Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави ракия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави ракия?

    Миналата седмица сварих муската. С добавка от сакатлъшка ракия ( мускат от миналата година) изкарах 72 литра на 63 градуса.
    Днес си взех 3 вида чипс, черничев, акациев и черешов, средно изпечени. Отделно заредих 10 литрово поизтощено дъбово буренце. Приготвил съм си и обработени трески от черница.
    Та с чипса ще си направя експеримент с по 1 литър , да видя кой резултат ще ми допадне.
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • От: Как се прави ракия?

      Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
      Миналата седмица сварих муската. С добавка от сакатлъшка ракия ( мускат от миналата година) изкарах 72 литра на 63 градуса.
      Днес си взех 3 вида чипс, черничев, акациев и черешов, средно изпечени. Отделно заредих 10 литрово поизтощено дъбово буренце. Приготвил съм си и обработени трески от черница.
      Та с чипса ще си направя експеримент с по 1 литър , да видя кой резултат ще ми допадне.


      Да споделиш резултата... Откъде намери тези чипсове?

      Коментар


      • От: Как се прави ракия?

        Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
        Да споделиш резултата... Откъде намери тези чипсове?
        Задължително.

        Чипсовете ги поръчах от тук :
        https://zavinoto.com/%D0%B4%D0%BE%D0...BA%D0%B8%D1%8F
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • От: Как се прави ракия?

          Мерси за бързия отговор!

          Коментар


          • От: Как се прави ракия?

            Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
            Миналата седмица сварих муската. С добавка от сакатлъшка ракия ( мускат от миналата година) изкарах 72 литра на 63 градуса.
            Днес си взех 3 вида чипс, черничев, акациев и черешов, средно изпечени. Отделно заредих 10 литрово поизтощено дъбово буренце. Приготвил съм си и обработени трески от черница.
            Та с чипса ще си направя експеримент с по 1 литър , да видя кой резултат ще ми допадне.
            Доста си изкарал от колко литра джибре? Аз този път не сложих нищо за преварка.... не че нямах, но викам да не прецакам случайно купешката рикия. Другата седмица като сваря втората ракия ще набутам всичко дето имам за преварка.
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • От: Как се прави ракия?

              Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
              Доста си изкарал от колко литра джибре? Аз този път не сложих нищо за преварка.... не че нямах, но викам да не прецакам случайно купешката рикия. Другата седмица като сваря втората ракия ще набутам всичко дето имам за преварка.
              Около 170 кг грозде , 15 кг захар и 50 л ракия на 55 градуса.
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • От: Как се прави ракия?

                Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                Около 170 кг грозде , 15 кг захар и 50 л ракия на 55 градуса.

                Малко наизуст, ма... 10 литра от захар, 45 от друга ракия, останалите само са мускатова.

                Аз мускатовата я ценя най-много и не си позволявам такива добавки. Само захар за успешна ферментация ако се налага пък колкото излезе.

                Коментар


                • От: Как се прави ракия?

                  Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                  Около 170 кг грозде , 15 кг захар и 50 л ракия на 55 градуса.
                  Аз искарах 35 кила и събрах още 5л патоки от 150 кила грозде (без чепките) и 15 кг захар. Патоки-то сега ще го преваря с тази ракия която правя с мед и гроздето от виното и от асмата.
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • От: Как се прави ракия?

                    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                    Малко наизуст, ма... 10 литра от захар, 45 от друга ракия, останалите само са мускатова.

                    Аз мускатовата я ценя най-много и не си позволявам такива добавки. Само захар за успешна ферментация ако се налага пък колкото излезе.
                    Ракията която добавих ( 50-то литра ) беше мускатова от миналата година ( от 400 кг мускат отонел ) , с много силен аромат ( все едно парфюм ) .
                    Просто казанджията направи гаф накрая и вкара патоки в нея .
                    Та ракията която изкарах сега , смятам че си е само мускатова .
                    Аромат и вкус има и то силен . А все пак още е прясна.
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • От: Как се прави ракия?

                      Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                      Ракията която добавих ( 50-то литра ) беше мускатова от миналата година ( от 400 кг мускат отонел ) , с много силен аромат ( все едно парфюм ) .
                      Просто казанджията направи гаф накрая и вкара патоки в нея .
                      Та ракията която изкарах сега , смятам че си е само мускатова .
                      Аромат и вкус има и то силен . А все пак още е прясна.
                      Тишо, ще правиш ли вино тази година? Гледам справяш се с рикията, ама миналата година пита за винце. Стягаш ли се за зимата?
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:winter-is-coming.jpg
Прегледи:1
Размер:45.8 КБ
ID:5822154
                      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                      Ford Fiesta 1.4 Tdci

                      Коментар


                      • От: Как се прави ракия?

                        Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                        Тишо, ще правиш ли вино тази година? Гледам справяш се с рикията, ама миналата година пита за винце. Стягаш ли се за зимата?
                        [ATTACH=CONFIG]997705[/ATTACH]
                        С ракията се справям Калояне , но там нещата са по-лесни.
                        Вино никога не съм пробвал да правя. Не знам какво ще се получи. Другото нещо е , че все пак изпивам за цялата зима 10-15 л вино и не знам дали си струва да се занимавам.
                        Но ми е мерак да пробвам някоя година.
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • От: Как се прави ракия?

                          Изпиваш 10-15л само защото в мазата нямаш 100-150 кила буре. Ако седи и чака там ще слизаш всяка вечер с каната....
                          Бтв червеното вино не е върла философия. Иска си все пак внимание към детайла ,спазване на някои процедури, качествен материал и подходящ съд и място за превиране и съхранение, ама муската щом си направил значи имаш къде.
                          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                          Ford Fiesta 1.4 Tdci

                          Коментар


                          • От: Как се прави ракия?

                            Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                            С ракията се справям Калояне , но там нещата са по-лесни.
                            Вино никога не съм пробвал да правя. Не знам какво ще се получи. Другото нещо е , че все пак изпивам за цялата зима 10-15 л вино и не знам дали си струва да се занимавам.
                            Но ми е мерак да пробвам някоя година.
                            Няма да се плашиш.
                            Класическата рецепта е, залагаш гроздето, като ферментира оточваш за вино, в останалото добавяш вода захар и чакаш отново да ферментира за ракия. А виното ако не ти хареса добавяш захар и отново за ракия.
                            "Майсторите" по пазарите, от едно грозде правят три вина и четири ракии, на бащ майсторите могат и без грозде

                            Коментар


                            • От: Как се прави ракия?

                              И с алкохолите е, като с автомобилите-можеш да се придвижиш донякъде, а можеш и да се състезаваш, съответно-можеш да получиш алкохолни градуси, а може и да сътвориш изкуство...

                              Коментар


                              • От: Как се прави ракия?

                                Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                                А виното ако не ти хареса добавяш захар и отново за ракия.
                                Това пък защо? На станало, ферментирало, вино защо му е захар, че да го вариш на ракия?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X