Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рецепти със спагети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Рецепти със спагети

    ето една чудесна рецепта от моя импровизация по време на пости

    спагети с лук, моркови и дом. пюре


    продукти за 2 големи порции...

    1/2 пакет спагети
    1 голям морков
    1,5 глава лук крумит
    1 зеленчуков бульон + 1 пакетче "вълшебен вкус"
    2 суп. лъжици дом. пюре
    сол, ч. пипер на вкус



    Начин на приготвяне:

    1. В литър и половина вряла вода, слагаме 1/2 пакет спагети, след завирането им пускаме зеленчуковия бульон, малко по късно и "вълшебния вкус" на Маги..
    2. Веднага след слагането на спагетите да къкрят на среден огън, нарязваме лука и моркова на тънки едри парчета,



    3. В по голям тиган(съд) запържваме в силно загрята мазнина лука и морковите , от горещия бульон на спагетите взимаме 100-150 гр. и разбиваме пюрето с него, след като се изпържат напълно лука и морковите, изсипваме пюрето/бульон при тях за да се запъжи добре всичко, подсоляваме



    4. Прибавяме прецедените спагети при запържения сос и зеленчуци,
    разбъркваме(омесваме) добре и след няколко мин. разпределяме в чинии




    извинявам се за лошото качество на снимките, но цвета и вкуса бяха невероятни.....

    Очаквам и вашите рецепти за вкусни спагетки.., много ги обичкам ..

    Поздрави
    лошите неща .. ме правят по добър човек...

  • #2
    До: Рецепти със спагети

    Спагети карбонара

    500г спагети Барила №3
    500г кайма
    500г доматено пюре
    1 глава лук
    1 глава чесън
    1 бульон костиля или тел ребърца
    олио, сол, куркума, къри, чубрица, магданоз
    настърган пармезан

    Начин на приготовление
    Запържваме каймата в дълбок тиган до побеляване, след това слагаме нарязаният на ситно лук и чесън/по-добре пресован/ до златисто. Слагаме куркумата, кърито и малко от чубрицата, сол на вкус. Запомнете - каймата не се бърка много за да не стане на трохи, а да остане на по-големи бучки. Заливаме с доматеното пюре, като го доразреждаме с чаша вода. Оставяме да поври на бавен огън до сгъстяване на сместа, или иначе казано 10-12 мин. Слагаме останалата чубрица и магданоза, оставяме ги да поврат още 2-3 мин. и ги махаме от котлона.
    Спагетите
    Спагетите изсипваме във вряща вода в зависимост от тенджерата да има достатъчно да ги покрие. Във водата задължително се слагат две-три лъжици олио и бульончето. Барилата са едни от най-добрите спагети в света и не се слепват. Аз лично ги варя десетина минути, макар на кутията да пише 5. След опитване на вкус изливам водата от тенджерата и в нея изливам готовата вече заливка. Разбърквам внимателно и поднасям грамадни порции в най-големите си чинии като отгоре засипвам с настъргания пармезан.

    Воала, да ви е вкусно!

    Коментар


    • #3
      До: Рецепти със спагети

      Извинявай но къде готвиш.
      Защото това на мен ми на Ресторантска кухня или нещо подобно.
      Тези котлони и то много алпака неми прилича на домашна обстановка.

      Коментар


      • #4
        До: Рецепти със спагети

        Да преди малко готвих спагети по моя рецепта по която винаги ги готвя..
        Сваряваме спагетите и изцеждаме водата.
        Сос:
        Необходими продукти за 1 пакет(500гр.) спагети:
        1 средно голям лук
        1-2 кремвирша (може и шпеков салам, пушено месо и др.)
        1 не цял компотен буркан домати каквито има пресни настъргани, от консерва, доматено пюре, най-добре е пюрето защото няма нужда от сгъстяване.
        Подправки: 1 булюн (аз слагам пиле с зеленчуци но може и сруг), чубрица, червен пипер, черен пипер, шарена сол.
        Начин на приготвяне:
        На кубчета се нарязват лукът и колбаса. Запържва се лука, след като се позапържи добавяме кремвиршите(или друг колбас) да се позапържи и той (по желание и най-вече ако има в наличност тук добавяме и гъби нарязани на филийки). Когато преценим че са достатъчно запържени лукът и месото добавяме доматите. Изчакваме да се посгъсти смета. Докато се сгъстява слагаме подправките и задължително бъракме защото много пръска
        Не знам друго ядене да свършва толкова бързо. 1 пакет спагети е точно за едно ядене на мен и брат ми.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #5
          До: Рецепти със спагети

          Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
          Извинявай но къде готвиш.
          Защото това на мен ми на Ресторантска кухня или нещо подобно.
          Тези котлони и то много алпака неми прилича на домашна обстановка.
          В закусвалнята ми колега, имам котлончета и фурни колкото искаш, само да има клиенти за които да се готви..,

          а за рецептата от 2-рия пост, мисля че ще е мн вкусна, но кисела!

          500 гр. дом. пюре... си е доста за тия спагети
          лошите неща .. ме правят по добър човек...

          Коментар


          • #6
            До: Рецепти със спагети

            Айде да споделя и аз как ги правя.

            Слагам един буркан домати /буркан от лютеница 1/2 килограм/, слагам 3/4 буркан /пак такъв/ тънко нарязани печени чушки, рачешки ролца на вкус /около 10/, 3-4 скилидки чесън, черен пипер на вкус, един пакет 500 гр спагети, 100-150 гр сирене.

            Соса:
            В малка тенжерка слагам олио колкото да покрие дъното /щото иначе загаря и после един час търкане има/, като се сгорещи, сипвам ситно нарязания чесън, изчакваме да се позапържи и след това изсипваме в тенжерката доматите и чушките /които преди това са минали през пасатор/, добавяме и сиренето, което е натрошено с вилица и рачешките ролца нарязани на ситничко. Вместо ролца съм слагал и какво ли не, но става доста мазно, а аз мазно не обичам. В соса слагам и супена лъжица лютеница, че да се пооцвети хубаво соса.

            Спагетите се сваряват в подсолена вода, прецеждат и се добавя соса, като хубаво се разбъркват, за да се поомаже всичко. По желание може да настържете кашкавал отгоре .

            Общо взето соса става повечко, но пък то си е въпрос на вкус .

            Коментар


            • #7
              До: Рецепти със спагети

              Първоначално публикуван от Vlady_Rumenov Преглед на мнение
              В закусвалнята ми колега, имам котлончета и фурни колкото искаш, само да има клиенти за които да се готви..,

              а за рецептата от 2-рия пост, мисля че ще е мн вкусна, но кисела!

              500 гр. дом. пюре... си е доста за тия спагети
              Ами по тази логика. Аз имам 3 кухни и 1 стол .По цял ден ще ходя ще снимам и ще трупам репутация. Тук се казва кво можеш ти и как го правиш.ЯСНО не се заяждам.

              Коментар


              • #8
                До: Рецепти със спагети

                Първоначално публикуван от Vlady_Rumenov Преглед на мнение
                В закусвалнята ми колега, имам котлончета и фурни колкото искаш, само да има клиенти за които да се готви..,

                а за рецептата от 2-рия пост, мисля че ще е мн вкусна, но кисела!

                500 гр. дом. пюре... си е доста за тия спагети
                Прав си колега, забравих захарта. Като сложа пюрето слагам 2-3 кафени лъжички захар. Захарта убива киселината.

                Коментар


                • #9
                  До: Рецепти със спагети

                  Тихомире не се сърди , но нека да ви опиша как се правят Спагети алла карбонара по оригиналната рецепта.

                  Продукти:

                  500 гр спагети Барила
                  250 гр пушени свински гърди (бекон)
                  2 яйца
                  1 средноголяма глава лук
                  зехтин
                  чили (едро смлян лют червен пипер)
                  магданоз
                  пармезан (Грана Падано или Пармиджано Реджано)
                  чер пипер


                  Приготвяне:

                  Бекона се нарязва на кубчета или пръчици. Запържва се в зехтина до златист цвят , като се добавя малко лют червен пипер.
                  Прибавя се лука и се задушава .
                  Спагетите се изцеждат , като на дъното на тенджерата се оставя около една чаена чаша от горещата подсолена вода.
                  Връщате тенджерата на котлона , като го намалявате почти до край.
                  Изсипвате вътре задушения бекон с лука. Счупвате двете сурови яйца и бъркате , докато яйцата помътнеят , без да стават на трици.
                  Добавяте и малко ситно нарязан магданоз.

