Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави ракия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави ракия?

    Брата събрал,та трябва да заложа материала.
    Ако знаеш,казвай...
    Нищо не мога,и нищо не знам...

    Коментар


    • От: Как се прави ракия?

      Първоначално публикуван от Димитър Колев Преглед на мнение
      Брата събрал,та трябва да заложа материала.
      Ако знаеш,казвай...
      Не знам бе Митре , аз само от грозде съм правил
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • От: Как се прави ракия?

        Здр. на всички, доиде ред и аз да пиша за първи път в тази тема. Та значи купих си аз снощи за първи път 270 кг. грозде мерло и ми го смачкаха с една машинка която маха чепките и оставя само зрънцата. Та в задачата се пита колко захар да сложа на този матерял, като казвам че не искам да вадя вино а само ракия.
        Измерих захарноста няколко пъти 25-26 захарност.
        И така 270кг. матерял на 25-26 захарност колко захар да сложа.

        Коментар


        • От: Как се прави ракия?

          Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
          И така 270кг. матерял на 25-26 захарност колко захар да сложа.



          Сложи вода!

          Коментар


          • От: Как се прави ракия?

            Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
            Здр. на всички, доиде ред и аз да пиша за първи път в тази тема. Та значи купих си аз снощи за първи път 270 кг. грозде мерло и ми го смачкаха с една машинка която маха чепките и оставя само зрънцата. Та в задачата се пита колко захар да сложа на този матерял, като казвам че не искам да вадя вино а само ракия.
            Измерих захарноста няколко пъти 25-26 захарност.
            И така 270кг. матерял на 25-26 захарност колко захар да сложа.
            Измери с читав уред захарността. За такова грозде е много рано още да даде такава захарност. Ако е все пак толкова - последвай долния съвет и го направи къмто 24.
            Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
            [/B]Сложи вода!

            Коментар


            • От: Как се прави ракия?

              Зависи къде е расло грозГето. Има места в България където по това време е с максимална захарност и съответно се бере.

              Коментар


              • От: Как се прави ракия?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Зависи къде е расло грозГето. Има места в България където по това време е с максимална захарност и съответно се бере.
                Това за мерло и за първата третина на септември, нали?

                Коментар


                • От: Как се прави ракия?

                  Сложих 22 кг. захар с 66 литра вода.

                  Коментар


                  • От: Как се прави ракия?

                    Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                    Сложих 22 кг. захар с 66 литра вода.
                    А защо? При такава захарност? Ти си направил сироп, поне 30 градуса.
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • От: Как се прави ракия?

                      Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                      Сложих 22 кг. захар с 66 литра вода.

                      Мдаааа ...,кога сложи захарта - когато беше 25-26% или след това?!

                      Коментар


                      • От: Как се прави ракия?

                        И кога според теб ще ''преври''тази смес ако захаромера ти е точен?
                        Yamaha Yz450F
                        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                        Всичко с ''рошави''гуми!

                        Коментар


                        • От: Как се прави ракия?

                          Това се казва лакомия.

                          Ама нищо де, то така се учи човек, хората може да ги пресилиш да работят по 16 часа, и ще работят(щото сме будали), но дрождите са свободолюбиви и работят колкото си искат.
                          При това високото съдържание на алкохол не им понася. Не им понася до такава степен, че направо измират като концентрацията стигне дадения процент. Биолозите и технолозите да кажат колко е, на мен ми се върти нещо като 10-на процента.

                          Останалата захар след измирането на дрождите е данък "лакомия".
                          И то се оправя, ама човека не чува като му се вика да слага вода, а не захар...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: Как се прави ракия?

                            На 30% захар почти няма микроорганизъм който да не умре от жажда. Такъв "материал" може с месеци да седи и нищо няма да му стане. Само отгоре ще хване тънка коричка плесен.

                            Коментар


                            • От: Как се прави ракия?

                              При захарност над 24% (преди добавянето на захар) съм чувал, че гроздето се ползува за шампанизирани вина. Винпромите го изкупуваха на малко по- други цени от нормалните за сорта. Наистина е малко съмнително да набереш такова грозде по това време...
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • От: Как се прави ракия?

                                Бе аз съм купувал грозде(пино ноар) със захарност 29%. Това според домашния ареометър. Не знам колко е верен, но да е градус-два, в противен случай трябва да го продават не като уред за измерване, а просто като шарена стъклена тръбичка.
                                Та е напълно възможно и това грозде да е било с 24 %, нищо, че е средата на Септември. Лятото беше сухо, а това води до висока захарност на гроздето.
                                Естествено сложих вода до достигане на 23%, и имах добро вино. Последното вино което си правих всъщност, От тогава насам(три години) моето вино нит вкисва, нито е непревряло, винаги е прясно наточено, и всяка година ми се получава.
                                Е, малко по-скъпо ми излиза от домашно направеното(вземам го по 2,80 литъра), но пък спестените труд и нерви струват повече.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X