Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рецепти със спагети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Рецепти със спагети

    Спагети "диетични", без пържене

    Спагети - аз ползвам Stella №10
    Домати - за предпочитане чери, става и с обикновени
    Моцарела
    Босилек - повечко
    Олио слънчогледово - не понасям зехтин и всякакви други заместители
    Луканков салам - за разкош

    Всичките продукти без спагетите се разбъркват на салата, и след това се добавят към спагетите.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12844.jpg
Прегледи:1
Размер:161.5 КБ
ID:5394532 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12845.jpg
Прегледи:1
Размер:137.0 КБ
ID:5394533 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC12846.jpg
Прегледи:1
Размер:143.3 КБ
ID:5394534

    Стават изненадващо вкусни.

    Коментар


    • #17
      От: Рецепти със спагети

      Печени спагети

      Сваряват се спагети по избор.

      В тиган се прави сосче:
      В зехтин се запържва лук, малко бекон или каквато изостанала мръвка има в хладилника. Слагам топено или пушено сирене, и една малка кофичка заквасена сметана.

      Нарязвам 3-4 кремвирша или някаква наденичка на шайби.

      Ползвам любимата ми керамична тава - като средно голям нисък гювеч е, без капак обаче.
      Спагетите се объркват в тавата със соса и нарязаните кремвирши/наденица, пекат се около половин час.
      Накрая отгоре се настъргва кашкавал, да се стопи и запече също.
      Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
      Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

      Коментар


      • #18
        От: Рецепти със спагети

        Първоначално публикуван от feersum Преглед на мнение
        Печени спагети

        Сваряват се спагети по избор.

        В тиган се прави сосче:
        В зехтин се запържва лук, малко бекон или каквато изостанала мръвка има в хладилника. Слагам топено или пушено сирене, и една малка кофичка заквасена сметана.

        Нарязвам 3-4 кремвирша или някаква наденичка на шайби.

        Ползвам любимата ми керамична тава - като средно голям нисък гювеч е, без капак обаче.
        Спагетите се объркват в тавата със соса и нарязаните кремвирши/наденица, пекат се около половин час.
        Накрая отгоре се настъргва кашкавал, да се стопи и запече също.
        Като чета това, се сещам, че преди доста си правих спагети. С елементарен сос - запържвам лук, чесън, добавям кайма, която бъркам да стане на трохи. Сипвам 1 бутилка 500 мл доматен сос. Сол черен пипер, може и един дафинов лист. И така си хапвах спагети със соса.

        Но напоследък вместо спагети варя макарони. Изсипвам ги в тава, добавям така приготвения сос. Запичам за 10-тина мин. После настъргвам кашкавал отгоре (колкото повече, толова повече ..). Става като мусака с макарони. Супер вкусна.

        А ако дойдат гости, все ги лъжа че правя "Макарони на фурна". Те очакват с яйца и мляко, но идват с кайма и домати.

        Ползвам такива макарони:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Penaki_Misko_500g.jpg
Прегледи:1
Размер:13.4 КБ
ID:5395780

        Някакви гръцки са. Не се разкашват дори и да ги вариш повече
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #19
          От: Рецепти със спагети

          Да си призная на мен ми е малко трудно да формулирам продуктите с точен грамаж, като обикновено всичко е на око, но ето и от мен една рецепта за спагети:


          Продукти:

          1пак. спагети
          200г. дом. пюре
          300г. свинско месо
          200г. бекон
          1 малка глава лук
          1 малък морков
          2 яйца
          300-400г. кашкавал
          няколко скилидки чесън
          олио, сол, черен и червен пипер и разни други подправки по вкус

          Начин на приготвяне:


          Нарязваме предварително моркова, свинското месо, бекона, лука и чесъна. Капваме малко олио в тигана и слагаме свинското месо и моркова. Когато побелее месото, добавяме бекона и лука. Когато месото и лука хванат златиста коричка, добавяме чесъна. 1-2 мин. след това слагаме доматеното пюре и подправките.

          Сваряваме двете яйца (като, ако нямам предварително сварени яйца, ги варя обикновено със спагетите). В тенджера слагаме спагетите и пълним с вода до горе (аз лично добавям малко олио и сол във водата). След като се сварят и прецедят, ги прехвърляме в подходящ съд, добавяме соса, настъргваме яйцата и отгоре кашкавала и бам във фурната, докато се образува коричка.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X