Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За махмурлука, алкохолното опиянение, натравяне и детоксикация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За махмурлука, алкохолното опиянение, натравяне и детоксикация

    Желая да се получи сериозна и полезна тема за мнозина.Как действа алкохола? Фази на действие на алкохола. Различия на действие при различните хора. Метилов алкохол. Действие?Детоксикация, медикаменти и "народна медицина".Има ли "ВЪЛШЕБНО" хапче /антипохмелин/?Има ли трайни последствия върху здравето?

    Тези и много допълнителни въпроси ми изникнаха в главата след като гледах реклама на препарат, който намалявал с до 30% действието на изпития алкохол.

    П. П. С молба за корекция на грешката в заглавието.
    Последно редактирано от s_s1; 09-01-12, 15:32. Причина: за рекламата
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    От: За махмурлука, алкохолното опиянетие, натравяне и детоксикация

    От личен опит - махмурлука (ако не е причинен от кофти алкохол) си е чиста дехидратация. Така че приемайте МНОГО вода - преди, по време и след приема на спиртни напитки. При мен поне работи.

    Коментар


    • #3
      От: За махмурлука, алкохолното опиянетие, натравяне и детоксикация

      На кои хора, щото дори в рамките на бялата раса има драстични различи при семити и несемити
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: За махмурлука, алкохолното опиянетие, натравяне и детоксикация

        Забранявам на Стефан да пише по темата.

        След тази крайно необходима превантивна мярка, ще разкажа каквото зная за метиловия алкохол:

        Действието на самия метилов алкохол е много сходно на това на етиловия. Проблемите започват, когато сработи механизмът, с който организмът се отърва от етиловия алкохол. Етиловия алкохол се окислява до ацеталдехид (той има характерната миризма, която много хора свързват с махмурлука, на български не знам как е, но на руски е перегар), после до оцетна киселина. Оцетната киселина се включва в нормалния кръговрат на веществата в организма, тъй като не представлява нещо необичайно в човешкото хранене. Ензимът, който се занимава с етиловия алкохол, не е много избирателен и като му попадне метилов алкохол, той се опитва да го преработи по същия начин. Резултатите от това обаче са различни - получава се първо формалдехид (силен денатуриращ агент, пресичащ белтъците), а после мравчена киселина. За мравчената киселина организмът няма готово решение, но тя е по-малката беля. Формалдехидът обаче е особено токсичен за нервната тъкан, а колкото и неприятно да е това, първо пострадват зрителните нерви. Смъртоносната доза чист метилов алкохол за различните хора е между 20 и 50 грама, но човек рядко поема чист метилов алкохол. Противоотрова на метиловия алкохол, колкото и странно да е, е етиловият и когато са в смес, обикновено голяма беля не става. Механизмът на това нещо е, че двата алкохола се конкурират за "вниманието" на ензима и ако той е зает повече с етиловия, метиловият може да успее да се изпари през белите дробове и да се отдели през бъбреците. От това пък следва, че тренираните пиячи (които бързо разграждат алкохола) са по-уязвими към метиловия.

        Метиловият алкохол се получава в малки количества като примес на етиловия при ферментация и дестилация на растителни материали. От този източник смъртоносна доза трудно се събира, но мощно главоболие и други признаци на отравяне може да докара. Истинският проблем е промишленият спирт с нефто-газов произход. Там метилов и етилов се получават заедно в съизмерими количества и за да се използва етиловият за питейни цели, трябва много добре да се очисти. Освен това, на вкус и миризма двата алкохола не са отличими, поради което при домашно приготвяне на напитки и гаражно приготвяне на ментета, се случва да се използва чист метилов алкохол. Резултатът от пиенето на такова нещо е много неприятен и често - окончателен (ослепяване или смърт).

        Коментар


        • #5
          От: За махмурлука, алкохолното опиянение, натравяне и детоксикация

          Имам много добри впечатления от "Антипохмелин"-а! Работи като заповедта на Исус: - Лазаре, стани и ходи! Направо не е за вярване какъв ефект има?!! Няколко пъти ме е връщал от ония свят... Разпрявят, че бил измислен от КГБ за да не напиват агентите им зад граница, което било голям проблем на времето! Разбира се, всичко това може и да е само градска легенда (не, че на село не пият), но лично аз не съм употребявал по-добро средство против махмурлук! Буквално след 5-10 минути си като чисто нов - все едно не си пил... Определено руснаците разбират от тая работа!

