Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оффроуд Тиган или Барбекю

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

    Аз си направих 2 броя.

    За първия, един комшия на село ми даде някакъв много стар диск с диаметър 38 см. Аз не мога да заварявам. Пробвах се с електрожена - но нищо не става. Със и без нагряване заварката се пука, та пука. После го занесах на един Майстор наистина бог на заварките. Само като го погледна, каза че е някакъв отвратителен за заваряване материал. Завари го с нагряване, оксижен и май електроди за неръждавейка. Но пак има една мъничка пукнатина и леко таи мазнина. Обаче го ползвам редовно на терасата на газовия котлон и няма никакви проблеми вече 3-4 години. Така, че ако не тече и не ти губи мазнина, нямаш никакви грижи така.

    Вторият ми е с диаметър 53 см и го ползвам рядко на село. Малко ползван диск, явно от по-новите. Него пак пробвах да го заваря сам с нягряване. Стана от първия път без никакви пукнатини. Направих му и стойка. Пак доста по-всока. На два пъти я рязах и сега е около 30 см висока и е добре. Колкото по-висока, толкова по-висок трябва да е огънят и повече дърва отиват.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

      Моят е от много стар диск, баща ми го донесе отнякъде, стоял е захвърлен с години. Доста търкане с телената четка и ламелния диск на ъглошлайфа. После го заварих с китайското инверторче, а аз НЕ МОГА да заварявам. Няма никакви пукнатини, не пропуска.
      Явно са ви дали някакви, направени в секретен съветски ракетен завод

      Коментар


      • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

        Аз също се оглеждам за диск, останалото сам ще си направя с електрожена. Та приемам оферти.

        Коментар


        • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

          Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
          Аз също се оглеждам за диск, останалото сам ще си направя с електрожена. Та приемам оферти.
          +1
          Ако не изпадне нещо съм склонен и нов да купя...........?
          Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
          Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
          Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
          Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

          Коментар


          • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

            Нови http://www.abigal.net/?page=150&products=1

            Коментар


            • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

              Привет на всички, нов съм тук, но след няколко месеца чакане най-накрая се сдобих с въпросния диск.
              Сега идва по-трудната за мен част - оформянето му... Понеже не мога да заварявам и т.н. единственото, което направих бе да изтъркам с телена четка докато падне ръждата. За другата част - заваряването, дръжките и т.н. търся някой колега от София или околността, е, може и от другаде да е де, но да е майстор и да го направи как си требе почерпките и плащането са от мен чакам оферти тук или на лично.
              Айде майстори, помагайте!

              Коментар


              • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                Колеги валандаропритежатели, работата е сериозна, помагайте!!!
                От цяла София де-що има обяви и хора, които се занимават със заваряване, всичките на които попаднах или са ангажирани месеци наред, или категорично отказват "понеже не се знаело за какъв метал иде реч" (попаднах на един по телефона, които тръгна да развива теорията, че трябвало да се вземат проби от самия метал на диска и съответно да се търси парченце за заваряване от същия метал, за да бъдели съвместими... , ходих и до Надежда при някаква жена заварчик, Светлана някоя си - която категорично ми каза, че нямало как да стане така лесно или поне тя не била в състояние да го направи, съответно и даже за арматурните железа Ф6 нямала физическата сила да го огъне... Отчайваща работа...

                Някой някакви идеи/съдействие?

                Коментар


                • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                  Това са пълни глупости.егати и МАЙСТОРИТЕ.

                  Коментар


                  • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                    Първоначално публикуван от Air^Canada Преглед на мнение
                    Колеги валандаропритежатели, работата е сериозна, помагайте!!!
                    От цяла София де-що има обяви и хора, които се занимават със заваряване, всичките на които попаднах или са ангажирани месеци наред, или категорично отказват "понеже не се знаело за какъв метал иде реч" (попаднах на един по телефона, които тръгна да развива теорията, че трябвало да се вземат проби от самия метал на диска и съответно да се търси парченце за заваряване от същия метал, за да бъдели съвместими... , ходих и до Надежда при някаква жена заварчик, Светлана някоя си - която категорично ми каза, че нямало как да стане така лесно или поне тя не била в състояние да го направи, съответно и даже за арматурните железа Ф6 нямала физическата сила да го огъне... Отчайваща работа...

