Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави ракия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави ракия?

    Не е задължително да се слага захар.На пазара има Декстроза има и Фруктоза......Цената на декстрозата е малко под 2 лв.

    Коментар


    • От: Как се прави ракия?

      Първоначално публикуван от Боян Богданов Преглед на мнение
      Не е задължително да се слага захар.На пазара има Декстроза има и Фруктоза......Цената на декстрозата е малко под 2 лв.

      От къде могат да се купят фруктоза или декстроза?

      Коментар


      • От: Как се прави ракия?

        На мен декстрозата ми я носят от Варна от някакъв склад,но се произвежда в Разград.Търсете по складове продаващи суровини за хранително вкусова промишленост.
        Последно редактирано от biboqn; 28-10-11, 09:24. Причина: добавяне

        Коментар


        • От: Как се прави ракия?

          В тази тема виждам, че се търси количество, не качество.
          Не е моята тема.
          Успех!
          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

          Коментар


          • От: Как се прави ракия?

            Неееее само качество,и единствено качество!Правя мускатова само от озърнено грозде,без нито един грам захар.След това една година в дъбово буре.Себестойноста и е около 6 лв. литъра.

            Коментар


            • От: Как се прави ракия?

              Да подкрепя доктора за процентите.
              И аз няколко пъти се подлъгвах по простото смятане, но като се замислих-не е точно така.
              Пример:
              Наливам вода и захар в джибрите за ракия. Сметнал съм колко вода, и колко захар, но като напълня кофата с 8 литра вода, и добавя 2 кг захар(грубо)-нямам 8 литра захарен разтвор с концентрация съоветстваща на сложената захар, а 10 литра. Захарта вдига литрите на общия разтвор. А тя си е все толкова като сладост.

              За фруктозата питайте Младен Стоянов. Той работи в Амилум-предприятието което беше приватизирано първо в нашата държава след 1989 г. Предишното му име беше "Царевични продукти". Та именно там правят течна захар(много е по-сладка от разни захарни сиропи), а от нея-спирт.
              Това по спомени от доста години. Сега може вече да нямат нищо общо, но все пак който му е интересно-може да пита Младен
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Как се прави ракия?

                Първоначално публикуван от Боян Богданов Преглед на мнение
                Неееее само качество,и единствено качество!Правя мускатова само от озърнено грозде,без нито един грам захар.След това една година в дъбово буре.Себестойноста и е около 6 лв. литъра.
                Защо я правиш от грозде мискетотонел, а и даваш дъбов аромат?
                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                Коментар


                • От: Как се прави ракия?

                  Днес пък,се получи некаква странност.Налях в казана около 160 литра превряла шира.С много малко чепки.Беше на 20 дена.На това количество имаше 21 кг.захар.Тръгна добре-на 60 градуса,но това беше на първата кофа.на втората ми даде 35...Оставихме ракийката на 43,колкото беше в първаята кофа.Другото отиде за преварка.Но не мога да си обясня защо спря отведнъж градуса...

                  Коментар


                  • От: Как се прави ракия?

                    Първоначално публикуван от Мещера
                    Днес пък,се получи некаква странност.Налях в казана около 160 литра превряла шира.С много малко чепки.Беше на 20 дена.На това количество имаше 21 кг.захар.Тръгна добре-на 60 градуса,но това беше на първата кофа.на втората ми даде 35...Оставихме ракийката на 43,колкото беше в първаята кофа.Другото отиде за преварка.Но не мога да си обясня защо спря отведнъж градуса...
                    А колко ти показваше захаромера?
                    Според мен виното не е било превряло и ако не си изхвърлил пращината сложи пак 20 кила захар направи второ вино ама го остави поне 40 дена за да мине и тихата ферментация.
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • От: Как се прави ракия?

                      Снощи реших да пробвам винцето. Боцнах захаромера отгоре показа 0 ; опитах го горчиво. Чакай да наточа малко за вечерята. Напълних едно шише ; второ и пак опитвам - слатко като компот. Пак пробвам със захаромера между 8-10 . Върнах наточеното обратно в бидона и го оставих . Добре че не тръгнах да варя ракия ;че щях да се прецакам като Мещера. След две седмици ще го пробвам пак и тагава ако покаже 0
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • От: Как се прави ракия?

                        Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                        Защо я правиш от грозде мискетотонел, а и даваш дъбов аромат?
                        Придобива мек вкус,но наистина и аз си мисля тази година мускатовата да я сложа в черничево буре. Имам чуството,че и се убива част от аромата от дъба.Може би няма да я държа цяла година,че ще се преоцвети.

                        Коментар


                        • От: Как се прави ракия?

                          Първоначално публикуван от Боян Богданов Преглед на мнение
                          Придобива мек вкус,но наистина и аз си мисля тази година мускатовата да я сложа в черничево буре. Имам чуството,че и се убива част от аромата от дъба.Може би няма да я държа цяла година,че ще се преоцвети.
                          Давам съвет, ако искаш го пробвай!
                          Най добре е да го сложиш в супрен(неръждавейка) съд, лятото, плътно затворен и на слънце, както е силна. Вътре в съда слагаш черничеви пръчки, за цвят. На есен, разреждаш на 43градуса и консумираш неохладена, с лед.
                          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                          Коментар


                          • От: Как се прави ракия?

                            Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                            Давам съвет, ако искаш го пробвай!
                            Най добре е да го сложиш в супрен(неръждавейка) съд, лятото, плътно затворен и на слънце, както е силна. Вътре в съда слагаш черничеви пръчки, за цвят. На есен, разреждаш на 43градуса и консумираш неохладена, с лед.
                            Късно....Вчера я сварих,днес я разредих.Излезе 65 литра 54 градуса.Добавих и 13 литра дестилирана вода и я докарах до 45гр.
                            Каква е идеята за стоене на слънце?Съд от неръждавейка нямам,ама има стъклени дамаджани.В пластмасови туби избягвам да я държа.

                            Коментар


                            • От: Как се прави ракия?

                              отдавна не съм влезъл в този форум по ред причини, но не се сдържам да Ви кажа, как да си оправите лошата ракия. Сложете по 3 обелени клончета с дължина 20 см. от смокиня за вкус и мирис и едно от черница за цвят в дамаджана от 3-5 литра. Стои ракийката месец и после вкус на бургаска мускатова. Това е за лошите ракии, които у нас се викат Шльоховица. Това е от мен !
                              Варих сега крушова ракия и мога да Ви кажа всичките тънкости, ако някой го интересува. Със здраве.
                              Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                              Коментар


                              • От: Как се прави ракия?

                                Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
                                Варих сега крушова ракия и мога да Ви кажа всичките тънкости, ако някой го интересува. Със здраве.
                                Казвай кой бяга от инфо?Не съм правил такава,но съм опитвал супер ароматна е.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X