Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чугунен сач - откъде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Чугунен сач - откъде?

    Първоначално публикуван от Иван Димитров Преглед на мнение
    Здравейте,

    Този уикенд имах възможността да ползвам такова чудо и сега съм твърдо решен да се сдобия с едно за джипа, да ме следва вярно от лагерен огън към лагерен огън. Някой може ли да ме насочи къде в София има такова?

    Виж и по китайските магазини - търси под кодовото наименование "уок". Преди пет-шест години жената купи чугунен уок с диаметър около петдесет сантиметра, с незалепващо покритие, сервиз в традиционен стил - шест чинии, шест купички и шест порцеланови лъжички и още някакви неща, като комплект за нещо като двайсет и пет лева.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #17
      От: Чугунен сач - откъде?

      Аз лично си взех такова от дискова брана от Мещера мога да кажа само, че се превърна в тотален хит миналата Неделя. 2кг пържоли, 2кг зеленчуци и 2кг бланширани картофи, за 30 мин бяха готови и нищо не остана!

      Коментар


      • #18
        От: Чугунен сач - откъде?

        Първоначално публикуван от Youcatan Преглед на мнение
        Аз лично си взех такова от дискова брана от Мещера мога да кажа само, че се превърна в тотален хит миналата Неделя. 2кг пържоли, 2кг зеленчуци и 2кг бланширани картофи, за 30 мин бяха готови и нищо не остана!
        Колега благодаря.Но няма значение от кого си го взел...Има значение това,че си притежател на универсален уред за готвене за...вечни времена.
        Малко са вечните неща в живота...

        Коментар


        • #19
          От: Чугунен сач - откъде?

          Колеги, аз темата за Таландерите съм я чел няколко пъти и ми е много любима. Това, което мен ме зариби обаче беше точно оребрен малък сач.

          В крайна сметка си взех един такъв за 22лв от магазин на Симеон и нещо, което поразително много прилича на тези от дискова брана от Бриколаж. Сега имам и двете и при първа употреба ще покажа снимков материал и ще споделя приятни преживявания.
          Mitsubishi SpaceGear 2.4

          https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

          Коментар


          • #20
            От: Чугунен сач - откъде?

            бах го..само аз май още не съм се обзавел с диск от брана....време е
            куче или вълк?
            в клетка ,или свободен?
            въпрос на личен избор.
            Вихрен Илиев
            0888249888
            blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
            Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

            Коментар


            • #21
              От: Чугунен сач - откъде?

              Дайте снимки да видим де.

              Коментар


              • #22
                От: Чугунен сач - откъде?

                Ммм чи то почти няма тема без снимки на валандер.
                Потърси малко. Пък и Шумен - Дулово - ей го дей го, ще го видиш на живо.
                То не че Кольо не може да направи .


                Последно редактирано от maystor; 28-04-11, 22:46.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • #23
                  От: Чугунен сач - откъде?

                  Майсторе, това на първата снимка прилича на дискова брана от старите, кованите. Не е еднакво дебело по средата и по периферията. Плавно намалява дебелината от средата към края.
                  Такова търся отдавна.
                  Новите са рязани от дебела ламарина и не е същото.

                  Ако някой има кован диск от стара брана за продаване - купувам. ...може износен и ръждив...
                  Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                  Към модераторите-А изтрийте го сега.
                  Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                  Коментар


                  • #24
                    От: Чугунен сач - откъде?

                    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                    .....Новите са рязани от дебела ламарина и не е същото. ....
                    Тук е обсъждано за дебелината. Може и от ламарина да е, но стига да е работила достатъчно (браната) по предназначение и ще е изтъняла към периферията

                    Коментар


                    • #25
                      От: Чугунен сач - откъде?

                      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                      ...Новите са рязани от дебела ламарина и не е същото...
                      Какво против имаш срещу дебелата ламарина?

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9601.jpg
Прегледи:1
Размер:180.0 КБ
ID:5273657
                      Only after the last tree has been cut down,
                      Only after the last river has been poisoned,
                      Only after the last fish has been caught,
                      Only then will you find that money cannot be eaten.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Чугунен сач - откъде?

                        Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
                        Тук е обсъждано за дебелината. Може и от ламарина да е, но стига да е работила достатъчно (браната) по предназначение и ще е изтъняла към периферията
                        Ходих при едни юнаци които произвеждат нови дискове. Исках да купя някой стар. Старите или са криви като юфка или са станали 30 санта в диаметър. Много искаха да ми продадът нещо но нямат.
                        Дебелата ламарина става, но не е същото. Става и тънка.....колко миди сме изяли на обикновенно тенеке като деца...
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • #27
                          От: Чугунен сач - откъде?