          Коментар


          • #6
            От: За махмурлука, алкохолното опиянение, натравяне и детоксикация

            Ще понапиша малко от собствен опит: Изпивал съм максимум 500 мл коняк плиска в разстояние на 5 часа. Към 23 часа си тръгнах. Разсъдака ми беше "трезв" и адекватен. Само малко ми беше трудно да пазя равновесие. Концентрирах се и тръгнах по бордюра на тротоара. Получи се. Като се прибрах в къщи извадих някаква стара тетрадка и реших успешно квадратно уравнение. Испокоен си легнах, но тогава дойде първият съществен проблем- виеше ми се свят и "потъвах". Светнах лампата и и започнах да чета книга, докато ми се изясни. Сутринта обаче забелязах, че още дъха ми беше конячен. Тогава бях на 20 г.
            Сега съм изпивал максимално по около 250-300 мл. домашна ракия и после за капак 2 бири, или 2-3 чаши домашно вино. Ставам, отивам на работа, всичко е ОК, но към 11ч. започвам да ставам леко неадекватен, с трудна концентрация, леко несигурни движения и лек главобол. Пия вода, сокове, айрян и хапвам нещо сладко.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              От: За махмурлука, алкохолното опиянение, натравяне и детоксикация

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              ... Като се прибрах в къщи извадих някаква стара тетрадка и реших успешно квадратно уравнение....
              Верно е, че алохола помрачава съзнанието - никога не бих се сетил след запиване да решавам квадратно уравнение - в 5 сабахлента...

              Коментар


              • #8
                От: За махмурлука, алкохолното опиянение, натравяне и детоксикация

                Остани си само на ракията и няма да имаш проблеми

                Коментар


                • #9
                  От: За махмурлука, алкохолното опиянение, натравяне и детоксикация

                  Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                  Остани си само на ракията и няма да имаш проблеми
                  За това ми е другия въпрос: Какво става в организма, като се смесват различни видове алкохолни напитки?
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    От: За махмурлука, алкохолното опиянение, натравяне и детоксикация

                    След напиване, но преди лягане: 3 лъжици мед или 1 захар, по 1 аспирин и 1 аналгин, с мно-ооо-го вода.
                    пп. В древността срещу натравяне след препиване са цедели в устата на умиращия сок от пресни конски лайна. Като дете си мислех, че това е действало на пострадалия като електрошок . Преди няколко години четох, че химиците са открили в тази течност вещество, което бързо разгражда алкохола.
                    Последно редактирано от trapper; 10-01-12, 10:32.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #11
                      От: За махмурлука, алкохолното опиянение, натравяне и детоксикация

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      Ще понапиша малко от собствен опит: Изпивал съм максимум 500 мл коняк плиска в разстояние на 5 часа. Към 23 часа си тръгнах. Разсъдака ми беше "трезв" и адекватен. Само малко ми беше трудно да пазя равновесие. Концентрирах се и тръгнах по бордюра на тротоара. Получи се. Като се прибрах в къщи извадих някаква стара тетрадка и реших успешно квадратно уравнение. Испокоен си легнах, но тогава дойде първият съществен проблем- виеше ми се свят и "потъвах". Светнах лампата и и започнах да чета книга, докато ми се изясни. Сутринта обаче забелязах, че още дъха ми беше конячен. Тогава бях на 20 г.
                      Сега съм изпивал максимално по около 250-300 мл. домашна ракия и после за капак 2 бири, или 2-3 чаши домашно вино. Ставам, отивам на работа, всичко е ОК, но към 11ч. започвам да ставам леко неадекватен, с трудна концентрация, леко несигурни движения и лек главобол. Пия вода, сокове, айрян и хапвам нещо сладко.
                      Така като чета, оставам с впечатлението, че принципни положения около махмурлука и преодоляването му няма да са ти особено от полза. Ти като че ли си имаш конкретен проблем - нещо в метаболизма. Написаното звучи като много бавно да усвояваш (и преработваш) алкохола. Казано по-народно: Бавно те хваща - бавно те пуска.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #12
                        От: За махмурлука, алкохолното опиянение, натравяне и детоксикация

                        За сериозен махмурлук - зелева чорба.. Корема започва да крещи, че иска тоалетна .. Изхвърлят се токсините, един душ и си патрон..
                        Ако е събота или неделя - отиваш на кръчма, една гореща шкембе чорба с чесън, оцет, лют пипер, черен пипер и да не забравя най-важното - 1 студена бира.. Отиваш си вкъщи лягаш и като се наспиш си чисто нов..

                        Коментар


                        • #13
                          От: За махмурлука, алкохолното опиянение, натравяне и детоксикация

                          2 спанета и 2 ср*нета.
                          When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                          Коментар


                          • #14
                            От: За махмурлука, алкохолното опиянение, натравяне и детоксикация

                            Много рядко имам махмурлук защото твърд алк. консумирам 50,100гр само по празници,но преди алкохолна консумация дори в минимално количество си забърквам сурови яйца със захар и всичко е точ.
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #15
                              От: За махмурлука, алкохолното опиянение, натравяне и детоксикация

                              Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                              2 спанета и 2 ср*нета.
                              Хм, правилото на трите "С" е актуално, откато е измислена ракията -

                              С
                              пане
                              Сране
                              Супа

                              или бирата, която е измислена на другата сутрин, след измислянето на ракията...

                              Наздраве, де..

                              горенаписаното помага за heavy fuel в количества над 500 ml/h, в зависимост от професионалността на пияча.
                              Последно редактирано от Veni1; 10-06-12, 19:54.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X