Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оффроуд Тиган или Барбекю

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

    Това което искаш е постижимо с .....неръждавейка!
    088пет722пет99
    http://www.hydropompi.com/

    Коментар


    • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

      Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
      Това което искаш е постижимо с .....неръждавейка!
      НЕ!
      Само за лазерното рязане на тази неръждавейка ми поискаха 120лв без материала.
      Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

      Коментар


      • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

        Първоначално публикуван от akraba1 Преглед на мнение
        СЪВЕТ МОЛЯ!
        .....
        Покритието трябва да издържа и на топлината, по спомен жарта е към 450-500 градуса също така трябва да издържа и на износоустойчивост. т.е. триене. Защото това BBQ ще се разглобява и частите ще се търкат една в друга. А и при почистване пак ще има жулене и търкане.
        И забравих най-важното, покритието да не отделя някакви отрови при нагряването!
        Има термо устойчиви бои, но те пък не държат на жулене и търкане.Въпроса ти е доста труден и ако въобще има решение то ще е по-скъпо и по-трудно от това да си направиш всичко от нераждавейка.
        Разликата при рязането на лазер е пренебрежимо малка
        нераждавейката е около четири пъти по скъпа от "черно" (като материал), обработката (абкант, заваряване, "пилене") също разликата е малка.

        На мен би ми било много интересно да покажеш проекта на това BBQ което искаш да правиш.

        Коментар


        • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

          Има разлика в рязането и то не е малка! Режа доста неща на лазер. Разликата се определя от вида (блясъка) на материала. Използват се различно мощности на лазера и различна стъпка. А някои метали, като алуминия дори не могат да се режат на лазер, но той по други причини, прегаря. Понякога един контур трябва да се мине по няколко пъти.
          Четох, четох и всичко, което събрах, като информация е, че най-подходящия и най-безвредния начин на защита е горещото поцинковане! Накрая сравних и с това, какво правят утвърдените производители на BBQ-та. Видях, че и те ползват също горещо поцинковане, като някои слагат предупреждение, че BBQ-то не е направено за открит огън а само за работа на дървени въглища. Но това предупреждение може да е и затова, че те работят с много тънки ламарини от 0.5 или 0.8мм.

          Ето един пример, на който сега попаднах, за вана на BBQ от поцинкована ламарина: http://mrbbq.bg/bbq.php?c=10&p=224
          Пише си: Стационарна скара чеверме
          Ш - 49см. Д -155см. В - 70см
          Подцинкована ламарина 0.8мм.


          Боята, каквато и да е при прегарянето отделя отрови! И точно заради това не съм склонен да се насоча на там! Аз по същата причина и спях и да правя прословутото пиле в тенекия. Това, което се прави под тенекия от сирене. Тези тенекии са обработени с специални смоли за антикорозионна защита. Която се наслоява в/у пилето. Тук си бях написал мнението по този въпрос: http://www.offroad-bulgaria.com/show...01#post1830401


          Докато за Цинка нещата седят по друг начин!

          Виж те този цитат:
          Цинка е здраве

          Цинк като всички метали, е естествен компонент на земната кора и неотменна част от нашата околна среда. Освен безспорните си качества като антикорозионна защита, той е жизнено важен и необходим за човешкото здраве. Цинка играе определена роля в различни биологични реакции на всички живи организми - хора, животни, растения и най-малките микроорганизми. Срещаме го във всички части на човешкия организъм: органи, тъкани, кости, течности и клетки. Основен източник на цинк са храните, като само малка част идва от питейна вода. Сред всички витамини и минерали, цинка показва най-силно влияние върху имунната система. Той е от жизненоважно значение за растежа - ръст, тегло и костите, развитие - при кърмачета, деца и тийнейджъри. Увеличението на нивото на цинк е доказал ефективността си в борбата с пневмония и други инфекции. Основните източници на цинк са в месото, птици, риба и морски дарове, цели и млечни продукти, както и зърнени храни.
          и
          Горещото поцинковане на стомана е прилаган метод на антикорозионна защита, повече от 100 години в безброй проекти в целия свят. Това е основен антикорозионен метод за защита на стоманени и чугунени изделия.До момента то е най-ефективния и екологично приемлив начин за защита на стомана от техническа и икономическа гледна точка. Предимствата на Горещото Поцинковане, пред останалите антикорозионни покрития са много.
          от страницата на "Българска Асоциациа Поцинковане":
          http://galvanizing-bg.com/advant.html


          А тук смятам да го направя:

          Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

          Коментар


          • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

            Ето какво направих от едно казанче от печка "циганска любов" както е известна по нашия край.Свърши добра работа.





