпичка и слушалка - не му вярвайте , а потърсете в друга аптека.

          Аптекарите напоследък са научили мантрата "това вече не се прави/внася" за всичко което в момента го нямат при тях, даже и да го очакват в ранния следобед. Не знам защо, но да горят в казана с най-канцерогенния катран дано.


          п.п. Институтът по метрология са ми клиенти. При сгода ще ги питам има ли въобще някой който да не е минал проверка.

          Коментар


          • NovemberCharlie
            NovemberCharlie коментира
            Редактиране на коментар
            Имаше някакъв алгоритъм, по който смятаха къде е точното налягане, но съм забравил.

          • Ясен
            Ясен коментира
            Редактиране на коментар
            Налягането е в интервала в който има подскоци. Те съответстват на тоновете в слушалката. Мери се на напомпване или на изпускане (или ако си хитър, и на двете).

          • Veselin Monkov
            Veselin Monkov коментира
            Редактиране на коментар
            За над 45 годишни на много места четох, че не се препоръчват.

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X