Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нека спрем цигарите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нека спрем цигарите

    Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
    Спрях ги на нова година с помоща на хапчета. Януари беше добре, но сега абстиненцията се завръща с голяма сила. Направо съм нетърпим- и аз едва се понасям!
    Някакви идеи?
    Преди година и половина реших да ги спра. Викам си 150лв. на месец, за две години джипче /не ми цитирайте вица за ферарито/. Изнервих се, откриха ми кръвно. Изкарах един месец. Сега си пуша и попийвам хапчета за кръвно.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • От: Нека спрем цигарите

      Щом един месец не си пушил, значи си преодолял навика. Замествай желанието за цигара с гимнастика или чаша вода. После интуитивно то/желанието за пушене/ ще намалее.
      ПП Е аз вече седма година правя гимнастика.........но ....не пуша.....
      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

      Коментар


      • От: Нека спрем цигарите

        Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
        Щом един месец не си пушил, значи си преодолял навика. Замествай желанието за цигара с гимнастика или чаша вода. После интуитивно то/желанието за пушене/ ще намалее.
        ПП Е аз вече седма година правя гимнастика.........но ....не пуша.....
        Оххх......ще пробвам. Дано стане. Аз съм малко рецидивист с отказването. За 25 г. съм ги спирал за 1г. 4г. и стотици пъти за месеци, но никога за винаги.
        Ще продължавам да опитвам докато не успея или не пукна!
        Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

        Коментар


        • От: Нека спрем цигарите

          Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
          Някакви идеи?
          Може и да съм го писал тук, но пак:

          Постави си лесно изпълнима цел-да устискаш да не пушиш с кафето. И като го изпиеш-потупваш се по рамото-"Ееей, голям съм инат..."
          Следвеащата цел е да издържиш до 10 часа(примерно), или до обяд.
          Пак се самопотупваш. После до вечерта, после и след вечеря.

          Това е за първия ден, и при мен сработи много добре.

          За абстиненцията действай по същия начин(всичко е психология)-постави си лесно изпълнима цел-днес да не ядосваш за дреболии, щото знаеш, че е от никотиновия тормоз. Ако цял ден ти се вижда много-до обяд, или за час, според характера ти.
          После-следващия реалистичен срок. Така много по-лесно възприемаш усилията, и не се самосъжаляваш.

          А за раздразнението-просто се опитай да бъдеш спокоен. Това дали си нервак(да псуваш шофьорите и пешеходците, все някой да ти е виновен, и т.н.) е чисто твоя вътрешна психическа нагласа. И напълно подлежи на корекция, но трябва да си я направиш сам. Когато разбереш, че излишното нервене е глупост безподобна-ставаш свободен човек.
          Та като избягваш да се нервиш и ядосваш-ще си помогнеш и за абстиненцията.

          Но най-главното си остава волята да устискаш. Само едно дръпване от чужда цигара вече е предателство спрямо теб самия, и усилията които си положил за да спреш да пушиш.
          Аз до 5-6 години сънувах "кошмари"-че пак пуша, и много се ядосвах(насън), че не съм устискал, и съм се предал... Като се събудя после-кефа, че е било само сън е голям.

          Та инат, и вътрешно озаптяване на нервите. Няма какво друго.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Нека спрем цигарите

            Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
            Ще продължавам да опитвам докато не успея или не пукна!
            Нема да пукнеш, само ще се мъчиш
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • От: Нека спрем цигарите

              Днес погледнах в темата кога съм се отказал от тази смард-22.06.2009

              Голяма победа за мен!След над 12 години стаж като комин вече 8 години съм непушач.

              Вярно-вдигнах десетина килограма,нямам Ферари,но си купих апартамент .

              Кураж!

              Коментар


              • От: Нека спрем цигарите

                Пък, на жена ми баба ѝ пак пропуши. Беше ги отказала за около половин година, ама пак се е запалила по судоку, в 3 ч. сутринта и покрай него...
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • От: Нека спрем цигарите

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Може и да съм го писал тук, но пак:

                  Постави си лесно изпълнима цел-да устискаш да не пушиш с кафето. И като го изпиеш-потупваш се по рамото-"Ееей, голям съм инат..."
                  Следвеащата цел е да издържиш до 10 часа(примерно), или до обяд.
                  Пак се самопотупваш. После до вечерта, после и след вечеря.

                  Това е за първия ден, и при мен сработи много добре.
                  Това ще го пробвам- даже и през ум не ми е минавало до сега.
                  В момента не паля хич, ма всеки ден много ми се иска,като видя някой по улицата по телевизията или някъде другаде.
                  Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                  Коментар


                  • От: Нека спрем цигарите

                    С кафето (1-2 )и особено в компания ли са- пали, сам и на маса с алкохол- никога. За проба де.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Нека спрем цигарите

                      Това е грешна тактика.

                      Всичкия зор с отказването на цигарите е да се пребориш със зависимостта от никотина. А тя се бори само по един начин-с пълното недоставяне на никотин в организма.
                      Затова на колегата му е зор сега-щото е отказал навика да дърпа от цигарата, но с хапчетата си е доставял никотин, та на организма не му е било много трудно. Сега е истинското изпитание, и ако устиска да не приема никотин-след всеки изминал ден ще става по-леко.

                      А докато набавяш никотин в организма-нищо не правиш, просто си намалил дозата, но не и "вкуса" и мерака за него.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Нека спрем цигарите

                        Е нали за това говорим- организэм ли го иска или няма какво да прави ръка, уста и тн. Имам поглед и върху двата типа, много са различни. Ма то е писано. Проба от всичко.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Нека спрем цигарите

                          Горе-долу тия дни стават 5 годинки откакто ги спрях...
                          Предишния рекорд бе 6...
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • От: Нека спрем цигарите

                            И аз вече 6 години и половина откакто не пуша. Предишният беше 5 години.
                            Аз редовно ги спирам след пиянска вечер, после не искам да погледна цигари и пиене 1 седмица поне. И така най-трудната част е отминала. Ферари нямам но и аз си купих апартамент
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                            Ford Fiesta 1.4 Tdci

                            Коментар


                            • От: Нека спрем цигарите

                              Опитай да заместиш желанието за цигара с бонбонче тик-так или друго ментово със силен аромат. Винаги като си помислиш за цигара хапвай по едно и си помисляй колко по-приятно е да ти мирише на мента, отколкото на тютюн. Ако трябва вдъхвай дълбоко от кутията с бонбонки, за да се набие аромата в съзнанието ти. При мен сработи метода, но след това минах на по-големи ментови бонбони и накрая на лукчета . Така вниманието се пренасочва към други "зависимости". Успех!

                              Коментар


                              • От: Нека спрем цигарите

                                Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                                Спрях ги на нова година с помоща на хапчета. Януари беше добре, но сега абстиненцията се завръща с голяма сила. Направо съм нетърпим- и аз едва се понасям!
                                Някакви идеи?
                                В това отдолу е истината:

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                ...
                                Та инат, и вътрешно озаптяване на нервите. Няма какво друго.
                                Хапчета, лепенки, глупости ... Само инат му е майката.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X