Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави ракия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави ракия?

    Аз четох, четох... пак не разбрах как се прави ракия.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • От: Как се прави ракия?

      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      Аз четох, четох... пак не разбрах как се прави ракия.
      Накратко, трябват ти спирт, есенции и акциз, правиш си първото, второто или първите две, третото се купувало, имало тънкости ама в темата напоследък само правно-надзорно-финансова информация се сподля ... :-)
      LR Disco II, Td5

      Коментар


      • От: Как се прави ракия?

        Даве, да му се невиди. Последните 5 страници само някакви административни дейности и акцизни облагания. Явно гербаджиите и Цвъ. Цвъ. се докопаха и до тук . Няма да кажете някоя харна приказка за блага ракийка, ами акцизи само. Моята пък я гледам вече придобила цвят, сръбнах трийсе грама за проба - пууу, дип арна! Само суджуци и рибица иска. Наздраве!
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • От: Как се прави ракия?

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          Аз четох, четох... пак не разбрах как се прави ракия.

          След 62 страници изписано как се прави ракия ..., щях да се науча да шия ...балтон...

          Коментар


          • От: Как се прави ракия?

            Аз последната сливова рикия нещо я прецаках, може и да е от казана , де. Една от кофите стана мътна, а течеше 42 градуса ракия и точно мислех дая спирам и дапочна да събирам паток-а. Отделих си шишето и го оставих на слънце няколко дни. Малко се избистри, но не колкото другата. Снощи сложих да аерирам, за да се проветри по-бързо с бълбукаторче за аквариум. След няколко часа забелязах избистряне, и нещо зелено ,което се отделя около гърлото. Предполагам е някаква шлака от казана, на другото шише нямам такава.
            ПП това зеленото го имаше и върху памука.
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • От: Как се прави ракия?

              Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
              Аз последната сливова рикия нещо я прецаках, може и да е от казана , де. Една от кофите стана мътна, а течеше 42 градуса ракия и точно мислех дая спирам и дапочна да събирам паток-а. Отделих си шишето и го оставих на слънце няколко дни. Малко се избистри, но не колкото другата. Снощи сложих да аерирам, за да се проветри по-бързо с бълбукаторче за аквариум. След няколко часа забелязах избистряне, и нещо зелено ,което се отделя около гърлото. Предполагам е някаква шлака от казана, на другото шише нямам такава.
              ПП това зеленото го имаше и върху памука.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-04-b46f24210e44514a855b0201c45157c69fd562dbddcde2fbb3680a9c4747462f_2a44003f.jpg
Прегледи:2
Размер:154.7 КБ
ID:5799743
              Вече е избистрена и това е отлагането горе.
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • От: Как се прави ракия?

                Тоо, в туй шише - на син камък прилича? Казаня май не е много у ред... ил казанджията.

                Коментар


                • От: Как се прави ракия?

                  На мен ми прилича на меден окис. Факт е ,че на друг казан тъста вари другата част от материала и при него не се получи такова помътняване. А той дори не беше сложил памук а само някаква марля.
                  Бълбукатора свърши добра работа.
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • От: Как се прави ракия?

                    Окиса е черен, това си е синьо , странно е . Да не си слагал серниста киселина , ацетатите и винената киселина също дават синя утайка.
                    Много важно е да си измиеш хубаво казана . когато материала е лош , аз слагам сода, има хора където отричат содата , но на лош материал си трябва, или поне не вреди. Не ми се е случвало, но гледах препоръчват да се обезцвети с бентнонит и после преварка с хубав ароматен материал.

                    Коментар


                    • От: Как се прави ракия?

                      Казана не е мой, и не пипам нищо по него освен огъня и да заредя джибрите, колонен е и на водна възглавница. Самите джибри са само сливи(150 кг) + 12.5кг загар и около 35л вода. Варих на 24-я ден, сложих 15 пакетчета сода непосредствено преди да затворим казана.
                      Бтв, медта защо позеленява ан е почернява, когато се окислява?
                      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                      Ford Fiesta 1.4 Tdci

                      Коментар


                      • От: Как се прави ракия?

                        Щото прави патина. В зависимост от кислорода и условията може да е различен цвят, най - често зелена. Щом е колона , може да не е бил почистен хубаво. Моят гледам, че по стените към капака, има някаква тъмно кафява патина или нещо подобно. Много тъничка. Преди изваряване винаги мия казана с вода, до сега мътна или цветна ракия, не е текла.
                        Ако е машина, нека бъде немска!
                        XJR 1200
                        ETZ 150
                        Kawasaki Ninja ZX10R

                        Коментар


                        • От: Как се прави ракия?

                          А казанджията идва и ми вика, смесила се е със слабата ракия,в същото време тече 42 градуса ракия, и аз спирам и почвам да отделям паток. Как ме хвана яд не е истина. Сега с бълбукаторчето за нула време се отдели патината и ракията се избистри като силната, но вече ще имам обеца на ухото.
                          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                          Ford Fiesta 1.4 Tdci

                          Коментар


                          • От: Как се прави ракия?

                            По - скоро са си някакви окиси от самия казан. Винаги съм събирал патоки и никога не са отделяли такива мръсотии.
                            Ако е машина, нека бъде немска!
                            XJR 1200
                            ETZ 150
                            Kawasaki Ninja ZX10R

                            Коментар


                            • От: Как се прави ракия?

                              При мен за пръв път се случва и то на силната средната фракция. Слабата под 38 градуса винаги е била малко по-мътна,но като постои се избистря. това обаче на казана на братовчед ми, а той го чисти старателно след всяко варене.
                              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                              Ford Fiesta 1.4 Tdci

                              Коментар


                              • От: Как се прави ракия?

                                Утре сварявам Муската и освобождавам съдовете.
                                И отдавна ми е мерак да направя дюлева ракия, та в понеделник съм за дюли.
                                Мисля да заложа 2 бидона по 120л следния материал на бидон:
                                60 кг смлени дюли
                                12кг захар
                                36 л вода.

                                Дали ще се събере всичко в бидона или да намаля примерно дюлите на 50 кг?
                                Времето още е топло та мисля да опитам без дрожди за трудна ферментация, добра идея ли е или да не рискувам?
                                Който търси , намира !
                                Човекът е човек, когато е на път !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X