            Коментар


            • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

              Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
              Ето какво направих от едно казанче от печка "циганска любов" както е известна по нашия край.Свърши добра работа.
              Много добре е станало- точно както го препоръчва и един всепризнат майстор готвач в клипчетата в "Тубата". (в тази тема- в мнение 669). Със здраве си го ползвай!

              Коментар


              • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                Аз като лют почитател на опушените/печени мръвки заставам зад скаричката(джанта 13") на продължителни излети се ползва и като огнище ,сутрин върху скарата се поставя джезве или кубинска кафеварка ,по обяд тенджерката за някоя супичка,вечер задъжително мършата ,киснала цял ден с подправките и къркане до изпадане от стола.

                Коментар


                • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                  Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
                  Да помоля ако му се намира на някой един излишен диск от брана нека драсне тук или на ЛС,ще му бъда безкрайно благодарен!

                  Ще се намери нещо...

                  Коментар


                  • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                    Първоначално публикуван от keymaker Преглед на мнение
                    Аз като лют почитател на опушените/печени мръвки заставам зад скаричката(джанта 13") на продължителни излети се ползва и като огнище ,сутрин върху скарата се поставя джезве или кубинска кафеварка ,по обяд тенджерката за някоя супичка,вечер задъжително мършата ,киснала цял ден с подправките и къркане до изпадане от стола.
                    +1 пушек му е майката, тоя тиган не ги вдига.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                      Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                      Ще се намери нещо...
                      Сърдечно благодаря!

                      Коментар


                      • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                        Първоначално публикуван от akraba1 Преглед на мнение
                        Има разлика в рязането и то не е малка! Режа доста неща на лазер. Разликата се определя от вида (блясъка) на материала. Използват се различно мощности на лазера и различна стъпка. А някои метали, като алуминия дори не могат да се режат на лазер, но той по други причини,........
                        Колега в голяма грешка си! Цинка не е здраве по никой показател... Днешно време дори и поцинковани бойлери не се продават за битови цели (или за каквито и да е). Дали ще е студен или горещо нанасянето няма съществено значение. Температурата на която ще го подложиш ще е доста над тази при която е добре за да конактува с храни.. Не се подвеждай по лъскавината:-)
                        Или неръждавейка или емайлирано!
                        Дано се намеси някой от химиците и да ме подкрепи, че като те гледам май вече си го решил;-)

                        Коментар


                        • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                          Не съм химик но със сигурност знам ,че Цинка е отровен!!!! Да си виждал домакинска посуда поцинкована.Това не е цинкова кофа да измиеш лапада или спанака за да го сготвиш. При висока температура цинка започва да се изпарява , а дървените въглища вдигат дастатъчно висока температура!!!Все пак решението и здравето са си твои - ти си решаваш
                          "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                          Ат.Буров.

                          Коментар


                          • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                            И аз си търся диск, откакто гледах по дискавъри (май мексиканци бяха) с едни свински неща ...
                            Мога да се справя със запълването на дупката и краката, но диск откъде?
                            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                            Коментар


                            • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                              И аз го гледах. За Ню Мексико ставаше на въпрос. И баш за него си казаха, че е от дискова брана. К

                              Коментар


                              • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                                Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                                Не съм химик ........... Да си виждал домакинска посуда поцинкована...................
                                тук в този линк:
                                http://mrbbq.bg/bbq.php?c=10&p=224

                                Стационарна скара чеверме
                                Ш - 49см. Д -155см. В - 70см
                                Подцинкована ламарина 0.8мм.
                                Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X