Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рецепта за Сърнели

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Рецепта за Сърнели

    Първоначално публикуван от vlado_fidera Преглед на мнение
    Измиваме гъбите старателно с вода и брашно и отцеждаме.Върху шапката на всяка гъбка правим с върха на ножа диагонални черти/порезни рани/ като в последствие в тях поръсваме сол, смлян черен пипер, лимонов сок. След като престоят така на студено около 1 час върху всяка гъба поставяме пасирани скилидки чесън размесени с копър, сол, олио.Добавяме и по парченце масло.Наръсваме с настърган кашкавал и запичаме на фурна за около 30-на минути
    По тази рецепта можем да си приготвим и печурки, само че пънчетата на печурките нарязваме на ситно и добавяме към сместа с чесъна.Другия вариант за приготвяне на сърнелката е чрез паниране при което тя става изключително вкусна
    Да започна с това, че аз много обичам гъби, но за съжаление в последните няколко години нещо ми убягват и консумирам доста рядко ... (сигурно, щото по центъра на асфалта не растат)
    Едно време като си живеех в Априлци много сърнели съм изял (и млечници, и гълъбки, и пачи крак и т.н.), и все с брашно съм ги мил Разбира се говоря за прясно и собственоръчно набрани от мен.
    Панирани, задушени, запържени, печени - всякак са много вкусни. И по-дърта да е гъбата, пак е вкусна - в голяма тава ги събирах само 2, а понякога и само 1 (считайте за какъв диаметър иде реч) - измити само с вода, отгоре съвсем малко сол, малко масълце и сланинка тук-там
    Скоро на барбекюто правих полски печурки (собственоръчно набрани), станаха учудващо добре - само измити, с опашките нагоре (но без опашките), поръсвам малко сол и малко масълце и толкова - та си мисля, че и сърнелки ако се метнат на скарата никак няма да е зле ... Винаги съм харесвал повече "простите" манджи
    Hristo Draganov
    http://htftp.domainbg.com/HD/

    И аз искам България чиста ! ! !

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X