Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

    Привет колеги, бих искал да купя качествен автоматичен и точен апарат за кръвно налягане - за китка, марки и модели бол, някакви препоръки да дадете?

  • #2
    От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

    По възможност не си вземай за китка. Показанията им са силно зависими от стойката която си заел.

    Има съвсем прилични апарати с маркуче и ръкав.

    Коментар


    • #3
      От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

      Аз ползвам от доста време Омрон... Доволен съм и показва точно (сравнявано с всякакви 'ръчни', автоматични, докторски и т.н. апарати)...
      Но апарата на китката е доста по-критичън към начина на измерване - неправилната работа с уреда може да доведе до големи отклонения в отчетите...
      Защото китката е доста по-подвижна от предмишницата - при измерване китката трябва да е на нивото на сърцето, а ръката - отпусната...

      Харесва ми и за това, че прави измерване при надуването, а не при отпускането - т.е. не е като да ти затегне ръката със 200мм.ж.с. и след това да смъква налягане например до 120 за да започне измерването, а започва от 0, 'хваща' диастоличното на 80, след което изчезва 'звука' при систоличното 120 и веднага след това се отпуска ръката - не надува излишно...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #4
        От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Харесва ми и за това, че прави измерване при надуването, а не при отпускането ...
        Мисля че всички с вградена помпа са така.

        Коментар


        • #5
          От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          По възможност не си вземай за китка. Показанията им са силно зависими от стойката която си заел.

          Има съвсем прилични апарати с маркуче и ръкав.
          То същото важи и за тези с маркуче и ръкав. Пак зависи дали си сложил ръкава правилно, дали мърдаш и т.н. Пък и за сам човек е малко по неудобно. Тези на китката са сравнително по-неточни, ама пък са по-удобни. Аз използвам такъв, пък, ако възникнат съмнения, сверявам контролно с другия.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Мисля че всички с вградена помпа са така.
            Не, не са.... Имам такъв и за предмишница - надува до около 170 и започва отпускане... Ама ако кръвното ми е над тази стойност спира, донадува и така...
            Но може и да е заради конкретния модел - този вкъщи, който е за 'ръкав', слуша и сърдечните тонове за ранно хващане на някакво си предсърдно мъждене ...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

              В английския ибей цените за добър омрон са доста по-ниски от българските магазини.
              Нива е горски автомобил (когато изобщо се брои за автомобил).

              - Ясен

              Коментар


              • #8
                От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

                Кардиолозите съветват да не се използват апарати за китки, и то водещи специалисти с които съм разговарял от 3-та градска, където е Националния център по кардиология. Вземи си обикновен сфигмоманометър с маншет за мишница, от тези със закачена слушалка на маншета, за да можеш да мериш сам, много бързио се свиква. Ако го ползваш само ти, дори не се разкопчава, а се нахлузва/изхлузва след като си нагласил първоначално необходимия диаметър. По правило трябва да си седял или лежал минимум 5 минути преди това, маншета да е два пръста над лакътя, а маномеръра да е на нивото на сърцето.
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

                  Какво мислите за полуавтоматичния Омрон М1 не е за китка, цената му е обаче привлекателна с сравнение с други - около 80 лева е?

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Omron M1.jpg
Прегледи:1
Размер:20.9 КБ
ID:5685657

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

                    Ето за 20 лева SENDO, такъв имам от много време:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:standard_monitor-500x554.jpg
Прегледи:1
Размер:40.1 КБ
ID:5685658
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

                      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                      Ето за 20 лева SENDO, такъв имам от много време:

                      [ATTACH=CONFIG]830825[/ATTACH]
                      И моя е такъв. За информация - слушалката е закрепена за маншета и човек спокойно може да мери собственото си кръвно без грам чужда помощ.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

                        Omron MIT Elite мери поразително сходно със сестра в кардиологично отделение и то на възрастен човек, за какъвто се твърди, че автоматичните бъркат много.

                        Въпреки рисковете да бъда нахранен - търси го в амазон ук.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

                          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                          Привет колеги, бих искал да купя качествен автоматичен и точен апарат за кръвно налягане - за китка, марки и модели бол, някакви препоръки да дадете?
                          Правилно ВИ казаха да изключите апаратите за китки. Качествените са и с по- висока цена. След здравословни проблеми ,за семейно ползване след консултации закупих "microlife BR A200 afib" ,отлично направен уред с 5 годишна гаранция и много функции.
                          П.с.-сега направих справка и "текущата"(170) цена е доста по приемлива от тази, която платих преди няколко години.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

                            Аз ползвам Beurer BM16, резултатите от измерванията се характеризират с повторяемост, докато няколкото модела за китка, които съм пробвал показват хипотония и хипертония в две последователни измервания
                            Sanitex също са добри, понякога ги пускат в Лидл. Но отново не и модела за китка.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв качествен, автоматичен апарат за кръвно налягане - за китка?

                              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                              .....
                              В момента пред мен са точно този модел, и стария ми ОМРОН RX3...
                              Периодично ги сравнявам - показанията при правилна употреба (не е толкова зор да държиш апарата на нивото на сърцето) са им еднакви... Омрона на китката ми е много по-удобен зимата, когато съм навлечен - няма нужда да сваляш пуловери и т.н....
                              Да, микролайфа си е супер - връзка с комп и т.н... Но е доста по-неудобен за бърза проверка...

                              П.С. току що направих 'паралелно сравнение'... Микролайфа - 140/99 пулс 64, Омрон 145/99 пулс 63.... Отново практически еднакви резултати...
                              Последно редактирано от slowtraveler; 08-10-15, 20:33.
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X