Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Охлюви

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Охлюви

    МОД: Темата произлиза от :
    Проблем с охлюви



    Хващаш 100бр. с черупки.Затваряш ги 2 дена в една 10литрова бутилка от минерална вода,предварително надупчена да се изакат.Измиваш ги обилно с вода и сол,да им излезе лигавото.Слагаш една тенжерка с вода да заври.Във водата слагаш сол,девисил,черен пипер и една люта чушка.Пускаш охювите във врящата вече вода и така около час и 30 мин.През този час и полвина отиваш до магазина за каса бира и ми звънкаш.След около час ( токова е пътя от Шумен до Варна) съм при теб и почваме да ги унищожаваме.
    Последно редактирано от Венци- малкия; 22-05-09, 13:26.

  • #2
    До: Проблем с охлюви

    Първоначално публикуван от bodevb Преглед на мнение
    Механично събрахме и изхвърлихме над 5 кг охлюви, но сяхаш извират от земята.
    брех, брех, сори за спама, ама това е все едно да се оплакваш, че имаш нефтен кладенец в двора...

    ако бях на твое място, щях да опитам рецетата на biboqn.

    Ако ти харесат, а е малко вероятно да не ти харесат, то темата ще бъде скоропостижно закрита

    Страшно мезе е...

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с охлюви

      ЕЕЕ, Бива бива, ама това твойто е като да имаш ягне и кокошка в двора и да се оплакваш, че кокошката снася яйца, но ти яде (коси)тревата ....Срамота и грехота - аз ходя по 50 км за да си събирам охлюви, ти се оплакваш, че са ти в къщи
      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
      0888 315 794
      LZ1UPI
      A1 (Rh+)

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с охлюви

        Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
        ЕЕЕ, Бива бива, ама това твойто е като да имаш ягне и кокошка в двора и да се оплакваш, че кокошката снася яйца, но ти яде (коси)тревата ....Срамота и грехота - аз ходя по 50 км за да си събирам охлюви, ти се оплакваш, че са ти в къщи
        И ги ядете шушулянгите
        К мирной жизни не пригоден.
        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с охлюви

          Мисля, че съществуват търговци, които ги изкупуват. Говоря за тези с черупките. Вместо да ги изхвърляте, това си е начин. Особено, ако имате малки деца, които да ги събират с материален интерес.

          От голите - никаква полза.

          Иначе, годината си е охлювена. Има ги навсякъде в изобилие.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с охлюви

            Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
            Хващаш 100бр. с черупки.Затваряш ги 2 дена в една 10литрова бутилка от минерална вода,предварително надупчена да се изакат.Измиваш ги обилно с вода и сол,да им излезе лигавото.Слагаш една тенжерка с вода да заври.Във водата слагаш сол,девисил,черен пипер и една люта чушка.Пускаш охювите във врящата вече вода и така около час и 30 мин.През този час и полвина отиваш до магазина за каса бира и ми звънкаш.След около час ( токова е пътя от Шумен до Варна) съм при теб и почваме да ги унищожаваме.
            А кога се вадят от черупките. След варенето ли. Щото съм решил да опитам.
            Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
            -----------------------------------------------
            Питието определя съзнанието....
            -----------------------------------------------
            0887770735

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с охлюви

              Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
              А кога се вадят от черупките. След варенето ли. Щото съм решил да опитам.
              След. С игла. Преди варенето не става.

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с охлюви

                Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
                А кога се вадят от черупките. След варенето ли. Щото съм решил да опитам.
                След,маха се последната част от тялото,като се издърпват с вилица или шило/прилича на карантия/.Миеш със сол,да се махне останала част от слузта.
                Нататък както искаш-на вкус и вид след варенето и чистенето приличат на воденички.
                Правил съм с ориз на фурна,както и задушено-запържени с чер пипер,тарос и зелен лук към финала.Много бири ти говоря,после...
                Последно редактирано от maxxx; 22-05-09, 13:55.

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с охлюви

                  Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                  След,маха се последната част от тялото,като се издърпват с вилица или шило/прилича на карантия/.Миеш със сол,да се махне останала част от слузта.
                  Нататък както искаш-на вкус и вид след варенето и чистенето приличат на воденички.
                  Правил съм с ориз на фурна,както и задушено-запържени с чер пипер,тарос и зелен лук към финала.Много бири ти говоря,после...
                  Сори за офф-а...
                  е така се хваща язва.....

                  а какво е тарос?
                  за първи път чувам..

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с охлюви

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                    е така се хваща язва.....

