Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оффроуд Тиган или Барбекю

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

    Цинкът не е отровен, но неговите съединения могат да са отровни. Има го в хапчета витамини, има го по разни повърхности върху които се съхраняват хранителни продукти в промишлените хладилници. Обаче готвенето е друга работа, там почват химически взаимодействия.


    - особено при високите температури при барбекю и грил се получава примерно цинков окис, чието вдишване и поглъщане води до болестни симптоми като болки в мускулите, треска, главоболие, стомашно неразположение и др. Кръвта в суровото месо също взаимодейства с цинка и при печенето на скара върху месото се наслагват разни вредни съединения.


    - висококиселинни продукти като домати например, които често се ползват при готвене, водят до получаването на токсичнии цинкови соли, които също причиняват неприятни симптоми като главоболие и гадене. При контакт с пушени меса тип салами и наденици се получава същия ефект. Солта и тя взаимодейства. Някои добавки в купешките хранителни продукти и те имат такъв ефект при контакт. На практика освен да свариш едни картофи, всичко друго е вредно.

    Коментар


    • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

      Сякаш не е дефицит: цък
      Предпочитам употребяван, но ако намеря магазин наблизо - и нов ще свърши работа
      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

      Коментар


      • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

        Mалеее, май форума се е превърнал от офроад във барбекю След дълго и упорито търсене и аз се сдобих с такъв диск, което пък е добре за комшията защото сериозно бях хвърлил око на сателитната му чиния.
        Въпроса с почистването на диска го реших с телена четка и 3-4 часа работа "на сухо" , а тук е в процес на експлоатация . Крачетата се завиват - болтовете са заварени към диска, а в крачетата са заверени гайки. Дължината е 35см и се оказа удачна.
        Интересното в случая е, че този който ми го правеше (авер и колега) сума време ми мрънка, че го занимавам с глупости и т.н. Веднага след измайсторяването преминахме към тестване, а два часа след тестването вече беше изровил диск и си направи и за себе си Вярно, че вкуса е различен от този на жар, но пък многофункционалността му е плюс. С по-малко от 500мл олио чзпържихме два килограма картофи.
        Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква

        Коментар


        • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

          Идея за този, който има два диска






          Последно редактирано от akraba1; 18-12-13, 16:39.
          Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

          Коментар


          • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

            Здравейте, бих желал да попитам има и в момента от къде да се снабди човек с едно дискче? Става въпрос за Варна/Варненски окръг/? от 2 дена гледам всички теми за тези тигани и направо ми текат слюнките...
            бих се зарадвал дори и на идея само....

            Коментар


            • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

              Вчера измайсторих следното "нещо" за бързо разпалване на дървени въглища
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01328.jpg
Прегледи:1
Размер:232.4 КБ
ID:5589282

              Цена на изработка 3.75 лв
              Нужно е да има повече отвори в долната част за да влиза повече въздух

              Видео за ползването му

              Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
              Dacia Duster 4WD

              Коментар


              • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                Цената на fire-starter-а може значително да се повиши, като човек си го купи от голяма верига хипермаркети ~ 12 кинта..

                Или да се понижи до практическа нула, като се използва вместо кюнец - кутия от маслини - приблизително същия обем има - отрязва се капака и дъното.
                На два сантиметра от дъното - предпазна мрежа от компютърно захранване със 120 мм вентилатор - побира се отлично, две тенекиени планки и някакво дръвце за дръжката, две видии и няколко поп-нита.

                За разпалването използвам рекламен вестник от същата верига хипермаркети - един лист от вестника, и малко парче борина - предостатъчно е.

                Работи по същия отличен начин - пробвано многократно!

                Коментар


                • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  Цената на fire-starter-а може значително да се повиши, като човек си го купи от голяма верига хипермаркети ~ 12 кинта..

                  Или да се понижи до практическа нула, като се използва вместо кюнец - кутия от маслини - приблизително същия обем има - отрязва се капака и дъното.
                  На два сантиметра от дъното - предпазна мрежа от компютърно захранване със 120 мм вентилатор - побира се отлично, две тенекиени планки и някакво дръвце за дръжката, две видии и няколко поп-нита.

                  За разпалването използвам рекламен вестник от същата верига хипермаркети - един лист от вестника, и малко парче борина - предостатъчно е.

                  Работи по същия отличен начин - пробвано многократно!

                  Единя от моите стартери е точно от кутия за маслини.
                  Всъщност такива имам два, само дето втория не е досглобен.
                  Показвал съм ги в темата за сгобяемото BBQ



                  А другия по-големия съм го правил от кутия на компютър

                  ...но нали си има отделна тема за стартерите?
                  Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

                  Коментар


                  • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                    къде, дай линк

                    Коментар


                    • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                      Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
                      къде, дай линк
                      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=173421
                      Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

                      Коментар


                      • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                        Първоначално публикуван от akraba1 Преглед на мнение
                        колеги тарся да закупя готов голям валандаг 0894769250

                        Коментар


                        • От: До: Оффроуд Тиган или Барбекю

                          Е супер. Това е най якия уог тиган който съм виждал хаххахаха даже и в домашни потреби www.dendom.com го ням хахахха.
                          Пърженето било вредно а, много готино и аз искам такъв от какъв материал е направен.

                          Коментар


                          • От: До: Оффроуд Тиган или Барбекю

                            Сдобих се със заветния диск - Благодарности на ЧИЧО МИТКО и СТОЯН ФРАНЦОВ!
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:disk1.jpg
Прегледи:1
Размер:169.6 КБ
ID:5602165

                            Обаче ми се пука заварката и пропуска вода.
                            Явно трябва да се грее, но нямам нищо подходящо. На огън дали ще стане?
                            Или да го вкарвам в употреба и да се надявам да закисне?
                            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                            Коментар


                            • От: До: Оффроуд Тиган или Барбекю

                              Първоначално публикуван от pygsli Преглед на мнение
                              ... от какъв материал е направен.
                              От дискова брана.


                              Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                              ...
                              Обаче ми се пука заварката и пропуска вода.
                              Явно трябва да се грее, но нямам нищо подходящо. На огън дали ще стане?
                              Или да го вкарвам в употреба и да се надявам да закисне?
                              Е нЕма да закисне. Даже, като падне мазнина е бая ефектно. Я си направи читава заварка!
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар


                              • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                                Два опита с нагряване и телоподаващо: резултата е по-добър, но пак има пукнатини и пропуска - омазнява отдолу. Засега това не му пречи да си изпълнява предназначението.
                                Става и за чушкопек - бързо и ефикасно
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4u6kopek.jpg
Прегледи:1
Размер:198.3 КБ
ID:5604591
                                Само трябва да реша колко да му скъся краката, че прилича на луноход:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lunohod.jpg
Прегледи:1
Размер:201.2 КБ
ID:5604592
                                Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X