Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави вино?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави вино?

    Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
    А за край на тихата някакви признаци ?
    Избистря се. И отгоре изплуват само семки.
    Но след края на бурната започни да го претакаш енергично И после в един хубав слънчев ден го източи. Оставянето да кисне в джибрите е признак на патологичен мързел.

    Коментар


    • От: Как се прави вино?

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      Избистря се. И отгоре изплуват само семки.
      Но след края на бурната започни да го претакаш енергично И после в един хубав слънчев ден го източи. Оставянето да кисне в джибрите е признак на патологичен мързел.
      Сега вече е на 14 дни и плуват само семки отгоре от два дни . Мътно е . Казаха да не го вадя до 21 ден и да не го претакам четири ,пет дни преди ваденето . Какво ще ме посъветвате ?
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • От: Как се прави вино?

        Сега се очаква застудяване, значи няма да се избистри ако не е в помещение с постоянна температура. Моят съвет е - претакай, а когато се избистри следи прогнозата за времето и щом се зададе слънчево, спри претакането ден-два преди това. И месец да го чакаш да се успокои, винаги след това има какво да се утаява още в съдовете.

        Коментар


        • От: Как се прави вино?

          Да, няколко дни преди да го източиш, не го претакай, за да се утаи устойчиво. Източването - в хубав ден, атмосферното налягане е фактор, за да не "се вдигне" утайката.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Как се прави вино?

            Ти гледай сега заради застудяването тия с бидоните как ще ревнат, че се е размътило и не "ляга"
            Затова бидонът е за зеле, казвам аз, пък който иска да слуша...

            Коментар


            • От: Как се прави вино?

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Ти гледай сега заради застудяването тия с бидоните как ще ревнат, че се е размътило и не "ляга"
              Затова бидонът е за зеле, казвам аз, пък който иска да слуша...
              Абе и аз съм бидонджия ама в мазата температурата е почти без промяна . Благодаря ви за съветите
              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

              Коментар


              • От: Как се прави вино?

                Нема страшно и за тия с бидоните. Някои сме си изолирали бидоните с по 4 см вата + дъното с 5 см фибран.
                А мазето е дълбоко и външната температура му влияе +- 1 градус.
                Ама за сефте тази година правя - та чета усилено.
                Ще видиме накрая какъв оцет ще извадиме.

                ПП. Тъй като мазето ми е постоянно студено (дори лятото не вдига повече от 17 градуса) а в момента е 16, под ватата на бидона му сложих една електрическа възглавничка 40 вата, иначе не ще да тръгне ферментацията. След активиране на ферментацията я спрях и сега си държи 24 градуса вътре заради ферментацията. Интересно ми е.
                Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                Коментар


                • От: Как се прави вино?

                  Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                  ...Някои сме си изолирали бидоните с по 4 см вата + дъното с 5 см фибран.

                  И всичкият този въртел, вместо да си купите нормални съдове
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Как се прави вино?

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    И всичкият този въртел, вместо да си купите нормални съдове
                    Най-вероятно, подръжката е проблем....
                    Да не зависиш от "Органи" в България....

                    Коментар


                    • От: Как се прави вино?

                      Специално на мене ми е за сефте и тази година ми е опитна.
                      Да се ориентирам как се прави, що се прави, какъв обем ми трябва и т.н. абе за проба.
                      Пък догодина то е ясно - и то няма да е само една бъчва ...
                      Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                      LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                      Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                      Коментар


                      • От: Как се прави вино?

                        Четете отначало как става и как се пие

                        Няма време.....да го чакаш
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • От: Как се прави вино?

                          Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                          Четете отначало как става и как се пие

                          Няма време.....да го чакаш
                          Четене, метене, тука отказахте всички ентусиасти
                          Аз вино пак ще купувам
                          Да не зависиш от "Органи" в България....

                          Коментар


                          • От: Как се прави вино?

                            описано е от а до я бързия методмачкаш и след15 дена почваш да пиеш без дасе занимаваш с глупостиНаздраве
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • От: Как се прави вино?

                              Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                              описано е от а до я бързия методмачкаш и след15 дена почваш да пиеш без дасе занимаваш с глупостиНаздраве
                              Дядо му казваше "ни турчин - ни българин", ама доста песни знае!!
                              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                              Коментар


                              • От: Как се прави вино?

                                Включва се и още един новобранец в бранша на винопроизводителите.Прочетох темата от самото начало и имам питане-днес съм смачкал гроздето 3 дни да го бъркам и после го оставям без да го пипам за следващите 15 или бъркам нещо.Като стигна до фазата с претакването пак ще има въпроси че и там нещо не ми стана ясно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X