                    а какво е тарос?
                    за първи път чувам..
                    Опс,писал съм в наречие-повече таросът е познат като естрагон.За пилешко/всякакво/ е без аналог като привкус.За млади картофи,в комбинация с копър-също.По-ароматен/много силна подправка,слага се много умерено и пестеливо,иначе накъртя/ е изсушен.
                    ...за язвата,може и да си прав.Аз си слагам чер пипер за цвят, люти чушки/здраво нацепени от злоба,пресни или едро счукани сухи/,са задължителни според сезона на масата.Може стомахът ми да е станал от неръждавейка вече...

                    п.п.-язвата пак с охлюви се лекува успешно,голи обаче.Обедно време е,та ще спестя терапията в подробности...
                    Последно редактирано от maxxx; 22-05-09, 13:56.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с охлюви

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      е така се хваща язва.....

                      ..
                      Грешка - НАЙ-НАЙ-ДОБРОТО лечение за язва са охлювите. Всички охлюви действат перфектно на язвата, а голите се ядат живи и по-бързо заздравяване на стомашната язва просто НЯМА!
                      (лекарствата за язва са на базата на слузта от охлювите)


                      Надя показва нагледно как се прави. (Моного е важно, като ги събереш да ги оставиш да преседят 3 дни, за да се "прочистят" от песъчинките и ВНИМАВАЙ как ги затваряш, защото вдигат капак на цинкова кофа с 2 тухли четворки за тежест )



                      Аз лично ги пъхам в студената вода, за да може постепенно да свикват с температурата и да не се прибират в черупката - по-лесно се вадят после (по научни данни по-малко се стресират и по-малко ги боли по този начин - ганглиева му работа )
                      Освен това ти трябва лъжица за да отстраняваш "пяната" поне половин час след завиране.
                      Последно редактирано от upi; 22-05-09, 16:42.
                      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                      0888 315 794
                      LZ1UPI
                      A1 (Rh+)

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с охлюви

                        Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                        Грешка - НАЙ-НАЙ-ДОБРОТО лечение за язва са охлювите.
                        не бе , друже, аз имах друго предвид, че от описанието на рецептата на някой мераклия като мен може да му се отвори язва - от апетит...

                        иначе съм напълно съгласен, че това е народното лекарство против тази болест - още Чудомир е описал благодатното действие на охлювите и жалвите ( това е костенурка, за незнаещите де)

                        ама охлювчетата - колко бира, колко сладки приказки....

                        ех...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Охлюви

                          Спрете са бе !! Тва вашто не е човешко. Текат ми лигите от половин час вече. Ша са мъча аз с тая арамия на скара, пък вий тук охлювчета си поскубвате, а ?
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Охлюви

                            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                            Спрете са бе !! Тва вашто не е човешко. Текат ми лигите от половин час вече. Ша са мъча аз с тая арамия на скара, пък вий тук охлювчета си поскубвате, а ?
                            Колега - не се коси ! Вкусотия голяма .....
                            Всяка сутрин рано (... до 9-10 часа) може да се видят колеги да събират охлюви около извънградските и селските улици. Събират ги в кофи и чували за предаване .
                            Събират се само едри екземпляри ( над 25 мм ) и се предават в пунктове . Цената им е от 0.60 до 1.00 лева за килограм.
                            Ако има желаещи - като срещнете такива събирачи ( обикновено са от малцинството ) си купете от тях Охлюви . Колкото искате , но .... не се лъжете с цената - обикновено е 0.80 лв/кг.
                            Ако искате сами да си съберете - лесно е.
                            1. Ставате рано - около 5-6 часа.
                            2. Отивате до най-близкия поток , река - и гледате къде расте Лопух . Големи и широки листа . Може и коприва ... но там по-рядко.
                            3. Влизате смело в лопуха ( там змии няма , и то сутрин рано ) и гледате под листата . Охлювите са там.
                            Ще познаете по дупките в листата на Лопуха. Охлювите с това се хранят .
                            И внимавайте - има забрана за размера - под 25 мм я нарушавате.
                            Имаше и забранен сезон ( размножителния ) , но ..... не го знам .
                            Успех на всички и .... да ви е вкусно !
                            А на есен ще обсъдим жабешките бутчета .....

                            Коментар


                            • #15
                              До: Охлюви

                              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                              А на есен ще обсъдим жабешките бутчета .....
                              Mдааа - тях пък ги ловим на Кътина - страхотни жаби и много - Освен това и на тях сега им е сезона
                              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                              0888 315 794
                              LZ1UPI
                              A1 (Rh+)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X