Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави домашен суджук и луканка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

    По телевизията даваха реклама на някакъв колбасарски цехи там видях една жена как вързва суджуците. Ставаше бързо и без да реже канапа, като на върза цялото черво чак тогава ги наряза на отделни петъли. Това връзване ми е интересно да разбера.
    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

    Коментар


    • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

      Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
      По телевизията даваха реклама на някакъв колбасарски цехи там видях една жена как вързва суджуците. Ставаше бързо и без да реже канапа, като на върза цялото черво чак тогава ги наряза на отделни петъли. Това връзване ми е интересно да разбера.
      Там са два клупа и пристягане,с навит предварително канап на 10 см совалка.Но е навик и заучено положение-пълначките в колбасарските цехове трябва и това да умеят-иначе портата.
      Както си решиш-мен ако питаш,довърши започнатото като "Петрохан",поне ще става за рязане на тънки шайби/вкуса-каквото си вложил/.Ще избегнеш оксидацията на фарша и ще добиеш правилен сурово-сушен колбас.
      Весела Коледа-говоря от опит/десетина години правих колбаси и оптимизирах рецептури,както и нови производства.Имаше пазар,и доволни клиенти/.

      Коментар


      • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

        Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
        Там са два клупа и пристягане,с навит предварително канап на 10 см совалка.Но е навик и заучено положение-пълначките в колбасарските цехове трябва и това да умеят-иначе портата.
        Както си решиш-мен ако питаш,довърши започнатото като "Петрохан",поне ще става за рязане на тънки шайби/вкуса-каквото си вложил/.Ще избегнеш оксидацията на фарша и ще добиеш правилен сурово-сушен колбас.
        Весела Коледа-говоря от опит/десетина години правих колбаси и оптимизирах рецептури,както и нови производства.Имаше пазар,и доволни клиенти/.
        Какво е Фарш?
        И петроханките и арбанашките сушеници или сушавици в магазините по естествен начин ли си съхнат или ги дехидратират някак си?
        Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

        Коментар


        • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

          Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
          Какво е Фарш?
          И петроханките и арбанашките сушеници или сушавици в магазините по естествен начин ли си съхнат или ги дехидратират някак си?
          Фарш/пълнежна маса,кайма/,за другото/каквото сурово-сушено ти дойде на ум/-не питай.Говоря за промишлените производства,в домашни условия/как по време оно/ е това,което пиша.
          Иначе-фибри/пшенични,цитрусови/,химични абсорбиращи съставки и т.н.
          За цвят на колбаса/деликатеса (наистина ме питай на лични,ако ти е опознавателно),че някой съфорумец може да стане траен вегетерианец и кинетичен терорист.
          Последно редактирано от maxxx; 11-12-09, 20:29.

          Коментар


          • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

            Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
            ..че някой съфорумец може да стане траен вегетерианец и кинетичен терорист.
            под последното кино-терорист, или кучеубиец ли имаш предвид, или нещо от областта на тероризма във физиката?

            не съм се съмнявал, че вкусния колбас е направен от вкусни химикали, но някой са по-вкусни, а други са само химикали..

            Коментар


            • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              под последното кино-терорист, или кучеубиец ли имаш предвид, или нещо от областта на тероризма във физиката?

              не съм се съмнявал, че вкусния колбас е направен от вкусни химикали, но някой са по-вкусни, а други са само химикали..
              ...имах предвид отчаяно-разярен потребител,дето е платил едно нищо на касата.
              Не говоря за месата-влагат се/повечето пъти/ одобрени за клане и преработка животни от ДВСК&сие.
              Сметката е тотално крива при 3лв/кг живо тегло,40% коремно-чревно съдържание и костна структура,в оптимума 12/16% сланина и накрая 3лв/кг кренвирш.Цената на кренвирша е иди-ела,от него не избиваш,но в деликатесите и шпековите салами ако не вложиш химия си затрит финансово/или подопечните са без заплата/.
              Химиите са западни/и те ги влагат,бях писал по въпроса/,но те/западняците/ влагат месо,%сланина и % химии-по закон!Ние влагаме химия,сланина и %месо.Избива се и от шприцването на деликатеса,и от шпековите/луканковите салами и от малотрайките.Последните са предвидени да покрият производствени загуби и неуспешни рецептури и нови такива-не в нашата татковина,уви.

              Коментар


              • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                Фарш/пълнежна маса,кайма/,за другото/каквото сурово-сушено ти дойде на ум/-не питай.Говоря за промишлените производства,в домашни условия/как по време оно/ е това,което пиша.
                Иначе-фибри/пшенични,цитрусови/,химични абсорбиращи съставки и т.н.
                За цвят на колбаса/деликатеса (наистина ме питай на лични,ако ти е опознавателно),че някой съфорумец може да стане траен вегетерианец и кинетичен терорист.
                А .. не питам за цвета ... за това се говореше повече в темата "разговор с месаря"
                Пък . нали съм учила за художник ... цялата палитра розово лилаво-вишняви нюанси в колбасите, които са далеч от гамата на месото.. плюс цветовото изменение от специалните лампи ... и разнообразно тонирани наелончета за облицовка...

