Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диагноза рак...или точене на здравната каса?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Диагноза рак...или точене на здравната каса?

    Знам че темата не е за тук, но съм шокирана, и ми се ще повече хора да научат за новата схема на печелене на пари, в болниците чрез източване на здравната каса. Нямам нищо против лекарите.....напротив много ги уважавам и ценя, зная че не получават полагащото им се възнаграждение, нито за годините учение, нито за хуманния труд, но това е проблем на цялото ни общество (изключвам футболисти, плеимейтки, манекенки, и певачки).
    Но не мога да си затворя очите. Не само защото се случва на мен. Преди месец ми се появиха няколко бучки, отидох на лекар назначиха ми рентгеново иследване, и ехография, за по сигурно ги направих на най съвременните апарати в града, и при най добрите специалисти. Ренгенолозите ме успокоиха че образованията са доброкачествени но все пак да отида при хирург да предцени. По причина че не познавам такъв специалист питах познати и приятели, накрая по препоръка отидох до един доцент, светило в областа, оказа се че не преглежда с направление, само платено, платих, Доцентът ме прегледа за има няма минута и издиктува на сестрата да ме запише за операция, след въпросът ми какво ми има, той ме успокои че образованията ми са малки и доброкачествени но трябва да се отстранят, и излезе от стаята.
    Излизайки в коридора на отделението ми направи впечатление че много жени са или скоро оперирани или им предстои същата интервенция. отидох при личната си лекарка и и подадох бележката написана от специалиста, тя буквално се притесни и след като поговорихме разбрах че диагнозата която ми е писана е рак. Тогава тръгнах и при друг специалист, той отрече да е рак, но ми препоръча операция дори да не е веднага. Сега ще ходя в София.
    Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

  • #2
    От: Диагноза рак...или точене на здравната каса?

    Първо с пожелание за бързо приключване с проблема и оздравяване!

    Само не разбрах къде го видяхте източването и некоректното отношение. Какво е точно ще стане ясно, чак след като излезе хистологията. Дотогава е въпрос на правилно отношение от страна на лекарите да го разглеждат точно както и са го написали. При това операцията е една и съща и няма никакво значение каква е находката...

    Недейте тръгва с рогата напред, нито разбирате достатъчно, нито сте в състояние да направите точна преценка. Ако случайно не сте доволни от диагнозата, идете на друг специалист, но Ви уверявам, че ако е на място, ще напише същото и ще предприеме същите действия. При това не забравяйте, че скоростта с която се извърши оперативната намеса е от изключително значение за здравето Ви.
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      От: Диагноза рак...или точене на здравната каса?

      Понеже и ние минахме по този път, Венци е напълно прав, а диагноза "рак" не съществува. Минимум две независими диагнози са си задължителни. Действай бързо и смело и успех.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #4
        От: Диагноза рак...или точене на здравната каса?

        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        ... При това не забравяйте, че скоростта с която се извърши оперативната намеса е от изключително значение за здравето Ви.
        Аз съм лекар, и съпругата ми също. Друг лекар и постави/преди години/ "страшната" диагноза. Не губихме време, и отстранихме проблема. На хистологичното изследване...ами "рак" излезе! Нарочно избягвам терминологията!
        Не губете време в "търсене на парите на здравната каса", и това, кой какво Ви бил казал! Успех!
        "Make love, not war!"

        Коментар


        • #5
          От: Диагноза рак...или точене на здравната каса?

          Доби, всичко ще е наред
          Мисля, че основното питане и притеснение на Доби е свързано с несъответствието - при прегледите (вкл. и от доцента) и е казано, че образуванията са доброкачествени, а в документацията се сочи лошата дума.
          И сега тя не знае на какво да вярва и какво да очаква - на резултатите от прегледите или на написаното в документа. Едното от вероятните (и благоприятни за Доби) обяснения е, че диагнозата е за пред НЗОК, а при нея всичко ще е наред. Та ако някой от тук четящите разбира нещо от заплащането по различните клинични пътеки злокачествено/доброкачествено - нека да обясни на жената. И има ли случаи на "презастраховане"?
          Тя ще си предприеме своевременно необходимите стъпки. Убедена съм.
          Впечатлението ми е, че Доби е боец
          Suzuki Jimny, 1.3, 2009

          Коментар


          • #6
            От: Диагноза рак...или точене на здравната каса?

            Първоначално публикуван от Доби Преглед на мнение
            диагнозата която ми е писана е рак
            За сериозните неща се ходи на трима лекари за диагноза и на трима - за лечение. И това - ако човек не научи за страданието поне толкова, че да се съгласи с една от тезите. Тогава може и само на двама лекари. Я напиши тука точната думичка, защото "рак" наистина няма, освен във водоемите.

            Здравната каса не я плачи - престъпление е първо съществуването и, после пълненето и, чак накрая - източването. Там борбата трябва да я почнеш без диагноза.

            Коментар


            • #7
              От: Диагноза рак...или точене на здравната каса?

              В случая "презастраховане" няма и не може да има. Това е единственото правилно решение и най-вече най-добро за нея. Излишните успокоявания могат да изиграят лоша шега. Точна разценка по здравна каса не знам, едва ли обаче има някаква разлика, оперативните процедури са абсолютно едни и същи. Само хистологията може да каже дали е необходимо нещо друго, но това е друга пътека и няма общо с диагнозата.
              Последно редактирано от Венцислав Петров; 31-05-12, 18:19.
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                От: Диагноза рак...или точене на здравната каса?

