Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глинени гювечи - гледжосване и други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Глинени гювечи - гледжосване и други

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Говори бе, говори ни. Че няма и какво толкова да му объркаш.
    Говори,говори,колко да говориАко те облъчва гагич с викито,ша та напрай шашав.Добре че е по як в правото и по слаб в химията,че че ни бръсне без пяна


    От графиките се вижда, че при анализ на тежък елемент (елемент с голям атомен номер) в лек пълнител (пълнител от елемент с малък атомен номер), кривите са изпъкнали (t<1), т.е. методът е най-чувствителен при малки концентрации. При анализ на лек елемент в тежък пълнител кривите са вдлъбнати (t>1), т.е. чувствителността на метода е най-добра за високи концентрации.


    Коментар


    • #77
      От: Глинени гювечи - гледжосване и други

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Чиниите за чупене са/бяха гипсови.
      Такива бяха в България, вкл. и в кръчмите държани от гърци - пр. тази на последния етаж на ЦУМ, "Чепишев" по едно време, "Фантазия" при оранжериите в "Овча купел". 10 чинии или тава с карамфили (без дръжките) - бум 50 000 лв. (от преди "деноминацията"). В Гърция преди да паднат визите съм ходил само веднъж и в таверна с трошене на чинии не съм влизал. Втори път виза не можах да взема (егати опашките, егати чудото беше). Може па там да са били истински?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #78
        От: Глинени гювечи - гледжосване и други

        В българските т. нар. таверни, се внасяха от Гърция. По едно време (много отдавна време) ми се щеше да правя такива чинии. След няколко посещения на онази срещу Шератон (това ли беше Фантазия), бях шашнат от употребяваните количества. Да ама се оказа, че то тая не е като оная...
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #79
          От: Глинени гювечи - гледжосване и други

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          ....Иначе ако е гледжосано само отвън няма проблеми. При директен контакт с по-кисела храна обаче можеш да смъкнеш и всичкото олово.
          Ако го затворя с кисело зеле за една седмица във фурната ще се пречисти ли или да пускам сиртаки? До сега е бил над 50пъти на съкратена процедура за по 4-5ч.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #80
            От: Глинени гювечи - гледжосване и други

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            ...ще се пречисти ли или да пускам сиртаки?
            Ще се пречисти от цялата глазура. Ама не знам дали със зеле става или с по-силна киселина. Надеждите, че може да се "извлече" оловото, пък глазурата да остане, ги забравете.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #81
              От: Глинени гювечи - гледжосване и други

              Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
              Говори,говори,колко да говориАко те облъчва гагич с викито,ша та напрай шашав.Добре че е по як в правото и по слаб в химията,че че ни бръсне без пяна


              От графиките се вижда, че при анализ на тежък елемент (елемент с голям атомен номер) в лек пълнител (пълнител от елемент с малък атомен номер), кривите са изпъкнали (t<1), т.е. методът е най-чувствителен при малки концентрации. При анализ на лек елемент в тежък пълнител кривите са вдлъбнати (t>1), т.е. чувствителността на метода е най-добра за високи концентрации.


              Не обичам да споря, не обичам да отговарям на некомпетентни и неадекватни писания, но в случая не мога да не реагирам.
              Каква химия, какви графики? Не знам дали да се смея или да плача, като чета това. Но нашенецът е компетентен във
              всичко, най-вече в това, от което няма никакво понятие!
              В написаното НЯМА дори един ppm (е, пак ще трябва да търсите какво е това мръсно съкращение) вярна информация!
              Само да поясня, че методът на измерване е физичен, и няма нищо общо с химията. И има спектри, а не графики!
              С молба да не се правят някои на всезнайковци, защото е много дразнещо. Когато не съм компетентна в нещо, не се изцепвам пред целия свят колко съм велика, а търся хора, които са специалисти в дадената област!

              Изпратено от моят HT7 Pro с помощта на Tapatalk

              Коментар


              • #82
                От: Глинени гювечи - гледжосване и други

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Ще се пречисти от цялата глазура. Ама не знам дали със зеле става или с по-силна киселина. Надеждите, че може да се "извлече" оловото, пък глазурата да остане, ги забравете.
                Тя е само отвън, за половин час с шлайфмашината е долу, ма ще почнат едни подозрения и напеви, че толкова години съм искал да тровя някой
                пп купувани са преди 22-3 г от Орешака, жена ми не даваше и отвън да са глазирани
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #83
                  От: Глинени гювечи - гледжосване и други

                  Чиниите и в Гърция са гипсови, но са "традиционни" колкото нашите салфетки. Сиртакито като цяло е измислено за чужденците. Традиционните гръцки танци са като нашите хора.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #84
                    От: Глинени гювечи - гледжосване и други

                    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                    Чиниите и в Гърция са гипсови, но са "традиционни" колкото нашите салфетки. Сиртакито като цяло е измислено за чужденците. Традиционните гръцки танци са като нашите хора.
                    В северната част. Имат стилове - звйбекико, тсасапико и т.н. Т.нар. ребетико с чупенето на чаши, чинии и замерянето с глави от карамфили е с ... турски (или както гърчолята казват "с малоазийски") произход.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #85
                      От: Глинени гювечи - гледжосване и други

                      Сиртакито не е по-измислено от "академичните" хореографии на Филип Кутев и подобни - дълбоко преработени, наистина фолклорни танци. А Гагич, Мала Азия е чисто турска от войните насам, до тогава (и особено крайбрежието) е населена с гърци, колкото да кажем Македония с българи.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Глинени гювечи - гледжосване и други

                        Спори се за произхода на "табиета" да ядеш и пиеш докато около тебе, че и върху масата, се кършат полуголи танцьорки, които пощипваш,замеряш с цветя или чинии дали е наследство от Римската империя или от Индия през арабите и турците е достигнало до нас. "Ресторант" с песни и танци на Запад от векове няма. В кабаретата се сервира само пиене.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #87
                          От: Глинени гювечи - гледжосване и други

                          И кво кат нямало на запад!
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Глинени гювечи - гледжосване и други

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            В северната част. Имат стилове - звйбекико, тсасапико и т.н. Т.нар. ребетико с чупенето на чаши, чинии и замерянето с глави от карамфили е с ... турски (или както гърчолята казват "с малоазийски") произход.
                            Чаши,чинии,цветя... харчат на зейбекико (от zeybek - традиционен танц от Анкара),хасапико (от kasap oyunu,касапско хоро) е най-близо до сиртаки,което пък е плод на Теодоракис,за много популярен филм.А ребетика (от ребетас)си е чисто гръцка,от по-бедните квартали на Атина идва в началото на миналият век...

                            Извинявам се за спама!
                            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                            Най-добрият ром е студеният ром!
                            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Глинени гювечи - гледжосване и други

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              И кво кат нямало на запад!
                              Ами, водят го "ориенталски" обичай и го асоциират с Турция. И нас, и гърците ни слагат в същия кюп.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #90
                                От: Глинени гювечи - гледжосване и други

                                Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                                Чаши,чинии,цветя... харчат на зейбекико (от zeybek - традиционен танц от Анкара),хасапико (от kasap oyunu,касапско хоро) е най-близо до сиртаки,което пък е плод на Теодоракис,за много популярен филм.А ребетика (от ребетас)си е чисто гръцка,от по-бедните квартали на Атина идва в началото на миналият век...

                                Извинявам се за спама!
                                Горе съм пуснал кадри от много дълъг документален филм за ребетикото, има го целия в тубата. Бедните квартали на Атина с преселници откъде мислиш, че са били населени?
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X