Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оффроуд Тиган или Барбекю

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

    При мен се ,,мотаят'' 5-6 диска ,53-55 см. , цени символични , дано мод-а не изтрие пак ,,бизнес предложението''...

    Коментар


    • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

      Аз си имам, но за тези които се интересуват можеш да кажеш от каде си, че при "цени символични" може да се окаже транспорта по-скъп от диска

      Коментар


      • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

        Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
        Аз си имам, но за тези които се интересуват можеш да кажеш от каде си, че при "цени символични" може да се окаже транспорта по-скъп от диска
        КН ,10 кг тежат железата...

        Коментар


        • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

          Може ли някой да каже дупката в средата на диска с оксижен или с електрожен се заварява. Питам защото пробвахме с електрожен но диска се напука като стъкло и направо съм съсипан язък за силите изхабени в търсене
          Кавазаки КЛХ 300 04г
          Кавазаки КХ 65 04г
          Опел Астра 94г
          Мерцедес 124 91г

          Коментар


          • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

            Първоначално публикуван от Светльо KLX Преглед на мнение
            Може ли някой да каже дупката в средата на диска с оксижен или с електрожен се заварява. Питам защото пробвахме с електрожен но диска се напука като стъкло и направо съм съсипан язък за силите изхабени в търсене
            С електрожен,с телоподаващо,с оксижен,с аргон с каквото си пожелаеш можеш да завариш стоманен елемент ... как сте го напукали ми е много интересно
            VEREYA MOTORSPORT TEAM

            Коментар


            • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

              Първоначално публикуван от Светльо KLX Преглед на мнение
              Може ли някой да каже дупката в средата на диска с оксижен или с електрожен се заварява. Питам защото пробвахме с електрожен но диска се напука като стъкло и направо съм съсипан язък за силите изхабени в търсене
              И на мен ми е много интересно.Аз ги правя само с електрожен и парче шина колкото отвора.Никакви проблеми.Да не е бил презакаляван тоя диск...

              Коментар


              • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                КН ,10 кг тежат железата...
                Добре де, кажи от къде си
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                  От Кюстендил е (КН)...

                  Коментар


                  • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                    Тъй като идва сезона на пикниците, барбекютата, палатките и друри забавления сред природата е време да вадим таландарите, валандарите, BBQ сачовете от зимните си обиталища. Искам да ви кажа няколко любопитни неща за тях (на който попаднах в интернет).

                    „Говори се, че каубоите много преди да се запознаят с тигана, са използвали за приготвяне на храната си стара дискова брана. Готвенето в параболичните дискове използвани за разбиване (разрохкване) на почвата стига да са почистени, наистина не е по-трудно отколкото да се използва друг вид стоманени съдове за готвене без покритие. И тъй като тези дискове са изработени от стомана с дебелина 5-7мм, те най-вероятно ще продължът да ви служат цял живот.”
                    Или както казва Мещера в една друга (подобна) тема
                    Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
                    .....че си притежател на универсален уред за готвене за...вечни времена.
                    Малко са вечните неща в живота...
                    Discada (Google Изображения) - (както му казват отвът Атлантика) е най-разпространен в северните мексикански и южните американски щати, а иначе го има почти навсякъде (и в русия), като го има в най различни вариации и модификации.
                    В нета има много „традициони” рецепти за Discada предимно мексикански.
                    Има инфо и в Wikipedia.en за Discada

                    Коментар


                    • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                      Първоначално публикуван от Светльо KLX Преглед на мнение
                      Може ли някой да каже дупката в средата на диска с оксижен или с електрожен се заварява. Питам защото пробвахме с електрожен но диска се напука като стъкло и направо съм съсипан язък за силите изхабени в търсене
                      И аз така реших да се направя на "домашен майстор". Подчертавам, че не съм никакъв заварчик, ама имам електрожен.

                      Заварих дупката с обикновен електрожен и рутилови електоди. Цялата заварка се напука. Повторих - пак същата работа. Ядосах се и занесах диска на един Майстор (с главна буква) заварчик. Само като го погледна, каза че тоя диск бил от старите и от някаква много корава стомана. Така ги правели едно време, а сегашните били от друга стомана. Та завари той дупката с инверторен електрожен и базични електроди. Предварително подгря диска с горелка. Но заварката пак имаше пукнатини (макар и не като моите). При следващия опит пробва с аргон и пръчка неръждавейка. Така вече заварката няма пукнатини.

                      Днес изхабих един диск на ъглошлойфа да търкам заварката, че стана дебела. Позачистих ръждата и мисля че стана. Утре ще правя промоция сачкебап на жената, ако не ме изгони вече
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                        Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                        И аз така реших да се направя на "домашен майстор". Подчертавам, че не съм никакъв заварчик, ама имам електрожен.

                        Заварих дупката с обикновен електрожен и рутилови електоди. Цялата заварка се напука. Повторих - пак същата работа. Ядосах се и занесах диска на един Майстор (с главна буква) заварчик. Само като го погледна, каза че тоя диск бил от старите и от някаква много корава стомана. Така ги правели едно време, а сегашните били от друга стомана. Та завари той дупката с инверторен електрожен и базични електроди. Предварително подгря диска с горелка. Но заварката пак имаше пукнатини (макар и не като моите). При следващия опит пробва с аргон и пръчка неръждавейка. Така вече заварката няма пукнатини.

                        Днес изхабих един диск на ъглошлойфа да търкам заварката, че стана дебела. Позачистих ръждата и мисля че стана. Утре ще правя промоция сачкебап на жената, ако не ме изгони вече
                        Пич...
                        я дай насам сача,от каквато ще и стомана да е,щи го заваря!
                        Недей ми говорете такива неща,че стомаха ме боли от смях!
                        С обикновен електрожен,и електроди 2.5 ВЕЖЕН,мога човек да ти направя,само да има кой да му даде Душа...
                        Хвърляш две железа у въздуха,има ли маса,докът са паднали-са заварени!
                        не ти знам майсторите,ама ги турай у задния джоб,приятелю!
                        Има колеги,дето съм им правил сачове,питай...

                        ПП Сериозно,ако искаш прати ми диска,ще го заваря на клип и ще пусна клипа тука брато!
                        Последно редактирано от Мещера; 21-05-11, 20:25.

                        Коментар


                        • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                          Недей да се палиш това може да е долната половина на НЛО
                          Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                          Grand 3.1TD
                          0898 620 306 Стоян

                          Коментар


                          • Смятам,че е по темата и ще бъде много интересно за болшинството от мераклиите на Оффроуд Тиган или Барбекю и се осмелявам да го споделя с вас!Да се надявам,че модераторите ще го одобрят! youtube...
                            Сталик: бараньи ребрышки с луком!

                            Тиган или Барбекю=Казан, Мангал!Браво братушки!
                            Последно редактирано от maxxx; 23-05-11, 06:44.

                            Коментар


                            • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                              Приятели,какво се умълчахте?Търговския нюх ми подсказва, че ако някои от вас съумее да произведе масово този Таландар,Сач,Тиган или на руски Казан, с добро качество и калкулация на продажната цена, могат много парички да се спечелят!Ба си,цели калашници и други пушкала произвеждаме по лиценз на руснаците, та един Казан ли!Нали сме българската нация,нация техническа!Тука където съм,само за 2 години покрай другата стока, пласирах и 50 чушкопекарника.Така че дерзайте!И за наслада още един път...Youtube
                              Сталик: Джиз-быз !

                              Коментар


                              • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                                И колко според теб би била продажната цена на едно такова нещо?
                                Ти кажи пък аз после ще дам калкулация на материали и изработка.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X