                Няма излишни успокоявания.
                Доби пита на какво може да се дължи разликата в устната и писмената диагози. Ако някой знае - да отговори.
                Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                Коментар


                • #9
                  От: Диагноза рак...или точене на здравната каса?

                  Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                  Няма излишни успокоявания.
                  Доби пита на какво може да се дължи разликата в устната и писмената диагози. Ако някой знае - да отговори.
                  На какво може, ами пътеката за едното е на една "цена", а на дугото на друга........Ха познайте на кое е по-високата....
                  Нямаше да се случва това, ако не бяха мизерните заплати...... Нали знаете.... Зор кара хората.......
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • #10
                    От: Диагноза рак...или точене на здравната каса?

                    Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                    На какво може, ами пътеката за едното е на една "цена", а на дугото на друга...
                    Остава да кажеш, че И от футбол разбираш...

                    Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                    Доби пита на какво може да се дължи разликата в устната и писмената диагози. Ако някой знае - да отговори.
                    Вероятен опит за ,,съхраняване" психиката на пострадалия? Аз лично не го практикувам.

                    Според мен:

                    Очаквайте лошото за да бъдете САМО позитивно изненадани.

                    Идеята за презастраховане не е лишена от смисъл.
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • #11
                      От: Диагноза рак...или точене на здравната каса?

                      Доби, най-напред- КУРАЖ!
                      Не мога да се сдържа да не пиша, защото само мога да си представя колко притеснена, и дори, уплашена си.
                      Струва ми се обаче, че не бива прибързано да се тревожиш. И другите са го написали- за да има диагноза, трябват сериозни изследвания.
                      Другото, което си мисля, е, че написаното от лекаря на бележката в крайна сметка не е грешно- образуванията са доброкачествени или злокачествени, но са си образувания със съответните медицински наименования, които им слагат. Това е важно, за да може случаят ти да се придвижи напред по съответните пътеки или там каквото е.
                      Ела в София. Ако нямаш контретна идея къде и при кого, въпрос на няколко телефона е да се намери лекар, при когото ще се чувстваш спокойна да отидеш.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Диагноза рак...или точене на здравната каса?

                        Има нещо много сбъркано и порочно в цялата ни (Здравна система)

                        Не може на пациента да се гледа като на клиент.

                        Не може да се гони печалба от страданията на хората .Печалба на всяка цена се гони в доста професии но защо лекарската да е от тях.Болните са постоянна величина и за да увеличиш печалбите какво правиш или изкарваш здравия болен или болния по боленНе е право .Как да бъде не знам ама и това не е истината.

                        Емануилис не искам да те засегна но ти ми кажи възможно ли е на здрав човек да му кажат че е получил инфаркт и да го лекуват щото имам такива подозрения

                        На добрите доктори(като тези в Пирогов които ме направиха пак човек след счупена на три парчета бедрена кост евалла и без да дам и една стотинка щото нямах)и сто хиляди лева да им даде държавата заплата на месец евалла нека им даде но Държавата да даде не сиромахът да си продаде къщата та да си плаща операции.

                        А сега системата е нямаш ли пари легай и умирай.Не е правилно да оставиш страдащия да умира щото не му стигат 200 лева ай сиктир......
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • #13
                          От: Диагноза рак...или точене на здравната каса?

                          Сравнително често и всички пари на света не са достатъчни за променят хода на събитията.
                          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                          LZ1EMS

                          Коментар


                          • #14
                            От: Диагноза рак...или точене на здравната каса?

                            Разбира се че в началото дори не мислех за подобно нещо като "източване на касата" ,след това си припомних гримасата която направи сестрата когато ме разпитваше имам ли придружаващи заболявания и аз изброих няколко диагнози, които май не и харесаха.(сред тях няма "рак")
                            Но след последващата втора консултация със друг хирург, който потвърди диагнозата на ренгелолозите започнах да се замислям. и на двамата хирурзи обясних че на същото място преди година съм претърпяла травма със кръвонасядане, която дълго и трудно се разсея, седмица преди появата на бучките също се ударих на същото място. Личната ми лекарка също беше учудена от номера на диагнозата която трябва да впише като основание за приемането ми в болницата. Учуди се защо не ми е предложена биопсия ако има съмнение за злокачествено образование. В моя случай без биопсия като основание се вписвала диагноза за находка с неустановен характер.
                            Та моля ви скъпи медици нямам ни най малко намерение да ви накърнявам достойството или да бъда неблагодарна към вашето съсловие.....напротив който ме познава знае колко ценя вашата компетентност и знания.
                            Та не жаля касата...въпреки че се пълни от моите и ваши данъци, няма да броя допълнителните доходи на медиците. Но не мога и не искам да приема че който и да е, е готов да ме нареже, да ми причини болка,дълго и трудно възтановяване, да ме подложи на допълнителен стрес и мъки, въпреки че съм предупредила че, миналата година съм претърпяла четири интервенции със упойка, а последната доста тежка и едва отцелях поради придружаващо заболяване. Това за мен не е хуманизъм. До тук съм пръснала само за иследвания и прегледи над 400лв. не е въпроса в средствата а в човечноста.
                            Последно редактирано от Доби; 31-05-12, 21:53.
                            Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Диагноза рак...или точене на здравната каса?

                              Доби, не се товари с излишни емоции и разсъждения, къде какво и как. Концентрирай се върху проблема и се постарай да го решиш спокойно и с позитивно отношение към тези, които могат да ти помогнат. Биопсията при някои тумори е опасна манипулация, не е толкова просто.
                              Търси лекари, на който може да имаш доверие, тук във форума има такива. Стискаме палци и не губи време!
                              Show must go on!
                              LZ1VES

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X