                    Някой някакви идеи/съдействие?
                    Звънни на тоя човек
                    дядо владо

                    0877 17 07 27 той ще ти свърши работа
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                      Малко за цвят

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140914_133915.jpg
Прегледи:1
Размер:162.9 КБ
ID:5618297

                      Да ви кажа честно, не знаех какво точно да очаквам от тоя тиган. Мръвките в него стават толкова вкусни, хрупкави и сочни, че или не стига за всички или преяждаш жестоко. По-неопитните само да внимават с огъня, вятъра и олиото. Не че не е зрелищно, ама си е опасно
                      Прикачени файлове
                      Y61

                      Коментар


                      • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                        Първоначално публикуван от Air^Canada Преглед на мнение
                        Колеги валандаропритежатели, работата е сериозна, помагайте!!!
                        От цяла София де-що има обяви и хора, които се занимават със заваряване, всичките на които попаднах или са ангажирани месеци наред, или категорично отказват "понеже не се знаело за какъв метал иде реч" (попаднах на един по телефона, които тръгна да развива теорията, че трябвало да се вземат проби от самия метал на диска и съответно да се търси парченце за заваряване от същия метал, за да бъдели съвместими... , ходих и до Надежда при някаква жена заварчик, Светлана някоя си - която категорично ми каза, че нямало как да стане така лесно или поне тя не била в състояние да го направи, съответно и даже за арматурните железа Ф6 нямала физическата сила да го огъне... Отчайваща работа...

                        Някой някакви идеи/съдействие?


                        Вземаш едно парче от шина 40х40 мм. или 35х35 мм /май беше/отиваш при някой самоук заварчик който на разбира много/много купуваш 2 бр. електроди най-обикновени и ти го заварява без никакви проблеми,дори няма да усети,че е някакъв специален метал както ти казват всички.Много си ми далеко,досега щях да ти го заваря и пържоли да ядем от него.

                        Коментар


                        • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                          Нов-нов,а какъв е препоръчителният диаметър?
                          Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                          Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                          Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                          Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                          Коментар


                          • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                            Първоначално публикуван от svjokera Преглед на мнение
                            Нов-нов,а какъв е препоръчителният диаметър?
                            Какъвто си искаш и какъвто намериш. Ама толкова ли няма някой захвърлен по селските дворове?

                            Аз имам един малък с диаметър 38 см. Ползвам го на терасата на газовия котлон. Котлонът е достатъчно мощен за да го нагрее. Освен мръвки, пека и малки количества чушки на него с горелката или пак на котлона. И патладжани.

                            На село имам и голям 53 см. Него го ползвам на оджака, където може да се разпали по-голям огън. Разликата е в количеството мръвки, които поемат. Но малкият сякаш е по-практичен и може с по-слаб огън да се нагрее.


                            Писал съм по-нагоре: Малкият пробвах да го заваря сам - ами пука се заварката, въпреки че го нагрявах до червено. Завари ми го майстор заварчик с електроди за неръждавейка. Но и при него се получи една малка пукнатина (която не ми прави беля). Отне му точно 5 минути, между другата работа. Като аз си бях приготвил подходящо парче за дупката. Втория пак аз го заварих със старата КРА-КРА - ами нямаше никакви проблеми. Просто дисковете явно са правени от различни стомани през годините, а някои стомани са трудни за заваряване
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                              [QUOTE=bullet_pk;2614492]Какъвто си искаш и какъвто намериш. Ама толкова ли няма някой захвърлен по селските дворове?

                              .............ми няма да му се не види,или аз не знам къде да гледам иначе и стар да се намери не е проблем.........
                              Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                              Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                              Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                              Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                              Коментар


                              • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                                Светльо, не е толкова лесна тая работа...
                                В някое по-забутано село иди в работилницата на ТКЗС-то, или намери някой тракторист, дето срещу бутилка ракия ще ти даде цялата брана, барабар с дисковете.
                                Иначе някъде бях гледал нов диск с цена 80-90 лева, което силно намалява кефа от ползването...

                                Като си намериш, му направи краката демонтируеми. После забележи колко е удобно да се превозва съоръжението върху резервната гума на паджерото - с елементарна стойка...

                                и.. това е..

                                Успех!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X