                  Сервирате в големи плитки чинии . Поръсвате с маалко черно пиперче и настъргания пармезан.
                  По желание ,може да се добави и още малко ситно нарязан пресен магданоз.

                  Готово!
                  Добър апетит!

                  ПП: Аз това вечерях преди малко
                  Прикачени файлове
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Рецепти със спагети

                    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                    Тихомире не се сърди , но нека да ви опиша как се правят Спагети алла карбонара по оригиналната рецепта.

                    Продукти:

                    500 гр спагети Барила
                    250 гр пушени свински гърди (бекон)
                    2 яйца
                    1 средноголяма глава лук
                    зехтин
                    чили (едро смлян лют червен пипер)
                    магданоз
                    пармезан (Грана Падано или Пармиджано Реджано)
                    чер пипер


                    Приготвяне:

                    Бекона се нарязва на кубчета или пръчици. Запържва се в зехтина до златист цвят , като се добавя малко лют червен пипер.
                    Прибавя се лука и се задушава .
                    Спагетите се изцеждат , като на дъното на тенджерата се оставя около една чаена чаша от горещата подсолена вода.
                    Връщате тенджерата на котлона , като го намалявате почти до край.
                    Изсипвате вътре задушения бекон с лука. Счупвате двете сурови яйца и бъркате , докато яйцата помътнеят , без да стават на трици.
                    Добавяте и малко ситно нарязан магданоз.

                    Сервирате в големи плитки чинии . Поръсвате с маалко черно пиперче и настъргания пармезан.
                    По желание ,може да се добави и още малко ситно нарязан пресен магданоз.

                    Готово!
                    Добър апетит!

                    ПП: Аз това вечерях преди малко
                    Няма място за сърдене. Онова горе си е мой личен вариант. Останах с впечатление , че темата е за собствени рецепти, а не за вече признати по света? Затова и я пуснах в темата. А то иначе Гугъл е пълен с оригинални рецепти. Щом толкова моята не ви харесва, просто не й обръщайте внимание.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Рецепти със спагети

                      Не , не ...Темата си е много хубава . Не знаех , че става въпрос за интерпретации.

                      А рецептата не е от Гугъла. Живях 14 години в Италия. Оттам я знам...
                      Разбира се , че всеки си готви според вкуса си.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Рецепти със спагети

                        Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                        Ами по тази логика. Аз имам 3 кухни и 1 стол .По цял ден ще ходя ще снимам и ще трупам репутация. Тук се казва кво можеш ти и как го правиш.ЯСНО не се заяждам.
                        ее колега, готвачките готват савсем други работи през деня, аз от 6 дни постя .. и се чудя кво да измундря да си сготвя, лично мое произведение са тия спагетки... просто ми хрумна че на някой може да му харесат... и реших да споделя ., както и да науча още някоя вкусна със спагетки......

                        а тази рецепта с пушеното .... след великден ще я пробвам и ще споделя мнение ... БРАВО

                        поздрави на всички
                        лошите неща .. ме правят по добър човек...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Рецепти със спагети

                          Първоначално публикуван от Vlady_Rumenov Преглед на мнение
                          ее колега, готвачките готват савсем други работи през деня, аз от 6 дни постя .. и се чудя кво да измундря да си сготвя, лично мое произведение са тия спагетки... просто ми хрумна че на някой може да му харесат... и реших да споделя ., както и да науча още някоя вкусна със спагетки......

                          а тази рецепта с пушеното .... след великден ще я пробвам и ще споделя мнение ... БРАВО

                          поздрави на всички
                          Пробвай с 200 грама гъби(не от буркан) и 100 грама маслини нарязани от по-безсолните. Може и без лук - само ситно нарязан чесън, леко запържен до омекване. И задължително босилек, чубрица и зехтин...
                          Александър

                          Коментар


                          • #14
                            До: Рецепти със спагети

                            Давам по 5 лева за всяко ЛС, което да убеди жена ми, че в спагетите няма холестирол.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Рецепти със спагети

                              Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                              Давам по 5 лева за всяко ЛС, което да убеди жена ми, че в спагетите няма холестирол.
                              Толкова ли е проклета че нети вярва.
                              И на мен не ми вярват.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X