                Само за това - за сухото ... дето едвам го отхапваш ... и е в тънки черъвца ... се чудех ..

                Иначе от магазинските неща - щом месото е 6 -7 лева и го мелят безплатно... взимам от него - и сурово - без желенца балончета слуз и други мокри варено-пушено- веяни тумблировки.

                Благодаря за отговора!
                Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                Коментар


                • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                  Абе не знам цветовата гама на мръвката в наилонче,но туи дет Макса ми

                  рече е чудесно(даже вече е на привършване)

                  Хиляди благодарности,и чакам нови рецепти
                  Емил-00356 99872043-Малта
                  Defender-90

                  Коментар


                  • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                    Първоначално публикуван от Lany-Емил Русев Преглед на мнение
                    Абе не знам цветовата гама на мръвката в наилонче,но туи дет Макса ми

                    рече е чудесно(даже вече е на привършване)

                    Хиляди благодарности,и чакам нови рецепти
                    Ми питай бе,знам ли накъде те дърпа и с какви суровини разполагаш.
                    Тук сега е минус един,резнал съм хоум мейд кайзерован врат,червено вино,печката бумти-мъка.
                    п.п.-а за боичките,дето зачекнах покрай питанките на госпо'ца Стоева.
                    Вашите акварелчета,определено са за предпочитане пред някои алтернативи/екстракт от цвекло,пипер не коментирам/,като стрита африканска муха,която при смесване с вода добива перфектен цвят на сочно телешко...
                    Кръст Божи-не съм влагал такова,след разяснението по тази оферта, гледах като тръба/къде половината Русе хапваше неща,минали през ръцете и главата ми и чат-пат 3/5 софийски борси седмично,та не си и помислих за чак такъв авангардизъм/.
                    Спирам със спама за промишлените производства-продължавам само за домашни вкусотии и табиети по изкусуряването/турцизъм,ама лепне/ им.

                    Коментар


                    • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                      Като заклах Луканчо резнах от филенцето 30 на 10 см. два пръста дебело.Три дена зарито в морска сол после един ден киснене в прясна вода и го окачваш да се вее на канапите-След десет дена обарваш и кое е готово почваш да режеш с мерлото „ей мерлото е велико“и живота върви напред
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар


                      • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                        Мисля пак черво да пълня(суровина има)Какво да ръгам вътре(преди сложих 50/50-стана добре,но привършва,та нещо ново да пробваме
                        Емил-00356 99872043-Малта
                        Defender-90

                        Коментар


                        • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                          Първоначално публикуван от Lany-Емил Русев Преглед на мнение
                          Мисля пак черво да пълня(суровина има)Какво да ръгам вътре(преди сложих 50/50-стана добре,но привършва,та нещо ново да пробваме
                          Прави "Плевенски суджук",60/40 свинско и телешко.Вместо кимион/или малко,за предпочитане/ слагай чубрица.Черен пипер и прочее си вървят/сложи и малко червен/.
                          Не забравяй мерданенето!

                          Коментар


                          • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                            ОК,почвам го-а от кои краища на добичето е наи удачна мръвката.
                            Емил-00356 99872043-Малта
                            Defender-90

                            Коментар


                            • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                              Първоначално публикуван от Lany-Емил Русев Преглед на мнение
                              ОК,почвам го-а от кои краища на добичето е наи удачна мръвката.
                              Плешка-най е крехко.Врат,контра филе,бон филе вървят за цели деликатеси.Бута много хора му се кланят,но е трица/сух и постен/.Това и за двете животни,ако имаш избор.Иначе-това е за свинчугата,за говедото търси врата/не става твърде за пастърма/ и предната част на гърдите/както и "чаршафа"-коремната ципа,завършваща корема/.Изглежда светла и мазна,но говедото няма такива мазнини като свинята,а се получава читава комбинация.

                              Коментар


                              • До: Как се прави домашен суджук и луканка?

                                И още една рецептичка за суджуци.
                                За 1кг.месо
                                22гр-сол
                                2гр-кимион
                                2гр-чер пипер
                                2гр-кориандър
                                3бр-скилидки чесън
                                1.5гр-чубрица
                                1.5гр-кардамон
                                1.5гр-захар
                                3бр-люти чушлета-по желание
                                Месото е 70%-телешко и 30% свинско-без сланина.
                                Меле се заедно с подправките,престоява 24часа да си
                                поеме миризмите и след това се пълни в червата.
                                НАЗДРАВЕ!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X