Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Издирвам ресторант с такава скара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Издирвам ресторант с такава скара

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Не знаех в Сърбия да дават субсидии за отглеждане на прасета. Елитните сръбски кръчми в София откровено контрабандират свинско от Западните покрайнини и се гордеят с това. Ама прасетата били някаква местна порода - има го коментирано из форумЪт, та били доста по-вкусни.
    Иначе имам познат, който гледа индустриални количества сини сливи и кайсии за сушени плодове. С развалилата се реколта и с непродаденото от нея храни прасета. Също ги храни с тикви и вика, че му били "много бутикови прасетата". Продава ги по 8-10 лв. килото заклани и изчистени (малки - до 20 кг.)
    Е да, ма къде е 8-10 лв килото изчистено, къде е 45 лв/кг печено с кокалите...Мани друго, ама оня вика "карам наред", ама махнал бутовете и плешките и реже от "фенера"...ребра и кожа..,Айде нема нужда от толкова тарикати..Те на фестивала на чевермето в Златоград дават Агнето по 20 лв килото...
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #17
      От: Издирвам ресторант с такава скара

      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      Е да, ма къде е 8-10 лв килото изчистено, къде е 45 лв/кг печено с кокалите...Мани друго, ама оня вика "карам наред", ама махнал бутовете и плешките и реже от "фенера"...ребра и кожа..,Айде нема нужда от толкова тарикати..Те на фестивала на чевермето в Златоград дават Агнето по 20 лв килото...
      Изчистено, в смисъл - изкормено и опърлено - тамън за пещ или за големийо шиш.
      Ако прибавиш транспорта, дръвата, заплатата на "пекаря", наема за мястото / плащанията към съответната община за правото да продаваш печено там и някаква мъ-ъ-ъ-ъничка печалбица след максимално укрити данъци - ти на колко би продавал? Анешко - 20 лв. килото, ама в Златоград (където свършва България , нали девизът им е "Оттук започва България"). Сигурно го купуват от овчарите на 3 лв. / кг. Наскоро се коментираха цените - можеш да си купиш в Родопите заклано и одрано агънце за 6-7 лв. кг. Това като турист. Друго си е като "търговец на чеверме на едро"?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #18
        От: Издирвам ресторант с такава скара

        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
        Навсякъде където се провеждат мероприятията "Еди си кое Мези", има таквиз съоръжения и то голямо количество...Ноо за мен цените са "леко" височки, примерно кило прасе на шиш съсе кокаляците -45 лева , гърдите са по дватриисе лева, и така...
        Еми то си пише - за мезене е, не за наяждане.

        Коментар


        • #19
          От: Издирвам ресторант с такава скара

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Изчистено, в смисъл - изкормено и опърлено - тамън за пещ или за големийо шиш.
          Ако прибавиш транспорта, дръвата, заплатата на "пекаря", наема за мястото / плащанията към съответната община за правото да продаваш печено там и някаква мъ-ъ-ъ-ъничка печалбица след максимално укрити данъци - ти на колко би продавал? Анешко - 20 лв. килото, ама в Златоград (където свършва България , нали девизът им е "Оттук започва България"). Сигурно го купуват от овчарите на 3 лв. / кг. Наскоро се коментираха цените - можеш да си купиш в Родопите заклано и одрано агънце за 6-7 лв. кг. Това като турист. Друго си е като "търговец на чеверме на едро"?
          А нали знаеш, че кой е тръгнал в Златоград на тоя фестивал, не е тръгнал "да се намаа с мЕсо" само...А цената давам за пример, некомуникираща по никакъв начин с цената на месото на тия "....Мези", , доста посетих без да искам в последно време, тъй като се настаняват в повечето софииски паркове...Смрад, чалга, пияни Сърбе-специалисти по скарата, и на 20 метра купове изхвър;ена храна с глутница кучета...Шум и мърсотия..Огромен процент от посетителите- чернокраки...
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • #20
            От: Издирвам ресторант с такава скара

            Скари, чевермета, шашлици и т.н. много обичам да си ги правя лично сам и на двора на село с приятели и роднини, месото го купувам от една доказала се месарница, собствено производство от Български извор -Добревски, лигите ми потекоха като го пиша, като пари ми излиза съвсем задоволително и нищо общо с високите цени на вече готова продукция, лично мен не ме кефи да купувам от такива мероприятия като "Мези" еди какво си, именно както колегата Дани, по-горе писа, заради чалгия, низши страсти и простотии от всяко естество.....
            Последно редактирано от Еделвайс; 23-06-18, 22:37. Причина: Кавички

            Коментар


            • #21
              От: Издирвам ресторант с такава скара

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              Скари, чевермета, шашлици и т.н. много обичам да си ги правя лично сам и на двора на село с приятели и роднини, месото го купувам от една доказала се месарница, собствено производство от Български извор -Добревски, лигите ми потекоха като го пиша, като пари ми излиза съвсем задоволително и нищо общо с високите цени на вече готова продукция, лично мен не ме кефи да купувам от такива мероприятия като "Мези" еди какво си, именно както колегата Дани, по-горе писа, заради чалгия, низши страсти и простотии от всяко естество.....
              Вътре в селото има много по-добра месарница, даже на Доб-ски кюфтетата и кебапчетата са от нея.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #22
                От: Издирвам ресторант с такава скара

                Тия са яко префвалени.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #23
                  От: Издирвам ресторант с такава скара

                  Дбревски мноо го плюват местните къв мУшенНик бил. Всъщност е голям тЕрикат, успешно е завлякъл и някакви германски банки и лизингодатели на колбасарско оборудване. Все пак месото му си е месо (взимал го бил на заб(р)авено плащане от местни селяни).
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #24
                    От: Издирвам ресторант с такава скара

                    Тоя е в състояние да осере бахур.
                    Аз съм го зачеркнал тотално.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #25
                      От: Издирвам ресторант с такава скара

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Тоя е в състояние да осере бахур.
                      Аз съм го зачеркнал тотално.
                      Бахурът му не е добър, мЕрише лошо. Ама биволските му колбаси, пастърми и пържоли стават.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #26
                        От: Издирвам ресторант с такава скара

                        [QUOTE=Bogoljub Gagic;3338198].. биволските пастърми ...QUOTE]

                        Верно, как са , питам сериозно, не съм вземал ?
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • #27
                          От: Издирвам ресторант с такава скара

                          Тя темата стана мазало вече.
                          По уникална конска пъстърма няма от тази по пътя от Габрово за Етъра вдясно суперчето.


                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Издирвам ресторант с такава скара

                            И аз отдавна не спирам на Добревски. Последната ми покупка беше някакво сирене, увито в стреч, което вкъщи жената изхвърли...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Издирвам ресторант с такава скара

                              Ееее,, тя пък, то таман да стане френско и тя ...
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар


                              • #30
                                От: Издирвам ресторант с такава скара

                                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                                Ааааааа моля моля двете зъбчатки са от балканчета ама третата не е
                                И трите са от балканче! Третата е от по-старо балканче, от тия с плоските рамки. Имал съм 2 такива. Другите са от по-късните, с кръгла рамка и руско "задно движение", които се разделяха на две, а не се сгъваха като по-старите.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X