Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави домашен суджук и луканка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

    Движението се разраства. Софийски балкони с луканки и суджуци - баси колорита.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Движението се разраства. Софийски балкони с луканки и суджуци - баси колорита.
      Аааа,моя не е баш Софийски .

      Коментар


      • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

        Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
        Айде сефтето за тая година,айрлия да е

        .

        ,


        Днес понаправих малко свински луканки и мъничко телешки суджук-по рецепти от тук ,па дано успеят да изсъхнат,щото още днес ги подкарахме и са екстра мезенце за винценце .
        Колега, имам един приятел който ги закача да съхнат, преброява ги и веднага реже канапа на един и го мята в тигана. Нещо като традиция.
        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

        Коментар


        • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

          И аз да се пофаля От прасето и телето един колец суджуци един телешки пастърми и един свински филетаДругото във фризера

          И както казва Дочев едно парче отиде веднага на скарата и кана запотено червено винченцо
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

            Колко много подфоруми имало тук а аз ровех в гугъл...колеги ,дадох малко конско месо да ми го направят на суджук,съхна към 10-на дена на отворени прозорци на тавана ми , половината е леко твърд и го сложих във фризера,че не искам да става много сух,а като тренирам минимума ми е 700гр месо дневно и няма да ми останат зъби сещате се ,останалата половина обаче хем е твърд хем в долната част има като язвички,които са лепкави с много неприятен мирис и ме навежда по скоро да се е развалил от колкото да му трябва още време ама знам ли...какво мислите?

            Коментар


            • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

              Слагай на скарата......
              LZ3YG

              Коментар


              • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

                Единият още сега ще го пробвам на скарата,но принципно целта на цялото занятие е да се грабва и да се яде сурово,защото винаги се бърза за работа/тренировки... ,дали пък да не го подсуша и да го оставя още да посъхне...

                Коментар


                • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

                  Тези "язвички" ако са стекла се мазнина, а "много неприятният мирис" е на гранясало - нямаш грижи. Забърсвай ги. Но ако са тръгнали гнилостни процеси - аз не бих рискувал и след топлинна обработка. Единствено в автоклав (в домашни условия, тенджера под налягане) и на саздърма.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

                    Дойде времето и на суджуците във Виена
                    Прясна кайма 10кг , 50/50 свинска/телешка ... сутринта смяна пред очите ми.
                    Подправките смесени по бабина рецепта (донесени специално то България) няколко минути преди да се пуснат в това което е на масата
                    Пълненето утре , да подиша малко каймата
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SGMzB.jpg
Прегледи:1
Размер:122.4 КБ
ID:5326680
                    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                    Коментар


                    • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

                      И ние с кумеца сме заредили пастърмицата, ама с тази мъгла не смеем да ги изнесем да се сушат. Надявам се до ден два да се овесят на терасата и ще кача снимков материал
                      LZ1DWW

                      Коментар


                      • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

                        Първоначално публикуван от Митко (smile) Преглед на мнение
                        И ние с кумеца сме заредили пастърмицата, ама с тази мъгла не смеем да ги изнесем да се сушат. Надявам се до ден два да се овесят на терасата и ще кача снимков материал
                        На пастърмата мъглата не и пречи!
                        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                        Коментар


                        • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

                          Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                          На пастърмата мъглата не и пречи!
                          Скоро ще е готова . Мислех да правя и по една твоя специална рецепта, ама реших, че с това време може да я разваля, та го оставих за Януари .
                          LZ1DWW

                          Коментар


                          • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

                            Първоначално публикуван от Митко (smile) Преглед на мнение
                            Скоро ще е готова . Мислех да правя и по една твоя специална рецепта, ама реших, че с това време може да я разваля, та го оставих за Януари .
                            Действай смело.
                            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                            Коментар


                            • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

                              Здравейте.Страшни сте.Добре че съм шипченска кобила/с право черво/ трудно наддавам.Скоро ми подсказаха рецепта за сушене на телешко сърце.Не запомних пропорциите и го направих на око.Вземаш сърцето нарязваш на парчета по дължина измиваш и в морска сол.12 часа.Измиваш и отцеждаш.След това малко лют червен, черен пипер ,чубричка, сол.Дупчиш в единия край ,връзваш конеца и на проветриво място.след 15 дена /че и по-рано/режеш на тънко и....да не забравяме червеното.Аз имам мерло ,каберне и букет/мерло,каберне,маврут/Наздраве и простете на мен простосмъртния че се осмелих да ви предложа нещо което сигурно знаете.Ще се радвам да ме приемете във вашите редици с моите скромни възможности.Наздраве и ЧНГ.

                              Коментар


                              • От: Как се прави домашен суджук и луканка?

                                Пастърмата стана толкова бързо и толкова вкусна, че я изядохме без да и дадем възможност за снимки. Сега са наред суджуците. Тази седмица ще зареждам пак телешко и една свинска рибица Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05739.jpg
Прегледи:1
Размер:71.1 КБ
ID:5337296
                                LZ1DWW

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X