                          Зарежете това желязо на нищо нестават така продуктите както на чугун . Ето някои от наще произведения . Тези специално са на ток но нищо не пречи плочата да се нагрява на газ или огън . Матерял дал господ в Ангел Стоилов и другите складове и на плочи и кръгъл . За електрически сач стигнахме опитно че дебелината не трябва да е повече от 8мм иначе бавно загрява .
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6350.jpg
Прегледи:1
Размер:163.3 КБ
ID:5273799Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6436.jpg
Прегледи:2
Размер:150.0 КБ
ID:5273802Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6439.jpg
Прегледи:3
Размер:173.2 КБ
ID:5273801Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6442.jpg
Прегледи:2
Размер:183.9 КБ
ID:5273803 Тази я ляхме при нас докато още имахме леене почнахме пробите от 12мм и накрая установихме че 8 е най добре .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6015.jpg
Прегледи:1
Размер:139.1 КБ
ID:5273800 В момента в процес на сглобяване са още 5 броя за мен и колегите всичкия наличен чугун на плочи дето го имах отиде
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Чугунен сач - откъде?

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            В Баумакс, май бяха по на далавера. Ф 550 по спомен беше към 22лв.
                            Привет! Днес минах от там и огледах при барбекютата ( както и отвън в "градината" ), но не открих чугунен тиган/сач.
                            Някой ако е виждал скоро там и има желание, нека сподели къде да го търся следващия път ( че на Мосю Бриколаж цената доста солена - почти 95 лв. за чугунения тиган, уок или както там са го кръстили )!
                            Приятна вечер на всички!
                            Казано е:
                            -"Обичай ближния",
                            щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Чугунен сач - откъде?

                              За мен по-добро от валандърчето няма!Откакто едно приятелче домъкна две брани и направихме тиганчетата не съм се спрял.Както каза един колега преди мен , забравих да паля барбекюто.Даже и прибори си измайсторих че отблизо с обикновенни прибори пари малко.Халал му на Вальо за изобретението! Ето убавинята :
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0236.jpg
Прегледи:3
Размер:178.3 КБ
ID:5507631Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0239.jpg
Прегледи:2
Размер:137.5 КБ
ID:5507630Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0240.jpg
Прегледи:2
Размер:147.2 КБ
ID:5507629Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0241.jpg
Прегледи:2
Размер:101.5 КБ
ID:5507628Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0290.jpg
Прегледи:2
Размер:79.2 КБ
ID:5507627
                              Само дето не можеш да го ползуваш и в кухнята в къщи, щото скарата пуши повечко , но пък става по- бързо и колко ракия и винце пие...мани ,мани!
                              Мариновани пикантни свински гърдички-рецептичка:
                              Първо омазахме валандара с сланинка!
                              После си сипахме малко ракийка и започнахме да готвим:
                              1 .5 кг пресни свински гърдички
                              Марината: 1 шише соев сос
                              3-4 скилитки чесън -пресован
                              1 лъжица мед
                              кимион ,черен пипер,босилек(малко), лют пипер на вкус
                              2 лъжици зехтин
                              50гр червено вино кипнато на котлона
                              Без сол!!!!!
                              Гърдичките се накисват в маринатата за 24 ч. и после върху валандарчето.когато се изпекат (алангле) се поливат със сока на 2 лимона и се слага 1 глава печен лук на филийки,захлупват се в йенска купа за 10 мин. да поемат ароматите и ...воала -готови за консумация с ракийка естествено!
                              А втората гозба е : челадинки , лук ,магданоз , 1 скилитка чесън, домат пресен(обелен) , черен пипер, сол , зехтин 2 -3 лъжици . След 5 -6 мин бъркане се слагат 2- 3 яйца и бъркане още 2 мин.Яйцата да са рохки ,не препържени! Е това е второто мезе!
                              Третото беше салата с розови домати
                              Поляхме обилно с хубава ракийка и... те така!
                              Бе най-важното е да има какво да метнеш на скарата и приятели с които да го споделиш!
                              Последно редактирано от pgv64; 04-08-13, 10:36.
                              "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                              Ат.Буров.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Чугунен сач - откъде?

                                Колега, мой познат ми изпрати от Смолян нещото. Там имат производство и магазин.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:027934235.jpg
Прегледи:1
Размер:130.3 КБ
ID:5507657
                                Фирмата - http://www.karlak-bg.com/index.html
                                Струваше под 15 лв. Тежи към 8 кг. Как готви не казвам! Аналогично на Илиенци - 50-60 лв.
                                0885600006 - Чичо Коце

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X